Ce ai alege: Inteligent sau Istet?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Daca ar fi sa alegi intre Inteligent si Istet, ce ai alege si de ce?
Fiti cat mai sinceri si spuneti exact ce credeti fara frica sau teama ca raspunsul nu ar fi unul bun sau pe masura.
 
Știi ca nu e frumos sa răspunzi la întrebare cu alta întrebare?
Apoi dacă eu dau răspunsul, ce rost mai are topicul?
Sa înțeleg din postul tău ca nu știi răspunsul?
 
Conform dex, istețul este faimos pentru că este foarte descurcăreț. Mă consider un tip inteligent oarecum, și foarte foarte puțin descurcăreț. Totuși, tind să cred că: ca să fii descurcăreț trebuie să ai foarte multe calități, să știi să comunici, să te implici, relaționezi cu oamenii, să fii spontan, optimist,etc. Pentru mine tipul inteligent e pe partea de teorie, istețul e cel practic, e cel care a acumulat deja experiență și pune în practică tot ce știe. Admir mult oamenii care pun în practică cunoștiințele ce le-au acumulat.
 
Conform dex, istețul este faimos pentru că este foarte descurcăreț. Mă consider un tip inteligent oarecum, și foarte foarte puțin descurcăreț. Totuși, tind să cred că: ca să fii descurcăreț trebuie să ai foarte multe calități, să știi să comunici, să te implici, relaționezi cu oamenii, să fii spontan, optimist,etc. Pentru mine tipul inteligent e pe partea de teorie, istețul e cel practic, e cel care a acumulat deja experiență și pune în practică tot ce știe. Admir mult oamenii care pun în practică cunoștiințele ce le-au acumulat.

Sunt de acord :) Si eu gandesc la fel. Si eu as alege tot istet. Ma regasesc prin randuri prin a fi descurcareata de exemplu eu.
 
Raspund cu o afirmatie ... Inteligentii lucreaza pentru Isteti :)
Cu alte cuvinte ... sa nu iti para rau pentru ca al tau copil este unul de nota 7-8 pentru ca el ii va angaja pe cei de 10 cand va fi mare :)
ah ... si ma consider istet :) din motivele de mai sus ...
 
Loading...
Back
Sus