Cele mai bune servere dedicate la bani putini.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Astazi cineva m-a intrebat ce firme bune cunosc care ofera servere dedicate la un pret bun.
In acest are in romania un server unde plateste 3.200 ron pentr configuratia de mai jos:

16 core, 32gb ram, 3tb hdd, 1gb lan romania si 10mb lan extern.

Mereu am ales servere pe extern pentru ca viteza minima garantata este de cel putin 150Mb. In romania o asa viteza te-ar costa cateva mii de euro.
Cu toate firmele de mai jos am colaborat sau inca colaborez.

1. hetzner.de
servere bune, suport ok in timpul programului, schimb de hdd in maxim 4 ore, in general se face in 30 min. Are cel mai mic pret pe extra trafic. Doar 1.37 euro pe 1TB extra trafic.
KunQFCL.png


2. ovh.es
Servere foarte bune, protectie impotriva ddos, suport jalnic. Nu ai nevoie daca stiti sa iti administrezi serverele. Chiar si suportul cu plata e jalnic. Chiar si asa sunt forte buni. Un lucru care imi place la ovh este ca ofer ip failover.
WNBpn94.png


3. online.net
servere bune, preturi de crezi. de ce sa cumperi un vps la 15 euro cand poti cumpara un dedicat la aceiasi bani.
la support nu am apelat pentru ca nu am avut nevoie, asa ca nu pot spune cum se comporta.
zSvNXxX.png


4. leaseweb.
servere bune, resurse de calitate, support de nota 10.
YmUhIIw.png


5. eqservers.com
Foarte buni, la support nu am apelat pentru ca nu a fost nevoie. servere bune si de calitate.
Preturi foarte bune.
QpOP738.png




Daca aveti experiente bune cu alte firme va rog postati mai jos.
Pentru a mentine postarile cat mai obiective, nu accept referal link in acest topic.
 
Loading...
Back
Sus