Certificat SSL site filme online

Valentina95

Active Member
Registered
Banned
Buna , am citit pe net ca achizitionarea unui certificat ssl pentru site poate aduce imbunatatiri acestuia si ca domnul google indexeaza si vede mai bine siteul respectiv !
Am un site de filme online si vreau sa stiu daca e recomandat pentru acesta ! Am luat la rand majoritatea siteurilor de filme si acestea nu au .. credeti ca ar influenta cu ceva sau ar aduce probleme ? Sunteti pro sau contra ?
 
Am site de filme online cu ssl - insa ii tot la fel, nu are rost o investitie in ssl (poti pune cel gratuit din cpanel si gata). Pe mine insa nu m-a ajutat la absolut nimic, ii la fel cu si fara.
 
Este o alegere personala sa zic asa. Daca vrei neaparat poti pune din cpanel sau cloudflare.
Daca ai surse externe pe site, poze, css, font, etc nu iti va merge, adica nu se vor incarca si uneori e prea mult de munca sa schimbi totul.
 
Noi punem doar pe magazine.
Pe un site de filme parerea mea e ca e inutil. Mai ales ca trebuie sa pui iframe-uri si daca siteul unde hostezi filmele nu are ssl, acesta nu va aparea pe site.
 
SSL devine obligatorie din Ianuarie, dupa spusele lui GOOGLE. Nu stiu daca sunteti la curent cu noile update-uri de laGoogle. Am vazut un SSL de la Namecheap de la 9 Euro / an / domeniu. Nu e scump. Voi ce ziceti?
 
Sincer nu m-am interesat de cloudflare si de SSL gratis, acum aud prima oara. Ai un link ?
 
atentie la cele gratis :) deja sunt plangeri de la g (dece?: pentru ca este gratis hahahah) ,ssl nu mai sunt ce erau o data , sunt ssl intradevar la name cheap la un anumit pret , dar daca iti iei domeniu iei si ssl cu 1, 2 usd ceva la modul , am prin panou o gramada de ssl nefolosite ,ssl sunt si de 9 usd si de 120 usd , fiecare rezista mai mult la criptare .Acum ce doreste sa fac mr G este mai mult marketing de a duce bani cu lopata pe degeaba , Sunt unele situri care te imbarliga la modul cumpara de la noi ssl si te integram in google index mult mai repede decat alte situri , si pe urma iti dau detalii cum te urca in index , exact metoda veche de indexare ma refer inscrierea in google map la website si asa mai departe ,ceva la modul fac si ssl acum plus iti apare acel verde la site .Este inutil pentru site de filme online opinia mea , atat timp cat cineva nu cumpara ceva de pe situl tau nu ai nevoie de ssl , daca ai forum la fel exista autentificare 2 cu autentificatorul de la g si gata .

Asadar dece sa oferi 5 -9 usd pt ssl ca sa fi indexat mai rapid ? cand o poti face si singur si ajungi la acelas rezultat , plus este o rasturnare de situatie noul cu vechiul , un refresh pt alti bani in 2018 cand vin cu update noi .Intelegeti morala .

Plus hai sa primiv alta varianta cum sa imbini legalul cu illegal este cu dus si intors aici pentru altii, acele landing page , Cei de la G vor sa scoata de pe piata asa zise tepe(rhetoric ,daca nu sunt ei raman para paine ,intelegeti la ce ma refer), dar tot odata ei sa isi scoata bani de la asigurare .Asadar eu pagubit imi recuperez bani de la g sau alt cineva iar ei primesc de la asigurare .Gen eu primesc 5 usd pierduti si ei primesc 49 de la asigurare .Asta este scopul lor .
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus