Ce server RDP imi recomandati?

Shtrumphu

SEO Expert
Registered
Full Member
Freelancer
SEO Expert
Salut? Ce server RDP imi recomandati? Am nevoie de Windows, sa vina gata configurat, de preferat plata cu Paypal lunara. Am auzit ca as putea lua trial de la Amazon, dar nu vreau pentru ca e vorba si de continut XXX la mijloc. Ma intereseaza sa fie cat de cat rapid la upload/download, si sa nu stau sa il setez pentru ca nu am experienta. Link de referal binevenit.
 
Atunci amazon este solutia sau google cold, unde primesti cam 3000$ credit, adica pentru 6 luni gratis. Mai este azure de la windows care la fel am vazut ca arunca 30.000$ in credit pentru a testa oferta lor.
Poti descarca si urca ce vrea muschii tai ca nu au probleme. La amazon si azure viteza la upload este undeva la 400mb pe europa si 900mb pe usa.
Sau poti inchiria orice server de la online.net cu KVM si iti instalezi propriul windows.
La amazon, google cloud si azure vin deja cu imaginea preinstalata, unde la serverul de 15 euro la online.net trebuie sa instalezi tu.
La online.net faci upload cu cateva sute de mega.
Si pentru a nu te complica prea mult, daca este doar pentru descarcat si upload, atunci poti instala ubuntu desktop, care merge pe orice vps/dedicat si ai scapt de probleme.
 
Loading...
Back
Sus