Bitcoin Cash-ul de pe Blockchain a disparut

Raneni

Member
Registered
Banned
Salut,

Nu stiu daca ati observat, dar acum vad ca s-a introdus oficial si Bitcoin Cash ca moneda pe Blockchain. Insa, nu de acee am deschis acest topic. Treaba e ca aveam si eu niste Bitcoin Cash, care acum se pare ca a disparut. Daca mergeai undeva prin setari in Blockchain, iti aparea si balanta pentru Bitcoin Cash. Acum, cand s-a introdus oficial moneda si iti apare si in dashboard, alaturi de restul balantelor, ar fi trebuit sa apara si maruntisul ala pe care-l aveam. Insa, nu e asa. Nu-l mai gasesc nici prin setari.

Stiti ce s-a intamplat? Se pot recupera? Nu erau asa multi. Suma in $ era undeva in jur de 20$, dar nu inteleg de ce au disparut.
 
Apare in cont.
Pana acum aveau doua monezi in meniul din stranga : Bitcoin si ethereum, iar acum apare si Bitcoin cash. Click pe aceesta si iti va aparea cat ai.
 
Iar eu aveam niste Bitcoin Cash.
In setari jos de tot ai BCC, acolo iti mai apare?
Sau poate e o problema de la retea, ca ai vazut presupun notificarea din cont.
Daca tot nu apare deschide tiket si iti vor raspunde.
 
uite banii "nu e banii" :) nasol moment, ma gandesc ce a fost in sufletul alora care au ramas fara 5..10 BTC :))
 
Salut,

Nu stiu daca ati observat, dar acum vad ca s-a introdus oficial si Bitcoin Cash ca moneda pe Blockchain. Insa, nu de acee am deschis acest topic. Treaba e ca aveam si eu niste Bitcoin Cash, care acum se pare ca a disparut. Daca mergeai undeva prin setari in Blockchain, iti aparea si balanta pentru Bitcoin Cash. Acum, cand s-a introdus oficial moneda si iti apare si in dashboard, alaturi de restul balantelor, ar fi trebuit sa apara si maruntisul ala pe care-l aveam. Insa, nu e asa. Nu-l mai gasesc nici prin setari.

Stiti ce s-a intamplat? Se pot recupera? Nu erau asa multi. Suma in $ era undeva in jur de 20$, dar nu inteleg de ce au disparut.
A disparut din cauza ca, btc c era in sistemul de trade la coinbase, iar cineva din angajati a facut niste manevre care nu trebuia facute , pretul a urcat undeva pe la 9500 usd cand trade-ul la coin base era inchis (ma refer cineva a vrut sa traga niste sfori din staff coinbase,ei spun ca sunt angajatii sau un angajat din breasla lor)pretul de 9500 erau pe alte situri de trade si nu la coinbase ,in mare parte coinbase deschide pretul pe piata .miercuri prretul era de 3600 usd iar joi de 9500 dar coinbase nu a recunoscut pretul din cauza ca,coinmarket cap arata ca sa facut aceste vanzari pe coinbase din track list ,fapt divers fals.coin base a incercat sa contacteze programatori si seful de la btc cash dar fara success.

la fel joi btc cash a fost atacat de hacker(este a doua oara din ce sa spus official ,dar cine stie de cate ori a fost atacat de sa ajuns sa se inchida portile la siturile de trade in japonica),cineva se grabeste sa scoate bani furati de la nice hash , si cred ca doreste sa faca putin confunzie cu aceste atacuri ca sa isi ia bani repejor .Se vede ca nu sunt ca,ceilanti hackeri din trecut care prefer sa aibe rabdare si sa investesca cate putin in dif monede .mai ales ca totul este open source este foarte usor sa fie surprize .


Acum haideti sa va spun si o mica poveste de mine inspirata dupa ce am vazut niste filme cu jafuri .Inainte se furau din banci ,supra tot nu bani din banci ci cutiile de valori din banci .Se furau acolo unde astia bogati nu aveau declarat ce ascund in cutiile de valori ,diamante , burse contracte secrete etc.

Eh acum la fel se face la siturile de trade care ofera wallet sau au cloud pentru a tine crypto la ei sunt si vor fi pentru o perioada de ceva ani atractia unu pentru persoanele care vor sa fure de la bogatasi fara sa pateasca nimic din punct de vedere legal .Deoarece ei fura ceva ce nu este declarat (correct)?Culmea in japonica portile erau inchise pent btc cash dar in usa nu ,alta chestie dubioasa.

cu siguranta nu este asa cum gandesc eu ,dar sunt siguranta se merge si pe o alstfel de idee.

btw din aceasta cauza a disparut btc cash din block pentru a bloca acele trade .

N.B :cel mai bine sa folositi wallet privat (stick usd) la tine in buzunar.
 
Ultima editare:
btw din aceasta cauza a disparut btc cash din block pentru a bloca acele trade .
Problema este cu mult inainte de asta. Eu cred ca este o problema tehnica si nimic mai mult, pentru ca ce ai tu in wallet nu are treaba cu tranzactiile.
Blockchain ofera full acces la wallet care poate fi important oriunde si administrat chiar si offline.
Cei de la BCC sunt niste magari si spuneam acum ceva vreme ca vor face inca o speculatie inainte de final de an, asa cum au facut in spetembrie.
De asta nu am incredere si nici nu voi investi in BCC.
 
eu nu mai investesc in nimic si nici nu voi mai investi ,sa ajuns unde trebuie sa spun :Nu mai este pentru mine aceasta chestie cu crypto poate imi irosesc talentul din cauza ca ,stiu prea multe info care le pot folosi pentru mine ,lumea crypto este in stadiul de sat(iar la sat se stie mereu cine este x si toate barfele etc) ,pana ajunge la comuna oras mai este drum lung si tot odata cand va fi acolo deja ,nu va mai fi pentru noi .(bateti fierul cat este cald)
 
Loading...
Back
Sus