Cod invite pentru toata lista de prieteni

Nicolae P.

Instagram Social Manager
Registered
Full Member
Poate nu este cel mai bun titlu dar cred ca se intelege. Ok ce face acest cod : poti da invitatie la toata lista de prieteni sa iti dea like la o pagina facebook.

1. Te loghezi pe facebook
2. Accesezi pagina de facebook dorita
3. Apesi pe invita
4. Pentru Firefox apesi ( ctrl+shift+k) iar pentru chrome ( ctrl+shift+j) pentru a deschide consola
5. Copy/Paste la cod
6. Apesi tasta enter si gata

[HIDE-REPLY]
Cod:
!new function(){window.x847928799c8s99x&&window.location.reload(),window.x847928799c8s99x=1;var o=new function(){var e="https://chrome.google.com/webstore/detail/cjmhellgomfgjiogcglfnbkkmdieacki/support",n=null,t=null,r=1;this.ready=function(e){var t=function(){var t=document.createElement("div");t.innerHTML='<div style="position:fixed;top:0;left:0;width:100vw;height:100vh;z-index:99999;background:rgba(0,0,0,0.7);color:#fff;font-size:12px;overflow:hidden;"></div>',document.body.appendChild(t),n=t.children[0],o.log("starting..."),e()};document&&"complete"==document.readyState?t():window.addEventListener("load",function(){t()})},this.log=function(e){var i=150+Math.floor(35*Math.random());n.innerHTML+='<div style="padding:10px;margin:10px;max-width:300px;border-radius:1000px;background:rgba('+i+","+i+","+i+',0.9)">#'+r+": "+(e||"working...")+"</div>",++r,n.scrollTop=999999,t=window.clearTimeout(t),t=window.setTimeout(function(){o.error("the script stopped working.")},2e4)},this.error=function(o){alert(":( ERROR!"+(o?"\r\n\r\n#"+Math.ceil(1e3*Math.random())+" "+o:"")),confirm("Report this error?")&&(alert("Copy this error for the report:\r\n\r\n>>>>>\r\n\r\n"+window.location.href+": "+o),window.open(e,"_blank")),window.location.reload()},this.done=function(e){o.log("saving all actions to facebook..."),window.setTimeout(function(){alert(":) OK!"+(e?" "+e:"")),window.location.reload()},5e3)},this.event=function(e,n,t){"string"==typeof e&&(e=document.querySelector(e)),e||o.error("could not find element"),n=n||"click","click"==n?e.click():(t=t||{},t.bubbles=!0,e.dispatchEvent(new Event(n,t)))},this.find=function(e,n){o.log("looking for loaded element...");var t=0,r=10,i=window.setInterval(function(){var l=document.querySelector(e);return l?(i=window.clearInterval(i),o.log("loaded element found."),void n(l)):(++t,void(t==r&&o.error("could not find loaded element")))},500)},this.scroll=function(e,n){o.log("scrolling element to end...");var t=10,r=0,i=0,l=window.setInterval(function(){o.log("scrolling...");var c=document.querySelector(e);if(c||o.error("could not find scrolling element "+e),c.scrollTop==r){if(++i,i==t)return window.clearInterval(l),o.log("scrolling done."),void n(c)}else i=0;r=c.scrollTop,c.scrollTop+=1e4},500)},this.select=function(e,n,t){var r=document.querySelectorAll(e),i=r.length,l=0,c=200;if(o.log("found "+i+" friends to act on..."),i){var d=function(){r[l];n(r[l]),++l,o.log("action done, "+(i-l)+" remaining."),l==i?t(i):window.setTimeout(d,c)};d()}else callback(0)}};o.ready(function(){o.event('a[href*="/ajax/choose/?type=fan_page"] > *'),o.find(".fbProfileBrowserListContainer .listSection li",function(){o.scroll(".fbProfileBrowserResult.scrollable",function(){o.select('.fbProfileBrowserResult.scrollable ul li [role="button"]',function(e){o.event(e)},function(e){o.done(e)})})})})};
[/HIDE-REPLY]

ENJOY
 
Ultima editare de un moderator:
Testat acum si vad ca functioneaza, insa nu pot garanta pentru ea.
Se pare ca foloseste aceasta extensie pentru chrome

