Recenzie Batman v Superman: Dawn of Justice - Best movie of the year

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am fost la cinema sa vad Batman v Superman: Dawn of Justice si pot spune cu ca este un film de exceptie. Stiu ca ati citit pe net multe recenzii negative si chiar nu inteleg de ce.

Nu stiu cand au trecut cele 3 ore film (30 minute reclame) si cand s-a terminat voiam mai mult.

Atentie!!!
Textul si video de mai jos contine spoiler. Citeste pe propria raspundere.

anas-riasat-the-art-of-anas-riasat-sketch-update-76.jpg


Dc Comics prin Batman v superman face un reboot la seria de filme si cine este la curent cu povestea stie ce va urma.
Batman v Superman incepe prin prezentarea povestii celor doi super eroi, apoi mai tarziu ne este prezentata Wonder Woman interpretata de frumoasa Gal Gadot care face un rol de exceptie.

Lupta dintre cei doi super eroi nu este subiectul filmului asa cum crede toata lumea. Este prezentarea a doi eroi Batman si Superman care la inceput au fost dusmani si datorita lui Lex Luthor care voia sa-l distruga pe batman, acestia au ajuns sa devina foarte buni prieteni si in final aliati pentru a apara planeta de orice BadMan.

In acelasi timp filmul ne face introducerea la super erorii care vor face in viitor din The Justice League, formata de superman si batman.
Pentru cine nu stie povestea filmul poate fi putin greoi mai ales la scenele de flashback ale lui batman urmarit de proprii demoni.
Daca aveti posibilitatea va recomand sa vedeti filmul in 3D ca merita toti banii iar scenele de lupta cu Wonder Woman o sa va placa la nebunie si posibil sa aveti Piele de gaina.
Cred ca acenele de lupa cu Wonder Woman sunt cele mai reusite din tot filmul un lucru foarte bun in opinia mea, pentru ca in majoritatea filmelor cu ea nu are parte de foarte multa actiune.

Ben Affleck - nu stiu daca a fost cea mai buna alegere la film, pentru ca felul cum joaca este putin ciudat. Poate asa fost viziunea la regizor si daca ne uitam la celelalte filme ale lui Zack Snyder e de inteles.
batman-v-superman-dawn-of-justice-ben-affleck.jpg


Henry Cavill il stiti din primul Superman si alte filme. La fel cred ca nu este actorul potrivit pentru acest rol, dar e posibil sa ma insel.
Man-of-Steel-Trivia-Easter-Egg-List.jpg


Gal Gadot este frumoasa si rolul de Wonder Woman i se potriveste de minune. Face un rol de exceptie si dupa ce vedeti filmul sigur o sa visati la ea sau o sa cautati poze ori filme pe google.
gal-gadot.jpg


De ce sunt recenzii negative?

Din ce am citit pe net in primul rand cred ca este vina celor de la Marvel. Multi sau obisnuit cu filmele reboot realizate de marvel si nu se asteptau la asa ceva. Plus multi se asteptau la o lupta pe viata si moarte dintre Batman si Superman, lucru care nu se intampla.

Ce va urma?
Asa cum am spus mai sus, Batman v Superman: Dawn of Justice este doar inceputul si urmeaza o serie de filme cu super eroii din The Justice League cat si doua filme The Justice League.
Wonder Woman 2017

The Justice League Part One 2017
Justice League Part Two 2019
The Flash 2018
Aquaman 2018
Suicide Squad 2016

Aici aveti o scena care a fost taiata la montaj si e destul de funny.

Nota mea oferita pe IMDB a fost 10/10 si a fost din toata inima.
Daca si restul filmelor sunt la fel, atunci ne astepta un viitor destul de frumos.
 
Loading...
Back
Sus