Caut hosting pentru site legal

emilascovici

Active Member
Registered
Full Member
Bună, caut hosting pentru siteul meu 10biti.ro Folosesc momentan hostico, însă nu sunt mulțumit. Mi se pare să că se mișcă jalnic siteul. Am nevoie de ceva mai rapid și mai bun. Momentan, traficul meu nu trece de 100 de vizitatori pe zi. Accept și vps, doar să nu coste mai mult de 40 de lei pe lună. Aștept ofertele voastre, aici sau pe privat. Mulțumesc!
 
Și nu-mi trebuie cunoștiințe de adminsitrare? Aș fi preferat dacă se poate să mai fie cineva cu mine pe server și plătesc și pentru persoana respectivă și în schimbă să vadă și de siteul meu... Habar n-am cu cât se plătește administrarea, întreb și eu.
 
păi la vps și alea parcă ai simste de securitate și altele :)) la ăsta trebuie să fac singur totul și nu prea am habar cum.
 
Iti recomand mxhost.ro, lucrez de mult timp cu ei si nu am probleme, la fel si cu btstelecom.
 
dedicat de 8 euro + TVA de la online.net si install servepilot.io
Totusi, recomand sa verifici logurile si ce procese consuma cel mai mult. O tema prost scrisa poate sa "rupa" un dedicat super performant, deci depinde si de tema si pluginurile folosite. Ai putea sa schimbi tema cu o alta(de preferat cea clasica wordpress) si sa ne spui daca inca merge greu sau merge mult mai bine...
 
dedicat de 8 euro + TVA de la online.net si install servepilot.io
Totusi, recomand sa verifici logurile si ce procese consuma cel mai mult. O tema prost scrisa poate sa "rupa" un dedicat super performant, deci depinde si de tema si pluginurile folosite. Ai putea sa schimbi tema cu o alta(de preferat cea clasica wordpress) si sa ne spui daca inca merge greu sau merge mult mai bine...
Subscriu la ce spune @Naruto9 ! Cauta aici despre wordpress si ai sa observi ca multe pluginuri si teme mananca exagerat . Nu spun despre gazduire ca este pro sau contra dar RoForum mi-a aratat ca habar nu aveam de multe . Sunt multe lucruri interesante .. Vezi ce mananca mult .. Succes !
 
mxhost.ro, am de mult timp la ei, is foarte ok atat la calitate cat si la support
 
Poate totuși nu e hostul de vină.. la atâta trafic nu cred că ar fi trebuit să facă fițe. Cine dorește să remedieze problemele de încetinire contra cost?
 
Tu ai probleme la host care iti cadea si cpanel cu orele fara sa aiba treaba cu site-ul.
Ti-a fost recomandat mai sus sa pui tema default si vezi daca face la fel.
Daca nu vrei complicatii si ieftin cel mai bine te muti pe blogger.
 
zqI7QcV.png
kUYNqJr.png

Well, nush dacă e e foarte de căcat tema sau hostul nu e destul de puternic pentru ea...
 
Data trecuta cand m-am uitat ti-am zis la fel si ai vazut cu ochii tai. Acum ti-au spus si altii acelasi lucru. Daca esti incapatanat si crezi ca ce spune aici e gresit, atunci poti face cum doresti.
 
Alex, eram sarcastic :)) sunt nașpa amândouă, și tema și hostul. O să-mi iau host de la online.net . Mulțumesc pentru sugestii :D
 
Alex, eram sarcastic
My bad. Nu l-am prins. :)
Totusi cum am spus Mai sus,cum esti la inceput, nu scoti nimic din site acum, e facut cred din pasiune si pentru a reduce 10€ pe luna care in Romania sunt ceva banuti, poti alege blogger. Sunt site Mari care ruleaza pe aceasta platforma.
Template bune si frumoase SE gasesc destule.
Sau daca AI grija de site, nu pui chestii ****** , tii cont de optimizare la site iti pot da loc la mine pe server.
 
Am încercat cu blogger mai de mult pentru un site de memeuri ( acum 3-4 ani cred). Și nu am găsit teme pe blogger să-mi placă, am căutat oameni să-i plătesc să facă clone din wordpress în blogger și n-am găsit pe nimeni. Îmi place wordpress, am tot felul de pluginuri și pot personaliza totul cum vreau. Păi dacă-mi poți da un loc la tine, îți dau și eu măcar 5 euro. Mi-ar fi de mare folos.
 
Am avut si eu un timp de la MXhost. Si la fel nu eram multumit de viteza site-ului. Si am inceput sa caut sa fac sa cresc scorul din page speed. SI sprea marea mea uimire am vazut ca in cpanel era ceva de genul "optimize site". si am dat click. Lucrurile s-a schimbat radical, punctajul la page speed crescand instantaneu.
Stiu ca acel optimize site (parca asa era numele) comprima gzip. Altceva nu stiu sa mai faca. Oricum era un shared ieftin, care cadea pe la 100 si ceva de vizitatori.
Mai recomand Shared de la namecheap.
De online.net, sunt multumit. Ii recomand cu incredere. Doar ca nu stiu daca merita pentru un site cu doar atatea vizite. De aceea recomandarea mea este shared de la namecheap. Au un suport minunat.
Si parca si @Sacalul oferea hosting.
 
Loading...
Back
Sus