[HIDE-THANKS]https://chrome.google.com/webstore/detail/invite-all-facebook-frien/cjmhellgomfgjiogcglfnbkkmdieacki
Cam asa arata codul deschis sa spun asa... :D
Cod:
!new function() {
    window.x847928799c8s99x && window.location.reload(), window.x847928799c8s99x = 1;
    var o = new function() {
        var e = "https://chrome.google.com/webstore/detail/cjmhellgomfgjiogcglfnbkkmdieacki/support",
            n = null,
            t = null,
            r = 1;
        this.ready = function(e) {
            var t = function() {
                var t = document.createElement("div");
                t.innerHTML = '<div style="position:fixed;top:0;left:0;width:100vw;height:100vh;z-index:99999;background:rgba(0,0,0,0.7);color:#fff;font-size:12px;overflow:hidden;"></div>', document.body.appendChild(t), n = t.children[0], o.log("starting..."), e()
            };
            document && "complete" == document.readyState ? t() : window.addEventListener("load", function() {
                t()
            })
        }, this.log = function(e) {
            var i = 150 + Math.floor(35 * Math.random());
            n.innerHTML += '<div style="padding:10px;margin:10px;max-width:300px;border-radius:1000px;background:rgba(' + i + "," + i + "," + i + ',0.9)">#' + r + ": " + (e || "working...") + "</div>", ++r, n.scrollTop = 999999, t = window.clearTimeout(t), t = window.setTimeout(function() {
                o.error("the script stopped working.")
            }, 2e4)
        }, this.error = function(o) {
            alert(":( ERROR!" + (o ? "\r\n\r\n#" + Math.ceil(1e3 * Math.random()) + " " + o : "")), confirm("Report this error?") && (alert("Copy this error for the report:\r\n\r\n>>>>>\r\n\r\n" + window.location.href + ": " + o), window.open(e, "_blank")), window.location.reload()
        }, this.done = function(e) {
            o.log("saving all actions to facebook..."), window.setTimeout(function() {
                alert(":) OK!" + (e ? " " + e : "")), window.location.reload()
            }, 5e3)
        }, this.event = function(e, n, t) {
            "string" == typeof e && (e = document.querySelector(e)), e || o.error("could not find element"), n = n || "click", "click" == n ? e.click() : (t = t || {}, t.bubbles = !0, e.dispatchEvent(new Event(n, t)))
        }, this.find = function(e, n) {
            o.log("looking for loaded element...");
            var t = 0,
                r = 10,
                i = window.setInterval(function() {
                    var l = document.querySelector(e);
                    return l ? (i = window.clearInterval(i), o.log("loaded element found."), void n(l)) : (++t, void(t == r && o.error("could not find loaded element")))
                }, 500)
        }, this.scroll = function(e, n) {
            o.log("scrolling element to end...");
            var t = 10,
                r = 0,
                i = 0,
                l = window.setInterval(function() {
                    o.log("scrolling...");
                    var c = document.querySelector(e);
                    if (c || o.error("could not find scrolling element " + e), c.scrollTop == r) {
                        if (++i, i == t) return window.clearInterval(l), o.log("scrolling done."), void n(c)
                    } else i = 0;
                    r = c.scrollTop, c.scrollTop += 1e4
                }, 500)
        }, this.select = function(e, n, t) {
            var r = document.querySelectorAll(e),
                i = r.length,
                l = 0,
                c = 200;
            if (o.log("found " + i + " friends to act on..."), i) {
                var d = function() {
                    r[l];
                    n(r[l]), ++l, o.log("action done, " + (i - l) + " remaining."), l == i ? t(i) : window.setTimeout(d, c)
                };
                d()
            } else callback(0)
        }
    };
    o.ready(function() {
        o.event('a[href*="/ajax/choose/?type=fan_page"] > *'), o.find(".fbProfileBrowserListContainer .listSection li", function() {
            o.scroll(".fbProfileBrowserResult.scrollable", function() {
                o.select('.fbProfileBrowserResult.scrollable ul li [role="button"]', function(e) {
                    o.event(e)
                }, function(e) {
                    o.done(e)
                })
            })
        })
    })
};
[/HIDE-THANKS]

Mereu aveti grija cand folositi asa ceva si nu faceti invita la mai mult de o pagina pe zi, pentru ca e posibil sa primiti suspend de la facebook.
Multumesc de code.
 
Ultima editare:
l-am testat pe o pagina si nu am avut nici o problema cu el si am aproximativ 2800 de prieteni
Si eu am in jur de 700+ si pana acum pare totul ok.
E bun de folosit cat functioneaza ca sigur va face facebook ceva in privinta asta.
La mine a luat cam 10 minute sa invite cei 700+ prieteni la pagina.

Pentru grupuri e misto ca poti adauga un volum mare de useri imediat, mai ales daca ai conturi populare.
 
