Castiga bani cu ridtube

# AlexH, am incercat si eu reteaua, dar din 200 unici intrati pana acum,s-au contorizat decat 14 vizite... Nu inteleg,cum se face calculul,dar la mine nu este deloc avantajos..
 
Atunci inseamna ca traficul nu este de calitate.
Presupun ca trimiti prin popup de pe site tau nu? Tu ai trimis 200 dar e posibil ca 90% din useri sa fi inchis imediat pagina care nici nu are timp sa fie contorizata.
Daca userul nu iti vede clipul nu te astepta la venituri. Ca dintr-o vizita de o secunda nu castiga nimeni, iar eu ca sa pot plati, trebuie sa generez ceva.
 
Am inteles! Eu zic ca traficul este de calitate,deoarece in pop-ads contorizeaza tot, iar eu stiu ca n-am trafic fake..Dar fie cum spui tu
 
Trebuie sa adaug canalyl aici pentru a genera castiguri?
 
Update luna noiembrie plati.
Sumele de sub 1$ se reporteaza pana se aduna minimul.
Cine are peste 1$ sa imi trimita adresa paypal.

Total view : 652 - include si cele de mai sus.
0.652 x 0.50 = 0.326$
Total view : 1159
1.159 x 0.50 = 0.57$
Total view : 4757
4.757 x 0.50 = 2.37$

Total view : 12498
12.498 x 0.50 = 6.24$ - Platit.
Total view : 66
Cnusi
Total view : 1304
1.304 x 0.50 = 0.652$
 
Ultima editare:
Acesta de mai sus nu este mare problema pentru ca e in spiritul craciunului.
Dar daca ai de ales, atunci mai bine nu urci.
Soft adult/sexy este sa nu se vada sani, pasarica, fund, fara nimic sau acoperit doar in proportie de 30-60%. La fel orice conotatie spre pur sex chiar daca sunt imbracati.
Sper ca ai prins ideea.

O idee pentru cineva care nu are ce face.
Iti faci canal de manele pe ridtube si urci manelele de pe youtube. La cat de cautate sunt se poate ajunge la un trafic destul de mare foarte usor.
 
Confirm primirea bănuților! Recomand
c171a346a07b4e82b9d4a3fde700a3dc.png
 
1. upload un video (nu share emebed de pe youtube) pe ridtube
Adica trebuie sa descarc clipurile de pe youtube apoi sa le uploadez pe site?
Nu pot folosi optiunea de pe site din dreapta cu Upload Video via Other Websites ?
 
Ma inscriu si eu
Ok. Plata pe luna decembrie se va procesa in prima saptamana din ianuarie.
Sa inteleg ca te axezi pe manele nu?
Spor si mult noroc.
 
Update info:
Va rog sa tineti cont pentru ca nu vreau sa ma repet.
1. sub nici o forma nu accept fake traffic din TE sau alta surse. Orice incercare de acest gen va duce la suspendarea contului si neplata
2. detin script care imi permite sa vad ce ip a accesat fiecare video din site. Daca in lista de ip-uri care au accesat clipurile la fiecare canal este sau face parte din TE sau alte surse suspecte, automat primesti susped si plata nu va fi efectuata.
3. Ridtube este un proiect facut in ideea sa castigam cu totii ceva bani in plus si nu sa te tragem in teapa. Nu imi faci mie personal un serviciu daca folosesti Ridtube ci EU iti fac tie un serviciu ca accept si impart veniturile cu tine, care in general primesti o valoare mai mare cpm decat imi ramane in buzunar.
4. Oricand poti alege orice alta sursa unde pe langa popup deschise cu nemiluita traficul este contorizat maxim 50% daca esti norocos, pe cand la Ridtube este contorizat 100%. Desigur daca estea real acesta.
5. Ridtube este o metoda buna de a profita de clipuri, sau stiri virale pe retelele sociale unde iti este contorizat traficul 100%. Esti liber sa incerci alte surse sa vezi daca este la fel.
6. Daca suntem cu totii fair play, fiecare isi va castiga parte si la final de luna vom fi cu totii fericiti.
7. oricat de bine ai ascunde referalul, tot voi afla sursa la trafic pentru ca sunt N metode, asa ca nu te obosi.
8. Chiar daca este blank sau direct acces asta nu inseamna ca traficul este real sau nu poate fi gasita sursa.

Am facut acest update pentru ca sunt unii care incearca sa ma fenteze, dar nu va merge. Oricand pot inchide sistemul public de inregistrare sau upload daca se face abuz.

Eu sunt corect cu voi si astept acelasi lucru in schimb.
 
Loading...
Back
Sus