Castiga 750$ pe luna pasiv + 150$ la Inregistrare

Am cumparat un domeniu pe .science dar nu ma descurc deloc cu el, nici macar nu este online site-ul, m-am inscris si pe primul site, pe awempire, insa nu ma descurc nici cu domeniul, sunt invatat cu blogger unde interfata este intuitiva si usor de folosit, aici pe .science nu mai inteleg nimic, nu am mai facut pana acum un site si nu ma descurc desi am bazait mai bine de 2 ore nu stiu ce draq sa-i mai fac

1. mergi la dns manager si faci inregistrarile care iti sunt cerute.
2. daca nu te pricepi, poti ruga la support unde ai domeniul inregistrat. Ar fi bine sa na spui unde ai domeniu inregistrat.
3. pe Site 2 cred ca ti-ar fi mai usor pentru inceput.
 
pe .science am luat domeniu, nu are rost sa ma inregistrez pe site-ul 2 daca nu merge siteul pe care l-am facut, la dns manager am apasat pe un buton care a facut niste setari automat, dar cand incerc sa intru pe site de pe o pagina noua nu apare nimic, habar nu am ce sa-i fac iar la suport ce sa le spun

.science este extensia, providerul poate fi oricine care ofera aceasta extenstie la vanzare.

si site2 este mult mia usor de setat decat celelalte.
 
inseamna ca nu am nici o idee care este providerul,:) daca ai timp si vrei iti dau datele de logare sa intri tu sa te uiti

1. providerul este numele la domeniu unde ai cumparat domeniul tau. este adresa la care te loghezi, ceva de genul nume.com
2. aici pe forum tot este gratis, insa sesiunile private sunt contra cost.
3. pe viitor cine nu se pricepe, recomand sa inregistrati domeniile si hostul pe immdomain.com unde va pot ajuta si suportul este gratis.
 
Pe http://my.register.science/ am facut, am vazut un user mai sus ca tot acolo a facut asa ca am zis sa fac si eu tot acolo, timp pierdut degeaba, pentru nimic:confused:
1. citeste bine ce scrie acolo pentru a putea avea contul/site aprobat. Ai nevoie de logo profesional atat pentru versiunea mobila cat si desktop.
2. la dns manager in contul tau faci inregistrari A record asa cum iti spune acolo pe site
3. propagarea dns poate dura 72 ore, asta in functie de provider
4. pentru a fi activ, site-ul adaugat de tine pe acel site, trebuie aprobat de un editor. Acest lucru poate dura ceva.
5. asa cum ti-am spus, pentru tine Site 2 este mai usor si totul este activ in cateva minute.

In general aceste setari sunt usoare daca acordati atentie si nu va grabiti. Unele lucruri dureaza. Daca nu intelegeti engleza, folositi click dreapta si apoi traduce, daca folositi browserul chrome.
 
Pentru a demonstra ca Site 2 este mai usor si ca totul se poate face repede daca acorzi atentie, am adaugat un domeniu imediat dupa ce am postat ultimul mesaj, adica acum 14 minute.
Acum site-ul este live si il poti vedea aici.
Cod:
http://freechat.science/  - continut +18
 
Salutari la toti.
Eu am facut un site pe site-ul 2 ca e mai usor pentru inceput. Site-ul e on de o saptamana,dar pana acum nu mi-a adus nici un venit.
Promovare am facut prin postarea link-ului in site-urile mele de muzica care au ceva trafic{in jur a 15000 de unici pe zi}.Vine ceva trafic pe el,dar profit nu am deloc pana acum.
Poate am gresit ceva acolo si nu-mi dau seama. site-ul e acesta http://eroticaxxx.science/
Te rog sa ma ajuti daca se poate.

Multumesc.
 
Salutari la toti.
Eu am facut un site pe site-ul 2 ca e mai usor pentru inceput. Site-ul e on de o saptamana,dar pana acum nu mi-a adus nici un venit.
Promovare am facut prin postarea link-ului in site-urile mele de muzica care au ceva trafic{in jur a 15000 de unici pe zi}.Vine ceva trafic pe el,dar profit nu am deloc pana acum.
Poate am gresit ceva acolo si nu-mi dau seama. site-ul e acesta http://eroticaxxx.science/
Te rog sa ma ajuti daca se poate.

