Cele mai mari ferme BTc din lume

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Cu acest topic nu vreau a descurajez pe nimeni care vrea sa faca bani din minare btc. Multi dintre voi veti spune WOW, cu siguranta nu am sanse sa fac ceva. Cred ca multi se bazeaza pa iluzia de a se imbogati peste noapte din bitcoin fara sa faca un mic research pe tema asta.
Intr-un video explica cum functioneaza castigul din minare bitcoin.

Pe zi se pot castiga maxim 2500 bitcoin din minare. Acesti 2500btc se impart la cei care mineaza. Cu cat puterea de minare, procesare este mai mare cu atat vei fi recompensat cu mai multi bitcoin.
Sunt ferme de minare care au peste 10.000 de sisteme si care va imaginati ca iau cam tot ce este dispponibil pe piata. Se castiga dar se si cheltuie foarte mult si mare parte se duce pe energie care trebuie sa asigure buna functionare la sisteme cat si racirea acestora.
In IceLand un tip care o ferma de minare spune ca factura la energie electrica depaseste 1 milion de euro pe luna, deci este foarte mult. In china un grup care are ferme de minare facea in 2014 peste 4050 bitcoin pe luna, iar la cursul de astazi valoreaza 10.890.000$. Se intelege ca pentru a genera acelasi volum de bitcoin in 2017, trebuie sa aiba cel putin dublu de putere.

Ferma de minare china

Ferma de minare in america

Ferma de minare in iceland

Daca cineva gaseste o solutie sa reduca costurile la energie, atunci profiturile pot creste.
Citeam astazi ca un tip are 50.000 kw consum pe luna, dar nu a spus ce sistem foloseste si cat produce.
 
Ii enorm. Eu nu as investi in asa ceva. Riscu e mare. Pai sa platesti 1 mil E pe luna curent si aiurea ar fi sa ti se duca dracu totu sa ramai in curu gol ce faci dupa?
In fine. Eu ii dau drumu la minare cand sunt la Pc. Nu castig mult da in timp se aduna. Daca mai am norocu sa si creasca moneda o sa ma scot in timp. Asa ca nu pierd nimica. Pc-ul merge ca lucru pe el, minarea ruleaza, performantele Pc-ului sunt tot la fel nu se simte nici o diferenta.
 
Loading...
Back
Sus