[Cenzura]Victor Ponta mi-a sters comentariu si blocat pe contul de facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cine ma cunoaste stie ca am fost un sustinator a lui Victor Ponta pentru lupta lui impotria lui Traian Basescu. La fel cine ma cunoaste, stie ca nu sustin pe nimeni ca un orb si incerc mereu sa fiu cu ochii cat mai deschisi.

Pe data de 18 august Victor Ponta a postat acest text pe contul oficial de facebook.
c944ca17428b4103971f2f335fc54b05.png



Putem sa ii rugam pe cei de la "Euroactiv" sa ne spuna unde sunt acum in vacanta Dl. Ciolos si Dl. Iohannis?! Ca anul trecut erau pe urmele mele! Sau nu au primit inca ordin de la Moscova?!

Azi am inteles si eu cine sunt Euractiv! Cei care ma urmareau pe mine in vacanta anul trecut acum baga "bombe rusesti" de presa in Romania - ca se muta armele nucleare din Turcia la noi (ceea ce nu e doar o minciuna, dar si o mare provocare si chiar o amenintare la adresa securitatii nationale a tarii noastre).

Bravo tovarasi!

Cand am vazut postarea am comentat si apoi imediat a fost sters si accesul meu la pagina a fost restrictionat. Pot vedea continutul dar nu pot comenta sau da like la postari.

Nu am facut print la comentariu dar suna ceva de genul:

Chiar trebuie sa dam vina pe Rusia pentru orice se intampla in lumea asta? Ma intreb daca nu cumva dumneavostra ati primit ordin sa faceti aceasta postare si sa dati vina pe Rusia. Toate acele arme nucleare din Turcia trebuie sa mearga undeva, iar Romania este din toate punctele de vedere solutia ideala si normala pentru interesele Americane in Regiune.

Dupa ce a fost sters am postat si aici :

484be867ad2f46498e61e54e3308af79.png

Cod:
https://www.facebook.com/groups/1478682812447585/permalink/1645286582453873/

Un simplu comentariu de la un NIMENI a fost sters . Oare m-a apropiat de adevar sau daca nu kisss asss nu ai ce cauta in gasca lor?

Daca se intampla asta la un simplu comentariu de la o persoana care nu este un pericol pentru securitatea nationala, va imaginati ce se intampla cu persoanele care spun cu adevarat LUCRURI TRASNITE?

Rusinica domnule Victor Ponta si ma asigur ca acest NIMENI va face sa afle toate lumea cum procedati.
 
N-ai ce sa le faci.
Oricum armele nucleare nu ar fi bine sa le aduca in romania deoarece ar iesi un razboi bun.
 
Din punct de vedere strategic, Romania e situata destul de bine in caz de razboi, ceea ce e si normal ca americanii sa vrea sa isi mute nuclearele la noi in tara.
 
La cat discuta lumea despre Ponta ma asteptam la mai multe comentarii. :D
Asta e marea noatra prostie, a Romanilor....toti discutam pe net dar in viata reala suntem cu totii niste lasi si pupincuristi...
Nici nu ma mai cobor la astfel de comentarii despre un om de nimic, fostul mielusel si acum devenit lup...Ponta.
Poate intr-o zi mi-o asculta si mie Doamne Doamne ruga sa imi dea un ak47 si cateva mii de oameni sa ma duc in parlament.
 
Hai sa va spun ceva dar sincer cu riscul de a-mi pune o eticheta nu ma supar iau viata asa cum este ea ... Victor Viorel Ponta este un eminent elev al COMUNISMULUI DRAGILOR DA DA DA DE 10000000 DE ORI DA ! Ca esti de acord cu comunismul te rog sa nu citesti acest post ... daca da atunci hai sa continuam ...
Ce au facut comunistii si cum au guvernat ei ? La valoare precum cocalarii cu TEROARE ! Da teroare ... nu aveai voie sa spui ceva undeva de DUMNEZEU ca ti-o trageau din voleu ... comunistii si alte chestii . Ce se intampla acum in Romania din Balcanii spurcati ?! Simplu :
VOR TOT TEROARE !
Asa vor sa castige .... si aceasta campanie oare de ce ?! Pentru ca se duc banalele contracte cu ce ? Cu statul !
Daca noi maine toti de aici scriem impotriva lui PONTA in secunda doi avem probleme oare de ce ?
VOI STITI CE INSEAMNA SA VA PUNETI CU PSD ? VA SPUN EU .... HABAR NU AVETI !
FAPTUL CA AI MEI FRATI IMPREUNA CU COPII NU AU FOST LASATI SA VOTEZE SI AM FOST PRINTRE PRIMII CARE DIN CRAIOVA AM SPUS SA IESIM IN STRADA AM FOST URMARIT SI AMENINTATI 3 LUNI DE ZILE !
IAR LA PROTEST DOAR EU STIU CE AM PRIMIT DE LA JANDARMI !
DECI DACA PE ROFORUM EXISTA COMUNISTI ... SA VA FIE TARANA USOARA DRAGILOR SA VA ODIHNITI IN PACE ! AMIN !
 
