Castiga $10 testand un site sau o aplicatie

All

Member
Registered
Am primit un mail astazi cu aceasta idee si am zis sa v-o impartasesc si voua. Depinde de voi daca vreti sa o puneti in aplicare.

1. Pentru cine e?
- Metoda se adreseaza celor care sunt la inceput si nu stiu cum pot castiga primii bani online sau vor un venit extra in timpul liber, usor de obtinut cu putina munca si timp.

2. Cat pot castiga?
- Esti platit cu 10$ pentru fiecare 10-20 minute de munca. Modalitatea de plata e PayPal.

3. Ce trebuie sa am / sa stiu?
- Minim 18 ani
- Un calculator, conexiune la internet si un microfon. Daca vrei sa testezi si aplicatii mobile, desigur ai nevoie de un iphone, ipad, telefon cu android, tableta.
- Sa poti vorbi limba engleza la un nivel mediu, cat sa poti fi inteles ce spui.

4. Ce trebuie sa fac in cele 10-20 minute de munca?
- Vizitezi si testezi un site (sau aplicatie) completand cateva sarcini obisnuite. In tot timpul asta, ecranul de pe calculatorul tau va fi inregistrat alaturi de vocea ta la microfon (imaginea cu tine nu va fi inregistrata, nu ai nevoie de webcam).

Obs. Platforma oferita de ei e intuitiva, usor de folosit, nu ai nevoie de cunostinte avansate de utilizare PC, editare video etc.

5. Ok, imi place ideea, de unde incep?
- Intri pe usertesting.com
- Te inregistrezi cu adresa de email si descarci aplicatia lor de inregistrare
- Vizionezi un video de test si astepti cateva zile sa primesti un raspuns daca ai fost acceptat.
- Odata acceptat, poti incepe sa castigi bani facand ce faci de obicei... stai pe net :)

Disclaimer: Programul prezentat mai sus e disponibil inclusiv in Romania dar nu l-am testat personal, doar v-am prezentat oportunitatea, ramane sa il incercati voi si sa vedeti daca vi se potriveste.
 
Ultima editare:
1. L-am mutat la sectiunea [HASHTAG]#netestate[/HASHTAG]
2. Nu are link affiliat in postare
3. A postat Disclaimer/Nota unde anunta ca nu este testat.

@xDaniels
Multumesc pentru interventie.
 
Sa speram ca nu ne facem cu niste rootkits...
Esti platit cu 10$ pentru fiecare 10-20 minute de munca.
Vizionezi un video de test si astepti cateva zile sa primesti un raspuns daca ai fost acceptat.
Testul lor mi-a luat o ora sa-l finalizez... imi cereau sa caut un layout si un program, iar site-ul nu era suficient de intuitiv.
 
Loading...
Back
Sus