Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Companiile de filme lanseaza o noua alianta anti-piraterie!

Discuție în 'Stiri de ultima ora' creată de C.Pintiuta, 16 Iun 2017.

1. C.Pintiuta
    Fine

C.Pintiuta Member Registered

Aprecieri primite:
    15
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $211,42
    In timpul liber cand navighez pe internet, imi place sa citesc ce se intampla peste ocean, si am dat de aceasta stire, preluata de pe ScreenRant si citata de pe site-ul organizatiei.
    Nu am sa mai traduc deoarece probabil se intelege, dar daca cineva doreste am sa o fac!
    Se pare ca particpa si studiourile de televiziune nu numai cele de filme.
    Ce parere aveti de aceasta noua organizatie si pe cine va afecta in principal? Va afecta in oare site-urile din Romania, sau doar cele de torrent gigant din lume?

Publicitate

AlexH apreciază asta.
  2. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    7.051
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.999,04
    Sa zicem ca stirea nu este asa noua. Chiar crezi ca vor putea pune capat pirateriei? Nu se vrea la nivel inalt acest lucru.

C.Pintiuta apreciază asta.
  3. C.Pintiuta
    Fine

Aprecieri primite:
    15
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $211,42
    Sincer, nu stiu cat de noua este stirea, dar eu acum am dat de ea, si mi sa parut interesanta prin simplul fapt ca aceste studiouri vor sa ia atitudine fata de vechea anti-piraterie (in vorbe/presa cel putin).
    Nu cred nici eu ca vor putea da jos pirateria sau cum ai spus si tu, nu se vrea la nivel inalt acest lucru iar un punct importat este ca din aceasta organizatie nu face parte, sau nu vor sa faca parte cei de la MPAA (Motion Picture Association of America).

AlexH apreciază asta.
  4. AlexH
    Aggressive

AlexH Merg pe strada catre Mine... Membru personal Administrative SEO Expert Freelancer

Aprecieri primite:
    7.051
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.999,04
    Acum cativa ani microsoft sponsoriza cel mai mare site anti windows unde pe langa comentariile negative gaseai toate trucurile pentru a rula o versiune windows ilegal, adica fara licenta. Crezi ca microsoft nu stie cand cineva instaleaza o versiune piratata/ilegala de windows? Au calcule bune facute ei si pirateria ajuta mult la afaceri, plus de aici primesti cele mai bune info despre produs.
    La fel si pentru filme sau seriale pentru fac publicitate gratis si majoritatea la notificarilor dmca vin dupa ce filmul apare in dvd si blu ray, iar cat este la cinema nu zice nimeni nimic.

Au fost insa si seriale care au suferit de pe urma pirateriei. Vezi start gate, care avea episoade cu peste 1 milion de descarcari in mai putin de 24 ore online, dar la Tv nu se uita mai nimeni, asa ca a fost terminat.

C.Pintiuta apreciază asta.
  5. C.Pintiuta
    Fine

Aprecieri primite:
    15
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $211,42
    Bineinteles ca companiile mari stiu sa se foloseasca de orice, in acest caz, pirateria.
    Un exemplu in care pirateria cred ca ajuta oarecum, dupa parerea mea este in cazul celor de la Netflix, cum apare un serial nou sau un sezon nou, daca nu in prima, a doua zii este online. Dar totusi ei produc seriale si sezoane noi pe banda. De ce oare?
    Dar si altul mai negativ, este si cel descris in articol, in care hackei amenintau ca va lansa ultimul film Piratii din Caraibe mai repede online. Ce s-ar fi intamplat atunci cu filmul la box office? pe langa faptul ca in America nu sta prea bine nici acum. Bineinteles ca studioul a declarat ca nu sa furat nicio copie de catre hackeri, si ca nu o pot lansa online. Probabil ca si asta este o forma de marketing din partea lor.

AlexH apreciază asta.
  6. AlexH
    Aggressive

Aprecieri primite:
    7.051
    Puncte trofeu:
    113
    Credit:
    $7.999,04
    Pai iti iamginezi cati au cautat online filmul sa vada daca este. Apoi cate site-uri, ziare, posturi Tv au vorbit despre asta. Publicitate gratis cu efect maxim. ȘD

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...

Distribuie pagina asta