Multumesc.
1. acela e logo? il poti ruga pe @cnusi sa iti faca unul. http://www.roforum.net/threads/logo-si-banner.105/
2. depinde si de userii care intra pe site si felu de trafic. poti trimite 100k pe zi unici dar daca nu sunt persoane reale sau nu executa o actiune pe site
3. presupun ca pui popup la tine pe site. recomand sa pui link catre pagina de inregistrare.
4. nu te asteptat sa castigi bani in 2-3 zile/saptamani. Poti scoate si mai repede daca iti promovezi unde trebuie site-ul.
5. nu te speria, ca veniturile vor veni. Peste ceva timp o sa imi multumesti.
6. E destul ca un singur client sa se inregistreze pe site tau si care sa cumpere saptamanal de cateva sute de $ si tot te-ai scos.
7. in statistici ce iti arata la trafic, inregistrari, etc?
 
niki ma ajuti si pe mine sa pun site-ul pe .science
Mergi la White label si adauga domeniul tau. Aici ti se va da un ip [Ex:64.38.230.2]
In general setarile sunt de genul:
- mergi in contul unde ai domeniul, in cazul tau la my.register.science si apoi la DNS Management {in partea dreapta a paginii}apoi click pe manage dns si se va deschide o noua pagina unde ai A Record.
- adaugi doua inregistrari A Record. una cu www si una non www unde adaugi si ip-ul primit in White label la ambele variante de domeniu.
E recomandat sa astepti putin pana se propaga modificarile dns.
La mine s-a propagat in 30 de minute.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
 
1. acela e logo? il poti ruga pe @cnusi sa iti faca unul. http://www.roforum.net/threads/logo-si-banner.105/
2. depinde si de userii care intra pe site si felu de trafic. poti trimite 100k pe zi unici dar daca nu sunt persoane reale sau nu executa o actiune pe site
3. presupun ca pui popup la tine pe site. recomand sa pui link catre pagina de inregistrare.
4. nu te asteptat sa castigi bani in 2-3 zile/saptamani. Poti scoate si mai repede daca iti promovezi unde trebuie site-ul.
5. nu te speria, ca veniturile vor veni. Peste ceva timp o sa imi multumesti.
6. E destul ca un singur client sa se inregistreze pe site tau si care sa cumpere saptamanal de cateva sute de $ si tot te-ai scos.
7. in statistici ce iti arata la trafic, inregistrari, etc?
1.Am lasat un mesaj lui @cnusi pentru ami face Logo calumea la site si astept sa-mi raspunda.
2.Userii care imi intra banuiesc ca sunt persoane deoarece vad ca descarca fisierele de pe site-urile mele de muzica.
3.Nu am pus popup pe nici un site.Am pus link in footer catre http://eroticaxxx.science/
Acum voi pune link catre pagina de inregistrare asa cum imi recomanzi tu.
4.Am inteles sa nu ma astept sa scot bani in 2-3 zile.ok.De promovat in alta parte l-as promova dar nu stiu sigur cum sa procedez.Am citi in postul tau ca trebuie sa fac un video,dar nu stiu ce anume sa pun in acel video {sa fac captura din camurile din site sau ce anume sa contina videoul meu mai exact?}
In statistici imi arata de cand am deschis site-ul si pana acum,asa:
Hits:4983
Free Registration:0
Referred Broadcasters:0
Total Money Spent:0,00$
Payout:0,00$
Acum nu-mi ramane decat sa astept.
Multumesc.
 
Buna seara ! Te rog mult sa-mi spui daca pot urca link chaturbate pe tumblr. Sunt model , am un blog nou pe weebly, dar nu pot (nu stiu ) sa postez pe el :)
Multumesc anticipat pentru raspuns !
 
Da poti posta link pe tumblr si e chiar o metoda buna de promovare pentru un model. La fel nu uita sa folosesti si twitter pentru a creste expunerea.
Daca ai tumblr nu ai nevoie de alta platforma.
 
Alex te rog mult, e prima seara pe forumul acesta si habar nu am cum sa te abordez in prvt:( Te rog frumos , contacteaza-ma tu in prvt :) Multumesc !
 
Loading...
Back
Sus