Nu stiu cati dintre cei prezenti pe forum stiu cu adevarat COMUNISIM, pentru ca EU stiu, iar de cele mai multe ori scrieti din auzite (nu fac referire la @b0d0 ci la general).

Sunt tari ''democrate'' unde comunismul este la el acasa chiar daca le place sa creada ca sunt liberi. O tara unde comunismul este in floare sa zic asa este UK.
Va aduceti aminte cand pe timpul lui ceausescu daca erai in casa sau pe varful muntelui si spuneai ceva legat de sistem sau orice alta barfa parintii sau cei de langa tine imediat iti spunea sa taci pentru ca cineva te poate auzi?
Ei bine asta se intampla in UK unde daca ai curajul sa vorbesti liber ai garantat in loc in celula daca esti norocos , iar daca ai ghinion inteptat cu un cutit pe strada sau batut mar.

Ponta nu este comunism si slujeste acelasi stapan ca basescu, iohannis si orice alt politician din Romania.

Pentru a intelege mai bine cum sta treaba, in PSD se ascund sa spun asa cateva nume care stiu adevarul despre revolutia din `89. Acum se incearca discreditarea acestora indirect pentru ca direct nu pot merge ca ar vorbi si poate prostimea i-ar crede.

Rusia nu are nici o treaba cu cele din romania si nici cu revolutia din `89 si daca nu credeti va rog sa deschideti ochii bine si incepti sa cautati si analizati informatia. Rusia chiar avea de castigat mult mai mult daca Ceausescu ramanea si punea in aplicare planul lui pentry regiune.
Daca sunteti atenti planul lui incepe sa fie pun aplicare de China, Rusia, Sirya si alte tari.

Ce se intampla acum in Romania este ca in povestea cu lupul imbracat in oaie care sa dus la stana.

Nu va lasati prostiti ca o sa suferiti si nu doar voi, dar si generatiile care vor veni. Ponta atat in cazul meu de aici, ma refer la postarea lui si nu stergea unui coment, a actionat la comanda si ma repet toata treaba asta cu comunismul este doar praf in ochi pentru prostime pentru a ascunde lucrurile cu adevarat importante care se intampla in fata ochilor vostri.

 
In alte tari comunismul este facut altfel da si avem cazuri si de teroare ... am scris pe blogul meu despre un altfel de comunism ... cu subiect si predicat .. iar Lia Olguta Vasilescu vrea sa ii fie ca o sora mai mica lui Ponta .. bonus aveti si o cartela ... de paine de aceasta data .. iar un alt bonus vine din partea mea .. care am fost in linia intai la ultimele alegeri prezidentiale oare de ce ? Ca urasc comunismul de azi ...
 
Am uitat sa fac update la postul trecut:
Daca fiecare am posta opinia asa cum este, intr-un final am intelege cum functioneaza lumea, sa accepta optinia fiecaruia si poate chiar sa imbratisam idei care acum ne-ar parea de neconceput.

@b0d0 iti garantez ca nu ai nimic cu comunismul ci cu o idee sugerata, implementata de mass--media care ti-a intreptat ura catre o persoana anume sau un grup de persoane. Cand lumea sau creierul uman e plin de ura, este orb pentru orice altceva.
Asta este si ideea la tot ce se intampla in Romania.
O tara destramata care fac manifestatii pentru o amarata de coada la permis, un guvern instabil, incredere aproape nula in guvern si institutiile statului nu ne ajuta cu nimic, ci din contra oferim tara pe tava unor grupuri de interese.

Acum veti spune cum dracu sa am incredere in guvern sau institutii cand sunt pline de hoti si Pue Monta (asa cum va place sa spuneti) , lucru total adevarat, dar inca odata ma repede, ne facem rau noi cu mana noastra.

Cand situatia este asa cum este, lumea este usor de controlat sa nu zic manipulat prin distragerea de la subiecte cu adevarat importante, apoi guvernul este usor de santajat, pus oameni marioneta care sa faca ce spune stapanul?

Cand populatia unei tari da mai multa credibilitate unui ambasador strain si nu propriului guvern sau institutii, este sortita unui viitor foarte sumbru si chiar disparitie.

Poate intr-o zi voi avea timp, de fapt voi avea nevoie de cateva zile pentru research sa vedeti ca toate optiniile, comnetariile celor care URASC COMUNISMUL in Romania, sunt aproape identice.

Oare asta nu ar trebuie sa fie un semnal de alarma?
 
Loading...
Back
Sus