Ce parere aveti despre limita impusa de Twitter?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu stiu daca ati aflat, dar Twitter a impus o limita de 2000 de persoane pe cont care le poti urmari. Eu astazi am vazut asta cand incercam sa urmaresc pe cineva. Aveam 2010 persoane care le urmaream si am fost nevoit sa renunt la 20 pentru a putea urmari alte conturi.

Conform twitter sunt doua variante pentru a putea trece de limita de 2000.
1. sa cresti numarul celor care te urmaresc
2. sa renunti la o parte din cei care ii urmaresti.

Cum te afecteaza pe tine aceasta decizie luata de twitter? Nu credeti ca seamana tot mai mult cu facebook, mai ales ca in ultimul timp au o reclama destul de agresiva care te invita sa iti faci publicitate la cont pentru a aduna mai multe persoane care sa te urmareasca.

Cei care vand followers pe fiver sau alte site de gen este o lovitura destul de mare.
twitter-limit2.jpg


aYXUrlj.png
 
Probabil au introdus limita asta pentru a opri persoanele sa dea mass-follow, sperand sa obtina followeri inapoi. Pe Twitter nu prea activez, dar pe Pinterest de exemplu primesc saptamanal followeri desi abia daca mai postez. Pe mine nu prea are cum sa ma afecteze.
 
Nici eu nu prea sunt activ pe Twitter daca nu vedeam postarea asta nu stiam de limita.
Cei care urmaresc 10 mii de persoane sunt obligati sa renunte 8 mii?
 
Mi se pare absolut normal sa fie limitat.
Eu urmaresc 400 conturi pe twitter si nu pot face fata daca stau sa urmaresc fiecare tweet postat.
Nu vad de ce ai urmari mai mult de 500 conturi pe twitter, asta ca un utilizator obisnuit, nu ca cineva care face banii din followeri pe twitter sau alte bazaconii.
 
Cam aveti dreptate. Acum dupa aceasta limitare am inceput sa fac curatenie si am vazut ca sunt multe persoane care le urmaream degeaba.
Cei care au conturi addmefast vor muri ca nu pot face puncte cu twitter.
 
Loading...
Back
Sus