Ce parere aveti despre degradina.com ?

Marian Mitea

Member
Registered
Full Member
Salutare colegilor de forum,

Astept cateva pareri despre site ( blogul ) degradina.com daca aveti! Nisa este una destul de grea dar avantajul este acela ca o cunosc destul de bine.
Singura problema este aceea ca nu gasesc solutii de backlink sau promovare. Am folosit deja social media.

Blogul este http://degradina.com
 
1. Articole originale?
2. Logo slab din punctul meu de vedere (daca vrei sa cumperi unul ma poti contacta)
3. Ce vrea sa fie BUTTON TEXT si scrisul ala in engleza din header?
4. De ce prima pagina apare ca http://degradina.com/? ?
 
Culoarea de la font mi a nenorocit ochii,in rest,nu e rau!
 
Mie imi place dar vezi ca ai ceva erori (imi place chiar si verdele care i-a distrus ochii lui Ove :D:D)
1. Forumularul de contact
2. Langa header ai un buton (BUTTON TEXT!) care te duce pe o pagina inexistenta, fa ceva cu el
3. Cred ca tocmai te-ai ales cu un backlink
 
1. load bun si fast
2. thema draguta si chiar imi place
3. format la articole bine facut lucru care aduce in plus la citire si userul poate gasi info mai bine
4. in sidebar incearca sa pui ceva pentru a umple acel spatiu alb pana la header. Vad ca ai toate articolele au cam aceiasi lungime deci nu va fi greu sa pui ceva pentru a umple.
In rest totul e ok
Inca cateva raspunsuri aici si vei avea un backlink destul de puternic.
 
Parerea mea este ca, inainte de a incepe blogul te-ai gandit la profit si de asta e un blog asa de slab. Reclamele din header ma face sa dau click pe X in primele secunde. Logo-ul este foarte slabut, poti schimba. Daca te gandesti sa faci ceva de viitor cu acest blog, atunci investeste banii intr-un logo decent, tema premium si continutul asa cum trebuie. Eu as scrie articolele cu diacritice.
 
  • Like
Reactions: J.D
Buna seara, Am sa raspund punctual la fiecare intrebare sau sfat mai jos.
#J.D.
1. Articolele sunt originale scrise de mine sau comandate.
2. Logo-ul recunosc ca este oridinar :)), l-am facut cu logogarden.com.
3. Am reusit si am sters problema.
4. Legat de ? cred ca este din cauza forumului pentru ca am observat ca si la alte topicuri apare ? in dreptul link-ului.
[HASHTAG]#Ove[/HASHTAG]
Din pacate nu am reusit sa-mi dau seama cum sa schimb toate culorile. Am sa mai lucrez la treaba asta.
[HASHTAG]#Pyo[/HASHTAG]
1. Am rezolvat problema cu formularul de contact ( mai am ceva de lucrat la traducerea themei )
2. Am remediat.
3. De backlink pot spune decat multumesc.
[HASHTAG]#AlexH[/HASHTAG]
1. Asta am vrut sa si fac, mai toate site-urile concurente se misca foarte greu.
2. Thema este una premium de la mythemeshop.com
3. Am pus accent mai mult pe informatie decat pe ,,stilul literar,,
4. Am reusit sa pun ceva pentru moment.
[HASHTAG]#alin[/HASHTAG]
1. La reclame am sa renunt pentru moment pentru ca oricum traficul este foarte mic.
2. Logo-ul este unul gratuit pentru moment.
3. Thema este premium de la mythemeshop.com
4. Treaba cu diacriticile am sa lucrez la ea.

Multumesc pentru pareri, sfaturi si chiar critici !

P.S. Daca mai aveti intrebari sau critici va stau la dispozitie :rolleyes:
 
reclame
urca putin site-ul si apoi baga adsense responsiv in post sa apara undeva la mijloc si final de post, unde vei avea o conversie foarte buna.
in sidebar poti baga alte reclame cumparate sau link catre produse de afiliere pe nisa ta.
pe nisa ta merg bine recenziile la unele produse si lin referal care acestea car iti pot aduce venituri frumoase.

Prima data urca la un trafic decent si daca reusesti sa aduci un bounce rate sub 50, atunci este bine.
 
Totusi cauta un designer pentru un logo mai dragut, nu trebuie neaparat ca site-ul sa aiba un logo, poate fi format din text cum este acum, dar probabil va arata mult mai bine decat arata acum.

Iti recomand sa dezactivezi comentariile din pagini, nu da bine. Tilul scris cu masjuscule iarasi nu da bine. Sunt multe chestii de modificat la site-ul tau, dar gusturile sunt impartite. Daca ai nevoie de ajutor imi poti trimite un mesaj privat...
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus