Cloud mining verificare !

Georgelll

Member
Registered
Salut !

Vreau sa investesc in cloud mining pe platforma celor de la HashFlare ( www.hashflare.io ) si voiam sa vad daca totul este legit, poate este cineva de pe forum care foloseste deja platforma. La o investitie de 150$ ai o viteza de 1TH/s . Mi-a spus un prieten care deja are cont ca FEE-ul zilnic ar fi de aproximativ 18-20% din castigul din fiecare zi. Am facut un calcul daca se dovedeste a fi profitabila investitia chiar si in cazul in care ar scadea moneda pana la 9000$/btc si am observat ca ar fi profitabila chiar si asa. Las aici link-ul de la calculator sa-mi spuneti daca am calculat bine. ( precizez ca am pus 0 la power, power costs pentru ca e minat pe cloud si nu am eu costurile respective ) Link : https://www.coinwarz.com/calculator...000000&r=12.50000000&er=9000.13000000&hc=0.00
 
Salut !

Vreau sa investesc in cloud mining pe platforma celor de la HashFlare ( www.hashflare.io ) si voiam sa vad daca totul este legit, poate este cineva de pe forum care foloseste deja platforma. La o investitie de 150$ ai o viteza de 1TH/s . Mi-a spus un prieten care deja are cont ca FEE-ul zilnic ar fi de aproximativ 18-20% din castigul din fiecare zi. Am facut un calcul daca se dovedeste a fi profitabila investitia chiar si in cazul in care ar scadea moneda pana la 9000$/btc si am observat ca ar fi profitabila chiar si asa. Las aici link-ul de la calculator sa-mi spuneti daca am calculat bine. ( precizez ca am pus 0 la power, power costs pentru ca e minat pe cloud si nu am eu costurile respective ) Link : https://www.coinwarz.com/calculator...000000&r=12.50000000&er=9000.13000000&hc=0.00
Nu prea văd unde e profitabilitatea. Văd că ai ales 1000 GH/s dar la ei pe site la pricing apare 1.5$ per 10GH/s deci cred că pentru 1000 GH/s vei plăti 150$ la care se mai adaugă și costuri de mentenantă (
  • Maintenance fee: 0.0035 $ / 10 GH/s / 24h = 0,35$ pe zi
)
Greșesc undeva?

PPS: Dacă chiar se plătește o singură dată cei 150$ și apoi doar mentenanța atunci aș vedea un profit. Chiar sunt curios ce și cum, ține-ne la curent :)
 
Salut !

Da, asta este si ideea. Am inteles de la un prieten care a investit acum 1 luna ( 200$ ) ca e pe baza de contract pe un an. La 150$ investiti ( viteza de 1 GH/s ) faci un profit saptamanal de 10$ ( vezi link la postarea initiala ). Partea interesanta e ca eu am facut calcului la pretul unui bitcoin de 9000$, deci in cazul in care ar scadea foarte mult. Facand acum un calcul nou la pretul actual, reiese un profit saptamanal de 19,36$. Link aici : https://www.coinwarz.com/calculator...00000&r=12.50000000&er=17500.13000000&hc=0.00

PS: Vreau sa studiez bine cazul pentru ca pare foarte profitabil !!!!! Nu te imbogatesti insa faci un profit frumos.
 
1. nu ma intelege gresit si nici nu te supara, dar am ras bine cand am vazut topicul
2. sunt cateva topicuri pe forum si foarte multe pe google legat de cloud mining, unde 99% din site/servicii sunt scam.
3. site in cauza cu siguranta este un scam sau va deveni curand
4. cloud mining nu se merita si mai bine faci altceva cu acesti bani
Dar sa nu zici ca sunt rau iti voi explica sa vezi cum e realitatea.
1. cost unitial de 150 euro
2. cost de mentenanta 0.35$ pe zi, iar pe luna vine 10.5$
3. conform lor ai avea un profit de 34$ pe luna
4. adica iti recuperezi investitia in 6 luni, asta daca se va intampla asta si costurile de mentenanta nu se ridica, plus depinde de foarte multi alti factori. Retine ca in 6 luni scoti investitia si abia dupa asta vei incepe sa faci profit.

1TH pe btc e nimica toata, 1GH este fix pix pe btc iar pe alte monezi poti scoate ceva bani, dar nu cred ca ofera pe cele profitabile.

