Ce spuneti de ninsoarea de aseara?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ma trezesc astazi si vad poze de la mama cu zapada. Prima data am crezut ca este o pacaleala dar dupa ce am verificat putin am vazut ca a nins in mai multe zone, ba chiar am sunat sa fiu sigur.

Cum este asa, mergi la culcare cu vreme frumoasa afara si te trezesti cu zapada de 10 centrimentri? Tare nu?
La voi a nins?
17991189_1613099778730895_6306040873178332606_n.jpg


17904450_230876154060488_7539030572942285264_n.jpg
 
Eu stau undeva la periferia bucurestiului si nu am primit zapada deloc :D insa au fost aproximativ 56 L de apa pe mp
 
Mi-a spus mama ca s-a anuntat ger, asa ca mai tot de pe camp se duce de rapa. Sper doar sa nu tina mult timp pentru a putea salva ceva.
Ciudata rau tare vremea asta nu?
 
Din punctul meu de vedere , pare ca nu mai sunt 3 anotimpuri ...par a fi decat doua Vara-Iarna ....mai mult frig decat cald :( anul asta presimt ca nu vom avea cine stie ce culturi .......pentru ca frigul asta strica tot
 
pare ca nu mai sunt 3 anotimpuri ...par a fi decat doua Vara-Iarna
In spania este un anotimp si jumate, pentru ca 8-10 e vara si restul e un fel de primavara/toamna.
In Uk este ceva la fel, doar ca aici e invers. 8 luni frig si ploaie si restul ceva soare, dar nu mai mult de 20 grade iar cand se face 25 grade lumea spune ca e canicula. :D
E foarte rau pentru cei care au investit o gramada de bani si munca la camp si acum totul se duce de rapa.
Sunt multi care nu isi permit sa mai faca asta odata si unele culturi chiar daca ai vrea, nu exista timp, pentru ca e prea tarziu.
Sa speram ca nu tine mult.
 
Îți dau perfecta dreptate Alex , aici în zona mea majoritatea oamenilor de bazează pe culturi însă am văzut ca majoritatea spun ca nu va fi un an bogat în agricultura din cauza gerului .....totuși sa speram ca se va îndrepta vremea la timp !!!
 
E un favor facut de Dumnezeu pentru fetele grasute. Tot au amanat sa se apuce de sport asa ca le-a mai dat un timp..
La Iasi ninge in continuu de dimineata dar nu se asaza. 1 grad.
 
Nu a mai fost asa zapada imediat dupa paste de ceva vreme, ce e mai rau asa cum spuneau si colegii anterior sunt culturile de pe camp, sa vedeti ce pret o sa aiba fructele si legumele anul asta. Deja unii pomi fructiferi sunt compromisi, sa cam schimbat clima mergem din rau in mai rau.
 
La mine a nins doar pe munti in oras nu a nins deloc. Dar peste deal cum ii zicem noi aici in Maramures, a nins nu gluma.
Noi am avut ZAPADA anu asta cat si pentru 10 Ani.
 
Loading...
Back
Sus