Castiga bani cu ridtube

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Dupa testul de aici Beta test am decis sa continui acest program.

Regulile sunt aceleasi.

1. upload un video (nu share emebed de pe youtube) pe ridtube
2. video sa nu contina scene sexy, sani sau fund gol, *****, etc
3. dupa ce ai urcat clipul posteaza link mai jos pentru a putea fi luat in considerare. In acest moment nu dispun de un modul care sa urmareasca automat vizitele per canal sau video la fiecare utilizator.
O alta metoda este sa faceti un playlist gen Octombrie, unde adaugati toate clipurile din luna Octombrie. Apoi postati link de la playlist aici si eu voi lua in cosiderare toate clipurile din acel playlist.

Cat se plateste?
Miniul acum este 0.50$ per 1000 vizionari la video.
La unele clipuri se poate oferi pana la 2$ pentru 1000 de vizionari daca consider ca merita.

Primesc bani pentru embed?
Daca pui emebed pe site-ul tau la un video care este relevant cu continutul la articol primesti 0.50$ per emebed. Se plateste maxim 4 video emebed per site, pe luna.
Daca pui link catre un video pe site-ul tau intr-un articol si acestea are continut relevant cu video primesti 1$ per link. Se plateste maxim 4 link per site pe luna.

Exemplu:
Scrii un articol sau recenzie despre Clean Bandit - Rockabye ft. Sean Paul & Anne-Marie.
Daca pui emebed pe site la tine primesti 0.50$
Daca pui link catre acesta si ancora cu titlul, primesti 1$



Emebed nu se accepta pe site-uri de filme, adult, *****, droguri si altele de acest gen.
Daca link sau emebed este sters, inlocuit cu alta sursa nu vei primi banii.

Cand primesti banii?

Contorizarea se face odata pe luna la toate clipurile care participa.

Care este minimul de plata?
Minimul de plata este 1$ si se face prin paypal.

Unde vad statisticile la video?
Sub player iti arata numarul de vizionari lla clip, cat si voturi like sau unlike.



Extra.

Se mai poate castiga cate 0.01$ pentru fiecare coment adaugat la clipul tau. Aici decid eu ce video primeste extra si care nu sau cate din comentarii se vor contoriza, pentru a evita probleme.

Un mic exemplu de cat ai putea castiga.
De retinut ca info de mai jos este doar un exemplu si nu promite aceste venituri, doar iti arata ca este posibil.

Un site concurent a postat acum cateva zile un video, care a fost distribuit pe grupurile din facebook si alte retele sociale. Astazi avea peste 27.000 de vizionari si cateva sute de comentarii.

Daca un clip de al tau ar avea atatea vizionari, atunci castigul ar fi 13.5$ (asta la minimul de 0.50$) + 2$ (200 comentarii) din comentarii = 15.5$

De unde poti face rost de continut video care sa atraga vizionari?

Cea mai buna sursa ramane facebook unde puteti vedea ce clipuri primesc mult trafic, share, like, coment, apoi le descarcati si le urcati pe ridtube.
Adoua sursa este youtube si cu putina istetime puteti gasi video care pot deveni virale foarte repede.
https://www.youtube.com/feed/trending - o sursa buna sa vedeti ce video este viral in fiecare zi pe youtube.

Dupa ce ati gasit clipul perfect, adaugati un titlul care sa atraga, apoi o imagine reprezentativa care sa atraga privirile. La final share si astepti.

Nota/Sfat.

Stiu ca unii incercati sa aduceti trafic din boost pe facebook sau google adword ori alte retele. Incercati sa setati campania in asa fel incat sa aveti si profit la final. Daca minimul pe video este de 0.50, atunci cautati oferte sau setati in asa fel ca pretul final la 1000 de vizite sa fie de 0.25-0.30$ maxim pentru a avea ceva profit.

Acrodati atentie mare si la canal cum il faceti.
@cnusi are oferta pe forum unde va poate face avatar si cover de calitate.
Daca nu vreti sa promovati fiecare video in parte, puteti alege sa promovati propriul canal, unde sunt sanse mari sa strangeti subscribe, share la canale pe facebook si vizite la clipurile din canal.



O alta metoda de a promova mai multe video odata este prin playlist. Faci un playlist asa cum am explicat mai sus, pe fiecare luna si apoi o distribui si in acest fel de la acelasi user vei primi mai multe vizionari.
Daca clipurile nu sunt aceiasi nisa si a spori numarul de vizionari, atunci recomand sa faceti pe fircare luna mai multe playlist.
Octombrie funny
octombrie stiri
octombrie trailer
octombrie epic fail
Ati prins ideea nu?

Cam asta este tot si sper ca aveti destule informatii care sa va ajute.

Daca doriti sa aflati mai multe comentati mai jos.

http://www.ridtube.net/sign-in



Update:
Nu intrebati la fiecare clip cat ofer pentru ca voi decide acest lucru la final de luna pentru fiecare in parte iar criteriul nu`l voi spune aici.
Minimul este 0.50$ si maximul per video la 1000 play este de 2$.

