Cei patru piloni SEO în 2016: Linkurile: cum să le optimizezi eficient?

Andrei Telteu

Active Member
Registered
Full Member
Cei de la Ctrl-D.ro scriu o serie de articole cu titlul: Cei patru piloni SEO în 2016
Din seria asta pana acum au publicat doua articole:
1. Cei patru piloni SEO în 2016 (I). Introducere - In articolul asta se vorbeste pe scurt, se face o introducere pentru cei patru piloni SEO care sunt: linkurile, conținutul, latura mobile și localizarea. Pentru fiecare urmeaza cate un articol separat foarte detaliat.
2. Cei patru piloni SEO în 2016 (II). Linkurile: cum să le optimizezi eficient? - Aici se vorbeste foarte detaliat despre linkuri, bune, rele, sfaturi pentru cele mai frecvente situatii problema, etc.

Pentru restul articolelor din serie mai avem de asteptat.
Spor la citit !
 
Mereu ai postat subiecte interesante dar cred ca acesta este facut mai mult pentru backlink la site-ul de mai sus, mai ales daca genereaza cateva raspunsuri pe tema, va face ca baclink sa fie destul de puternic si sa urce link respective in primele pozitii.

Am spus de cateva ori ca articole de gen se posteaza integral aici si la final sursa de unde a fost preluat pentru a nu obliga userul sa acceseze 1-2 -3 site-uri pentru a citi informatia intreaga.

Legat de articole:
Informatia este de tip general care o stie aproape oricine si nu aduce nimic nou. Pentru a oferi ceva concret trebuie sa scrii pe o annumita nisa/categorie pentru ca seo se aplica si este diferite in functie de acesta si nu exista reguli generale.

La un moment dat se spune ca :
  • Lipsa linkurilor este o greșeală strategică, pentru că înseamnă că treci cu vederea acest important capital de vizibilitate pe motoarele de căutare de care poți beneficia gratuit.


Nu este total adevarat si nu se aplica la orice.
Vezi exemplu roforum.net care de la inceput fara link si este destul de sus, are o autoritate destul de buna, a crescut frumos datorita altor criterii. Daca ar asa treaba cu Lipsa Link, atunci roforum nu ar trebui sa aiba pozitia de acum.

Nu spun ca link nu sunt necesare dar in ziua de astazi prioritate au alte lucruri iar backlink e undeva pe la mijloc.
 
Mereu ai postat subiecte interesante dar cred ca acesta este facut mai mult pentru backlink la site-ul de mai sus, mai ales daca genereaza cateva raspunsuri pe tema, va face ca baclink sa fie destul de puternic si sa urce link respective in primele pozitii.
Ai dreptate ! Sunt de acord cu tine ... un link jos ar fii fost ideal ..
 
Am spus de cateva ori ca articole de gen se posteaza integral aici si la final sursa de unde a fost preluat pentru a nu obliga userul sa acceseze 1-2 -3 site-uri pentru a citi informatia intreaga.
Aici ai dreptate si am uitat de asta, dar fiind o serie de articole mari ca lungime m-am gandit ca ar fii ok sa postez doar lista cu linkuri catre acele articole.
 
Loading...
Back
Sus