Card Mastercard adăugat la cont PayPal

stely20

Active Member
Registered
Full Member
Salutare , acum 3 zile am adăugat un card Mastercard de la garanti bank, la contul PayPal . Totul a decurs bine la înscrierea cardului , PayPal mi-a retras suma de 3,99 lei de pe card , am adăugat codul format din 4 cifre de pe extrasul de cont pentru confirmare PayPal . Deși a trecut 3 zile de când PayPal a blocat suma 3,99 lei nici acum nu a fost deblocată .

Am încercat sa retrag o suma de bani de pe PayPal (withdraw funds ) însă acolo nu îmi apare cardul atașat doar (link a bank account)

A mai folosit cineva card Mastercard la PayPal pentru a retrage bani de pe PayPal ? Mai multe persoane mi a spus ca doar cardul Visa este acceptat de PayPal pentru a retrage banii direct pe card.
 
poti pune intrebarea aici direct pe forumul de la paypal , te loghezi cu aceleas date de pe paypal ,

https://www.paypal-community.com/t5/PayPal-UK-Community/ct-p/UK?profile.language=en-gb

sau pui intrebare in forumul de U.S

Mai au si in cont de fb pentru intrebari dar nu l-am folosit nici o data , eu mereu sun direct la ei pentru intrebari sau alte chestii.

iti poti folosi si contul bancar , pe urma faci transfer din contul de paypal in contul bancar ,iar bani sunt transferati imediat in contul bancar .

sa imi spui si mie daca ai reusit pe urma ,vad ca folosesti banca noua etc,doresc sa adaug info de la garanti bank pentru paypal pe un blog privat .( carduri acceptate de paypal si banci )
 
Ultima editare:
Daca iti cere sa adaugi si contul bancar, atunci adauga datele. Acea suma va fi disponibila curand si nu trebuie sa te sperii asa repede.
Alte procesatoare de plata cer 2 euro fara a fi returnati.
Trebuie completati toti pasii sugerati de paypal.
 
Acum am adăugat contul IBAN , a mers sa retrag bani apoi însă nu pe card ,direct în contul bancar . Mulțumesc pentru răspunsuri , voi mai aștepta 1 săptămână da văd dacă tot nu confirma cardul sa pot retrage pe card , voi schimba cardul Mastercard cu unul Visa de la o alta banca pt ca cei de la garanti bank doar carduri Mastercard emit ...
 
Acum am adăugat contul IBAN , a mers sa retrag bani apoi însă nu pe card ,direct în contul bancar
Pai daca merge sa retragi pe contul bancar la ce vrei sa schimbi cardul sau sa retragi pe card?
Pe cont bancar e gratis retragerea iar pe card costa 2 euro/lire/usd.
La ce te complici atat?
 
Pai mereu va trebui sa aștept 3-5 zile pt transferul banilor în contul bancar , sau va fi instant după primul transfer ?
 
Pai mereu va trebui sa aștept 3-5 zile pt transferul banilor în contul bancar , sau va fi instant după primul transfer ?
Eu, am asteptat doar primul transfer , dupa care in momentul de fata totul se face instant (tara :U.K)
 
Loading...
Back
Sus