Cat de des e bine sa share-uiesti postarile de pe un site de filme?

Raneni

Member
Registered
Banned
Dupa cum o spune si titlul, as fi interesat sa aflu cam cat de des ar fi recomandat sa dau share la postarile de pe un site de filme, astfel incat sa nu risc sa-mi fie penalizat site-ul.
In trecut, cam dupa fiecare articol, incepeam sa dau un share pe Facebook, pe Google+, pe Pinterest si probabil din cauza asta, la scurt timp dupa ce am inceput acest proces, site-ul mi-a fost penalizat.

De exemplu, daca in fiecare zi postez 5 filme. Pe luna ar veni 150 de filme. Si sa spunem c-as vrea sa postez filmele pe Pinterest. La interval de cate zile ar fi ideal sa postez articolele si pe Pinterest? Si cam cate articole deodata?
 
Problema nu este de aici. De evitat este sa nu dai share la aceiasi postare pe mai multe grupuri.
Pe pinterest poti da share la articol imediat ce ai postat.
 
Problema nu este de aici. De evitat este sa nu dai share la aceiasi postare pe mai multe grupuri.
Pe pinterest poti da share la articol imediat ce ai postat.
Pe Facebook nu pun link-uri decat pe pagina site-ului. Rare au fost ocaziile in care, intr-adevar, am mai dat share si pe niste grupuri. Deci ar trebui sa renunt la share-uirea in grupuri si sa ma rezum la pagina de Facebook a site-ului.

Eu le dau share la toate pe fb. Si nu are treaba. Sa nu faci spam.

A, bun. Deci pot sa dau share pe Facebook/Pinterest/Google+ imediat dupa ce public articolul.
 
Si incearca sa nu pui doar link-ul, pe facebook de ex. Incearca sa scrii ceva de genul "ce parere aveti..." ce credeti" sau nu stiu, depinde de ce share-uiesti. Ceva care sa faca sa interactioneze cu postarea...
 
Loading...
Back
Sus