Recomandarea mea este sa investeti direct in btc suma unitiala de 150$ si te asigur a in 6 luni iti vei tripla suma investita. Apoi acel cost lunat de mentenanta care l-ai plati mai sus, poti cumpara btc, care la fel iti vor aduce profit.
Daca previziunile sunt reale (vezi previziunea mea aici legat de btc care aproape ca devine realitate) in 6 luni cu bani de mai sus ai putea scoate urmatorul profit:
150 suma initiala x 3 = 450$
10$ pe luna x 6 luni x 3= 180$
Total castig: 630 - 150 - 60 = 420$ profit curata si suma initiala investita recuperata.

Retine ca este doar un exmplu.
Iar daca ai 2500-3000$ de investit iti pot spune cum poti mina si face aproximativ 1300$ profit pe luna.
 
Interesant. Eu am vazut si pe alte grupuri din strainatate cum multe persoane folosesc deja platforma respectiva pentru minat si e totul legit. Presupun ca metoda despre care ar presupune o investitie de $2-3k ar fi intr-un Antminer sau Avalon ? Nici cu ele nu cred ca ajungi la un profit de 1300$ pe luna insa sunt curios despre ce metoda vorbesti.
 
Eu am vazut si pe alte grupuri din strainatate cum multe persoane folosesc deja platforma respectiva pentru minat si e totul legit.
Nu te lua dupa ce spune x sau y. Poti cumpara postari pe forumuri straine din partea la useri cu notorietate si credibilitate care iti recomanda X. In final faci ce vrei tu, dar eu iti recomand sa nu te bagi in asa ceva. Sunt prezent pe multe site-uri din lumea asta si nu am auzit pe cineva care sa fi scos profit real din cloud mining, indiferent ce iti spune X sau Y, plus iti poti face singur calculele.
Presupun ca metoda despre care ar presupune o investitie de $2-3k ar fi intr-un Antminer
Nu este vorba despre asta, dar si cu el, poti scoate aproximativ 0.06638 BTC pe luna si cum a crescut acum valoarea, aduce o suma frumoasa.
 
cum a zis si Alex majoritatea sunt scam. uite si eu am investit 500 si deja am scos 1k.
upload_2017-12-12_23-7-52.png
dar asta in conditiile in care daca as fi cumparat bitcoin de 500 acum valorau 3k :)) si ma gandesc ca daca pretul bitcoinului ar fi scazut site-ul se transforma in scam demult
 
cum a zis si Alex majoritatea sunt scam. uite si eu am investit 500 si deja am scos 1k.
Vezi atașament 1966
dar asta in conditiile in care daca as fi cumparat bitcoin de 500 acum valorau 3k :)) si ma gandesc ca daca pretul bitcoinului ar fi scazut site-ul se transforma in scam demult
Bravo Ionut !
PS: Daca eu cumpar acum de 400$ bitcoin, la pretul de 17.800 = 0.022/btc . Insa daca pretul urca pana la 23.000, cum calculez profitul meu ?
 
Salut.
Am cautat sa vad ce zic oamenii despre platforma asta si pe alte forumuri. Concluzia e ca administratorii site-ului reduc puterea de minare cum ii taie capul (doar sunt pe tarlaua lor) si te trezesti peste noapte ca nu mai produci nici 1$. Nu e profitabil sa stai la mana lor, pot inchide oricand pravalia
 
Salut.
Am cautat sa vad ce zic oamenii despre platforma asta si pe alte forumuri. Concluzia e ca administratorii site-ului reduc puterea de minare cum ii taie capul (doar sunt pe tarlaua lor) si te trezesti peste noapte ca nu mai produci nici 1$. Nu e profitabil sa stai la mana lor, pot inchide oricand pravalia

Am postat pe mai multe grupuri din RO si strainatate si am intalnit persoane care au vechime si 6-7 luni. De retras banii nu mai spun, ca n-au fost probleme.
 
De retras banii nu mai spun, ca n-au fost probleme.
Multi spun ca au scos bani, etc doar sa itibaga joc de tine ori sa castige ceva din referal.
@ionut mai sus ti-a prezentat o dovada mai sus, care poate fi credibila, ti-a dat print fara sa iti ceara altceva, gen inregistrare pe ref si altele, insa nu toti fac asta.
A nu ma intelege ca sunt impotriva la asta, doar ca nu vrea sa iti ei teapa.
 
Loading...
Back
Sus