Ce site de PPD-uri stiti ?

Jeliu Mihai Bogdan

Graphic Designer
Registered
Full Member
Graphic Designer
Vreau sa realizez un site de resurse PSD, cdr, background etc. si vreau sa le adaug pe un site unde se downloadeaza dar sa fiu si platit pe download, ce site-uri de genu stiti ?
 
Pe CPA am vazut castiguri zilnice si de 10.000$, de Dream destule de 400$ pe zi, dar nu stiu pe ce nisa anume. Ca ideea, toate au oferte care difera de la tara la tara. Cele mai mari castiguri sunt pe Franta daca stii sa-ti optimizezi contentul. Dream plateste net 7 zile daca ajungi la sf lunii peste 10$, cpa plateste net 30 daca treci de 50$.
Cpa castiga teren in ultimul timp fata de dream care a ramas un pic in urma (are ceva probleme adminul, dar nu stiu ce probleme are)
Daca doresti link de referal, te rog.
 
De sharecash nu stiu cum plateste, daca plateste. Poti folosi zippyshare sau dropbox care accepta pana la 250 mb
 
Nu au treaba cu asta. Inteleg ca vrei sa vinzi diverse lucruri facute de tine. Pe zippy urci fisierul, iti da un url, il copii, intri pe cpa, iti creezi File Lockers-ul si il promovezi. Cine vrea sa cumpere ce vinzi tu, trebuie sa plateasca in functie de oferta aleasa si valabila pentru tara respectiva. 80% (parca) din valoarea ofertei alese iti intra tie, restul ramane ptr cpa. De la ei vei primi banii apoi dupa cum am spus mai sus.
 
Nu au treaba cu asta. Inteleg ca vrei sa vinzi diverse lucruri facute de tine. Pe zippy urci fisierul, iti da un url, il copii, intri pe cpa, iti creezi File Lockers-ul si il promovezi. Cine vrea sa cumpere ce vinzi tu, trebuie sa plateasca in functie de oferta aleasa si valabila pentru tara respectiva. 80% (parca) din valoarea ofertei alese iti intra tie, restul ramane ptr cpa. De la ei vei primi banii apoi dupa cum am spus mai sus.
aaa... nu, ma gandeam ca downloadeaza si ma plateste per download
 
Cred ca ai plecat pe o ideea gresita. Daca sunt GRATIS, de ce sa fii platit si mai ales de catre cine? Ca sa fii tu platit, cineva trebuie sa plateasca, asa e peste tot, indiferent de metoda.
 
Cred ca ai plecat pe o ideea gresita. Daca sunt GRATIS, de ce sa fii platit si mai ales de catre cine? Ca sa fii tu platit, cineva trebuie sa plateasca, asa e peste tot, indiferent de metoda.
Ma frate, tu esti turc ? :))) ma omule tu intelegi ce zic eu? :))) las-o naibii moarta ca esti chiar turc
 
@Cred44 nu ai inteles ce vrea omul.
@Jeliu Mihai Bogdan mai tarziu iti dau eu o lista.
Pe forum aici accept doar PPD, dar pe altul la care lucrez poti pune si CPA.
Pe astea doua ma voi axa si eu in urmatoarele luni.
 
A zis bine si @Cred44 oarecum, doar ca acest tip de fisiere nu vor fi la fel de cautate. PPD-urile si file lockers sunt bune pentru lucruri care altfel nu s-ar gasi, gen hack-uri, programe ****** ca SEnuke.. insa la PSD-uri nu va sta nimeni sa completeze sondaje sau ce oferte mai sunt.
@Jeliu Mihai Bogdan chiar daca iti da Alex o lista, nu cred ca vei face mare lucru, cred ca vei avea nevoie de un numar mare de download-uri ca sa faci ceva. Eu iti sugerez mai degraba sa incepi cu site-ul propriu, sa permiti vizitatorilor sa descarce la inceput PSD-uri gratis fie dupa ce se inscriu la newsletter, fie sa isi faca un cont pe site. In acest fel, iti faci o baza de date, si in loc sa optimizezi doar pentru motoare de cautare poti obtine trafic din trimitere newsletter+poti face pachete premium si le trimiti oferta prin mail.
Cred ca e mai rentabil asa, si daca e sa nu mearga prea bine cu newsletter, il poti folosi oricum ca sa te intorci la ideea cu PPD-uri.
 
@Shtrumphu are dreptate.
Voi face zilele acestea un tutotial cum sa faci bani cu ppd si cpa la donwload files. Asta va fi si anuntul unui site de download la care lucrez.
Pe extern se castiga bine si sunt comunitati private care fac shimburi de info pe aceasta nisa. Se poate cadtiga usor 1000 euro pe zi din aceasta activitate.
 
A zis bine si @Cred44 oarecum, doar ca acest tip de fisiere nu vor fi la fel de cautate. PPD-urile si file lockers sunt bune pentru lucruri care altfel nu s-ar gasi, gen hack-uri, programe ****** ca SEnuke.. insa la PSD-uri nu va sta nimeni sa completeze sondaje sau ce oferte mai sunt.
@Jeliu Mihai Bogdan chiar daca iti da Alex o lista, nu cred ca vei face mare lucru, cred ca vei avea nevoie de un numar mare de download-uri ca sa faci ceva. Eu iti sugerez mai degraba sa incepi cu site-ul propriu, sa permiti vizitatorilor sa descarce la inceput PSD-uri gratis fie dupa ce se inscriu la newsletter, fie sa isi faca un cont pe site. In acest fel, iti faci o baza de date, si in loc sa optimizezi doar pentru motoare de cautare poti obtine trafic din trimitere newsletter+poti face pachete premium si le trimiti oferta prin mail.
Cred ca e mai rentabil asa, si daca e sa nu mearga prea bine cu newsletter, il poti folosi oricum ca sa te intorci la ideea cu PPD-uri.
Toate resursele sunt gratuite, si le downloadeaza gratuit pentru ei, le voi da cu adf.ly si se duc sa le downloadeze pe un site care site-ul de download-uri ma plateste pe mine la mia de download-uri ... deci sunt gratuite pentru toti doar ca imi scot bani din short url + download
 
Loading...
Back
Sus