Perioada incepe in prima zi a fiecarei luni si se termina in ultima zi din fiecare luna.
 
Ultima editare:
tocmai m-am apucat de upload
Multumesc.
cele de pe youtube merg cu link de youtube dar cele de pe facebook nu reusesc
In acest moment doar cele de pe youtube merg descarcate pe site. Restul surselor vor functiona dupa ce primesc un nou update la script sau un pe cineva sa faca, ca au schimbat regulile.

Nu uita dupa ce termin de upload sa postezi aici link la fiecare video sau link la playlist care sa includa toate clipurile.
 
daca am inteles bine, se vor plati doar 4 videoclipuri
Se platesc vizionarile la toate clipurile de pe ridtube. Deci poti urca cate doresti pe ridtube.

Limita de 4 este ca extra bani daca utilizezi pe site-urile tale clipurile de e ridtube. Am pus aceasta limita pentru ca maine ma trezesc cu cineva care face import la toate clipurile si trebuie sa platesc cateva mii de $.
Intentia mea este ca clipurile sa fie vizionate pe ridtube.net si nu in embed. In embed nu castig nimic si daca nu castig nu am resurse sa platesc creatorii de continut. Ca acei bani trebuie sa vina de undeva nu?

In unele cazuri am putea face o intelege pentru cei care vor sa foloseasca exclusiv ridtube ca sursa.

Pentru asta trebuie sa imi dai in privat link la site tau sa-l analizez si daca totul e ok, postezi 1-3 video la tine pe site, timp de cateva zile sa vedem cum merge. Daca totul e ok, putem colabora.
Nimic nu este batut in cuie, atata cat suntem corecti cu totii.
 
Si cum se plateste ?cat la mie de vizualizari?am adaugat si eu cateva filme incarca super repede am mai citit aici pe forum trebuie sa mai trimit linkul dupa ridtv aici
 
Pentru cei care posteaza continut unic, adica realizat 100% de voi, minimul de plata creste la 0.70$ cpm.
Plus:

Fiecare user care isi face vblog oficial pe ridtube si posteaza continut unic primeste un extra de 10$ pentru primii 500 subcribe + 10$ cand atinge minimul de 50.000 vizite pe canal.
 
Actualizare vizionari pe luna octombrie.
url canal >>> octombrie
http://www.ridtube.net/channel/alextazy 320 / 1000 x 0.50 = 0.16$
http://www.ridtube.net/channel/stely20 210 / 1000 x 0.50 = 0.10$
http://www.ridtube.net/channel/WeeDbrO 2986 / 1000 x 0.50 = 1.49$
http://www.ridtube.net/channel/Tasty 4366 / 1000 x 0.50 = 2.18$

Cei care au atins minimul de plata 1$ sa imi trimita adresa de paypal.

Pentru luna noiembrie merge acelasi minim de plata cpm plus cele de mai jos.

1. minim 50k pe luna vizionari 0.65$ cpm
2. minim 100k pe una vizionari 0.80$ cpm
3. minim 150k pe luna vizionari 1$ cpm

Pentru a fi mai usor pentru voi am decis si lasati doar llink catre canal in acest topic. Nu trebuie sa mai faceti liste pentru ca voi calcula eu numarul de vizionari care le are. Se va contoriza doar din data de 1 octombrie 2016.

Pentru a te mentine in sistemul de plata trebuie sa urci cel putin 1 video nou pe saptamana. Regula aceasta este temporara.
Daca aveti intrebari, va rog postati mai jos.
 
Vreau sa reamintesc la toti, ca orice cont care este descoperit ca foloseste trafic exchange sau orice sursa de gen pentru a mari vizionarile, va primi suspend la cont si nici o plata executata.
 
Pentru cine face reportaje pe strada cu diverse intrebari, recomandate de mine, ofer cpm custom si daca continutul e ok si canalul devine popular, voi oferi un extra intre 10 si 100 euro lunar, pe langa veniturile realizate din vizionari.
Fiecare clip sa aiba minim 5 minute.
Sa includa logo ridtube.net. Asta este pentru cei care vor fura continutul.


Poti considera ca esti Reporter Ridtube.net

Multumesc lui @Ovidiu Bokar pentru modificarile in platforma care imi face munca mai usoara la contorizarea vizionarilor. :D
 
Ultima editare:
Dacă ai putea pune și numărul de view per canal ar fi perfect..ceva gen

Ar fi utilă și pentru noi pentru că $ se bazează pe numărul de view și trebuie să stai să numeri zilnic la xyz video să vezi câte a contorizat, dacă e rentabil sau nu față de alte rețele
 
Ultima editare de un moderator:
Pai asta mi-a facut @Ovidiu Bokar care afiseaza in admin acest lucru, pentru ca inainte trebuia sa adun vizionarile la fiecare video. Voi vorbi el daca poate adauga numarul total si la user.
 
Loading...
Back
Sus