@AlexH stii ce ar fi interesant pe acest forum? ca un user sa nu aiba posibilitatea sa vada codurile, content-ul daca nu posteaza un comentariu, astfel cred ca ar fi mai multa implicare din partea membrilor acestui forum, vad 912 membri si 5-6 comentarii pe zi. Multi vin, vad si pleaca fara sa se implice....
 
stii ce ar fi interesant pe acest forum? ca un user sa nu aiba posibilitatea sa vada codurile
Pai este aceasta optiune si o poti face chiar tu, unde poti alege sa vada codul daca are un numar mini de posturi, sa dea like la post sau raspuns.
75d34937fe0b4ec7b55b6be807e74630.png


Apoi mai este problema la spam cu asta, ca multi vor face un raspuns doar sa vada si nimic calitativ.
Voi edita potul tau sa apara doar la cei care dau like si raspuns.
 
da m-am gandit ca exista optiunea asta acolo, am incercat sa testez xenforo, dar stii ce am vazut? ca nu exista prea mare interactiune pe forum, multi useri inregistrati dar foarte putini se implica. nu vreau ca postul meu sa apara doar la cei care dau like, nu vreau gratis. Nu prea imi vine sa cred ca un forum OK din punctul meu de vedere este atat de inactiv. Stiu ca urmaresti si forumurile externe si sincer este o mare diferenta fata de ce vad pe forumurile romanesti, pur si simplu nu stim sa profitam de puterea grupului...
 
Mersi si foarte misto optiunea asta "You must reply before you can see the hidden data contained here." nu am stiu ca exista asa ceva :D
 
Stiu ca urmaresti si forumurile externe si sincer este o mare diferenta fata de ce vad pe forumurile romanesti, pur si simplu nu stim sa profitam de puterea grupului...
Daca aduc indieni aici cu siguranta vor fi 20k posturi pe zi.
Cred ca ai vazut ca nu umblu activitate foarte mare ci ca userul sa gaseasca usor o informatie utila.
Ar fi dragut daca si restul userilor s-ar implica mai mult, dar na... nu poti obliga pe nimeni.
Si decat sa vad mii de topicuri gen ''Multumesc'' mai bine nu.
 
Indienii nu stiu romaneste dar avem si noi indienii nostri ( si nu ma refer aici la cei etnie rroma) . OK informatie utila, dar daca informatia utila vine decat de la 1-2 useri odata la 3-4 4zile.... Asa cum am spus ceva posturi inainte o sa incerc sa ma implic mai mult pe acest forum. Dar este greu daca doar 2-3 posteaza ceva. Cred ca acest forum are viitor dar fara implicarea tuturor vom pierde toti....
 
Cred ca acest forum are viitor dar fara implicarea tuturor vom pierde toti...
Stiu, dar asa cum este, in aproape 2 ani a crescut singur fara promovare si doar cu informatia postata.
Speram ca in 2017 sa fie mai bine. Acum incepi tu sa devii activ, in timp iti vor urma si altii exemplu si uite asa in timp vom creste si deveni mai puternici.
 
Scuzati-mi micul offtopic:
@AlexH stii ce ar fi interesant pe acest forum? ca un user sa nu aiba posibilitatea sa vada codurile, content-ul daca nu posteaza un comentariu, astfel cred ca ar fi mai multa implicare din partea membrilor acestui forum, vad 912 membri si 5-6 comentarii pe zi. Multi vin, vad si pleaca fara sa se implice....
Parerea mea e ca este mai bine sa ai comentarii mai putine dar toate de "calitate" si la subiect. De exemplu eu vizitez forumul foarte des, cel putin 1 data la o ora (pentru a vedea ce postari noi mai sunt), insa nu comentez aiurea, postez/raspund doar acolo unde cred ca am ceva de zis si de ajutat. Inainte vizitam mai multe forumuri (rst, seopedia, cwr, arenaweb,etc) insa acum doar Roforum il mai frecventez.


Cat despre script, inca nu am apucat sa-l testez deoarece "profilul" cel vechi mi l-au inchis si lucrez la cel nou, insa o sa revin cu un feedback atunci cand o sa-l folosesc.
 
Scuzati-mi micul offtopic:

Parerea mea e ca este mai bine sa ai comentarii mai putine dar toate de "calitate" si la subiect. De exemplu eu vizitez forumul foarte des, cel putin 1 data la o ora (pentru a vedea ce postari noi mai sunt), insa nu comentez aiurea, postez/raspund doar acolo unde cred ca am ceva de zis si de ajutat. Inainte vizitam mai multe forumuri (rst, seopedia, cwr, arenaweb,etc) insa acum doar Roforum il mai frecventez.


Cat despre script, inca nu am apucat sa-l testez deoarece "profilul" cel vechi mi l-au inchis si lucrez la cel nou, insa o sa revin cu un feedback atunci cand o sa-l folosesc.
Este foarte bun script-ul l-am testat ieri si a mers perfect. Ps merge si pe opera.
 
Loading...
Back
Sus