Cat valoreaza acest articol in engleza?

L ce te referi aici? Ai vinde sau scrie un astfel de articol pentru acel pret sau cum.

Ma bate gandul sa fac astfel de articole si sa le vand, de aceea am intrebat cat credeti ca ar valora. Un exemplu de 2500 cuvinte l-am dat mai sus.
 
Am recitit ce ai scris si am vazut ca este pe cuvant. Sorry.
Pare un pret ok pentru un articol de gen mai ales daca include si ceva researach. Faza este ca multi nu necesita researach si ca lungime intre 500-1000 cuvinte.
Pe extern un articol de 3000 cuvinte incepe de la 14$ scris de un incepator si pana la 60$ scris de un expert, iar daca vrei sa fie scris de un super, super expert te costa 150$.
Pentru piata din romania trebuie sa adaptezi oferta in functie de cerita. Ai putea oferi articole bine optimizate si frumos scris in limba romana cu o lungime de 500-1000 cuvinte.

Pentru a atrage mai multi clienti iti recomand sa vezi acest topic
100 site care accepta Guest Posts si sa oferi publicare pe cel putin un site din fiecare nisa.
 
Multumesc de raspuns.
Ma gandeam si eu ca nimeni nu se prea omoara sa plateasca atat, cu toate ca este depusa o munca... In viitorul apropiat am sa incerc sa vad daca cumpara cineva, poate weekendul asta scriu ceva atat in romana cat si engleza. Daca doreste cineva de pe aici vreun articol stiintific pana in 2500-3000 de cuvinte, sa imi zica. Mai las din pret!
 
Pana la urma depinde ce faci cu articolul respectiv. Daca il folosesti in afiliere, atunci se merita sa dai si intre 20-50$, stiind ca iti va aduce comisioane mult mai mari. 5$ pentru a-l publica pe un site cu autoritate si pentru a obtine backlink e bine. Daca vrei si mai ieftin, poti incerca 99cent articles sa vezi daca sunt originale.
 
Loading...
Back
Sus