Caut content writer

Marian97c

Member
Registered
Full Member
Detin un site Tech si caut o persoana care sa ma ajute cu articole de tip news, tutoriale, ghiduri si sa respecte anumite brief-uri uneori, doresc o ofera pentru acest gen de continut pe Tech in special.

Ma intereseaza in principal ca articolele sa fie scrise corect si dintr-un punct de vedere cat mai personal, eu voi oferi o lista de site-uri de unde sa luati principalele stiri ale zilei, este foarte important ca aceste stiri sa fie postate in aceiasi zi cu data la care a aparut si pe un site mare.

Detalii:

  1. In general un articol ar trebuii sa aiba intre 150 si 350 de cuvinte.
  2. Caut pe cineva care este dispus sa posteze intre 5 si 10 articole pe zi
  3. Daca se poate, o factura m-ar ajuta foarte mult, sau o modalitatea de a face un contract
  4. Incercam sa facem o comunitate, profiturile site-ului nu sunt mari, deocamdata investesc in continut si pe viitor vom vedea in functie de colaboratori, poate angajez persoana in cauza.
  5. In primele luni doresc ca articolele sa nu fie postate direct pe site ci salvate ca ciorna in Wordpress, eu in maxim 10 minute le voi verifica si apoi le voi posta.
  6. Este interzis copy+paste, banutii vor fi calculati si ii dau la sfarsit de luna, daca cumva descopar copy+paste de pe un site romanesc.

Daca doriti si alte detalii, va rog sa imi spuneti la rubrica de comentarii. Vom avea si articole la gerere de la anumite agentii, pentru acelea voi putea da bonus, la sfarsit de luna, daca site-ul creste si avem vanzari, la fel vom oferi bonusuri pentru redactie, in momentul de fata sunt eu cu inca o persoana cu care lucrez de peste 5 ani, eu fiind cel mai activ.

Ca si redactor veti avea posibilitatea si de a testa produse, de la Xiaomi, Huawei, Samsung si asa mai departe pentru a face review-uri pe site, acele review-uri vor fi platite de noi la un pret mai bun.

Cine vine cu oferta, va rog sa imi lasati si cateva articole scrise de voi, aici, public, sau in PV.

Multumesc!
 
Am regandit un pic situatia, caut pe cineva care ar fi capabil sa imi scrie articole de tipul tutorialelor, articole cu topuri, review-uri, etc. As dori si factura daca se poate.
 
Loading...
Back
Sus