Canal Video si Animatie

Samy

Active Member
Registered
Full Member
Am un canal de video si animatie in 3 luni am reusit sa-l ridic pe picioare am pe zi 10k de vizionari nu e mare dar lucru dar la cat timp ii ofer cred ca e bine.
Vreau sa aplic la un MCN imi puteti da mai jos niste MCN care sa platasca la timp si sa fie totul ok
 
De ce sa aplicii printr-un MCN cand poti sa aplici direct la youtube?
 
Mai bine castigi din ptc decat cu youtube adsense romania, iti trebuie cam 1 milion de vizualizari pentru 50$ din cate am inteles de la youtuberi
 
De ce sa aplicii printr-un MCN cand poti sa aplici direct la youtube?
Citeste aici inainte de a recomanda asta.

Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube
din cate am inteles de la youtuberi
Din cate ai inteles, dar asta nu inseamna ca este si adevarat.

Inainte de a oferi un sfat, incercati sa va informati pentru a nu duce userul in eroare. Apoi daca va uitati la tema canalului nu e recomandat adsense si ptc sub nici o forma.
Deci cu ati ajutat acest user?
Va rog putina atentie cand postati.

 
Citeste aici inainte de a recomanda asta.
Cand alegi o retea MCN sau Adsense pentru canalul tau youtube

Din cate ai inteles, dar asta nu inseamna ca este si adevarat.

Inainte de a oferi un sfat, incercati sa va informati pentru a nu duce userul in eroare. Apoi daca va uitati la tema canalului nu e recomandat adsense si ptc sub nici o forma.
Deci cu ati ajutat acest user?
Va rog putina atentie cand postati.
Prin ptc am vrut sa spun paid to click cum ar fi clicksense... Pe vizitatori din romania se plateste foarte putin... Samy eu iti dau un sfat tu fa cum vrei, dar o sa vezi ca mare lucru nu o sa faci.
 
Prin ptc am vrut sa spun paid to click cum ar fi clicksense...
Stiu ce este ptc. Mai bine ma arunc de la etajul 10 decat ptc.
dar o sa vezi ca mare lucru nu o sa faci.
Nu mai descuraja omul. Stie el ce face si daca a reusit sa aduca canalul la 10k vizionari pe zi, atunci e serios si are talent. Stiu multi care se chinuie sa aduca 500 vizionari pe zi fara sa reuseasca.
Bine optimizat canalul ii poate aduce un venit frumos atat pe termen scurt cat si pe termen lung.
 
Alexh ce parere ai de social blade am vazut ca toti youtuberi astia noi il folosesc ?
 
Cu Adsense nu lucrez datorita copyright.
In 3 luni am reusit sa urc canalul la 10k pe zi si la 2k abonati care urka undeva la 10-50 de abonati pe zi iar conform social blad € 77-1274 pe luna .
Pt a mentine canalul imi dedic 30 de minute zilnic asa ca eu cred ca momentan e ok
Apreciez pentru sfaturile voastre dar mereu fac ce vreau nu ce imi zic alti :D
 
Depinde mult de durata clipurilor. Eu am facut un test (mi-au inchis contul pana la urma), am descarcat cateva clipuri cu melodii pentru copii (compilatii de 40 min - 1 ora) si le-am urcat. In jur de 5 clipuri am avut, unul a prins bine, a ajuns la vreo 15k de vizualizari, iar youtube m-a platit cu vreo 317 euro. Nu pot sa va postez statisticile ca mi-au inchis contul, dar mai am in contul de adsense dovada.

Eventual o sa caut sa vad daca mai gasesc cumva vreun print screen cu statistici.

LE: am gresit eu, la 100k de views am facut 400 de euro.
 
Ultima editare:
In legatura cu copyright, am o intrebare. Am gasit niste videoclipuri care nu mi apartin dar nu sunt pe youtube si ma gandeam daca pot sa le postez.Voce nu mi apartine. O sa mi pierd contul daca le pun, sa stiu de la inceput.. nu de alta dar multi copiaza de la altii si ma gandeam cum reusesc sa reziste conturile lor si nu primesc strike..
 
nu de alta dar multi copiaza de la altii si ma gandeam cum reusesc sa reziste conturile lor si nu primesc strike..
Am explicat in alte topicuri cum se face. E nevoie de editare la video si audio pentru a nu primi raport automat, dar nu te poti apara de raport manual.
 
Sau schimbat conditile de asta intreb
Conditiile sunt aceleasi si nu cred ca sau schimbat.
La acestia primul lucru care conteaza sunt abonatii la canal, apoi trafic si desigur sa nu ai probleme cu dreptul de autor.
 
Loading...
Back
Sus