Banat de google

crystygye

Well-Known Member
Registered
Full Member
Site-ul in pricina este portalultautv.ro (nu mai ascund nimic ca oricum nu mai exista nicaieri).
Alaltaieri am lucrat la el cum fac in fiecare zi, fara modificari sau alte nebunii. Cred ca singura chestie ce am schimba a fost ca am scos yoast seo premium si am pus varianta free.
Ieri dupa amiaza vad ca traficul a murit subit. Am crezut ca e problema GA si nu vede bine. Dar defapt era doar home page doar in cautari fara paginile siteului. Dar cu site : portalultautv.ro pe google gaseam paginile.

Astazi nici cu site : portalultautv.ro nu mai gasesc nimic.

Google Search Console nu a semnalat absolut nimic. Totul perfect normal. Paginile indexate, totul normal.
Doar acum de dimineata mi-a zis ca 2-3 pagini avea virus de la reclame. Am scos ieri seara toate reclamele, absolut toate. M-am gandit ca o fi de la ele, dar n-am patit asa ceva niciodata.

Imi poate zice cineva ce naiba se intampla? Oficial site e 0.
 
Ai observat asta?
 

Atașamente

  • dsadasd.png
    dsadasd.png
    44,9 KB · Vizualizări: 36
Nu, am intrat cu telefon, 2 calculatoare, 2 browsere.
Am avut reclama de la cpmfun care stiam ca mai baga ocazional o reclama cu virus. Dar totusi sa nu imi arate nicaieri, sa nu zica nimic.

De ieri am scos toate reclamele posibile de pe site. Am dat la google sa revizuiasca.
Mai am sanse sa revin in google?
 
Nu, am intrat cu telefon, 2 calculatoare, 2 browsere.
Am avut reclama de la cpmfun care stiam ca mai baga ocazional o reclama cu virus. Dar totusi sa nu imi arate nicaieri, sa nu zica nimic.

De ieri am scos toate reclamele posibile de pe site. Am dat la google sa revizuiasca.
Mai am sanse sa revin in google?
Da, vei reveni daca ai scos toate reclamele. De la ele ti se trage.
 
Scoate reclamele si asteapta 48 de ore ca o sa isi revina, dar totusi scaneaza site-ul de malwar daca mai are, am patit si eu aceasta problema!
 
N-am malware nimic. Stiam de la cineva de pe forum ca a mai patit ceva cu reclamele de la cpmfun, dar totusi sa dispar total din google n-am mai patit.
Primeam o notificare de 1 pagina virusata ceva, dar niciodata asa ceva.

Am scos absolut toate reclamele de pe site. Ramane sa astept atunci. Multumesc tuturor!
 
Din cate vad problema este pe homepage, ca restul functioneaza bine, cel putin la mine si la paginile vizitate.
Scoate si codul de protectie le click dreapta si sursa, poate nu e facut bine si google il vede suspect. Daca in GW ti-a aparut notificare trebuie sa spuna si sursele la care face referire.
Acum cateva zile am facut un topic unde spuneam cum o poza iti poate scoate site-ul din google.
La fel poate fi din cauza la unele playere.
 
Am scos si acel plugin. Sper sa isi revina rapid. GW mi-a dat mesaj dupa aproape 2 zile dupa ce m-a banat..M-am gandit la 2 milioane de variante.
 
Mesajele apar cu întârziere în google webmaster tools
 
Mi-a dat mesaj acum pe seara ca a verificat si totul este ok. A scos restrictia si a zis sa astept ca va dura pana isi va reveni la loc tot. Aveti idee cam cat dureaza de la primirea mesajului pana imi vad si eu siteul si paginile in google?
Multumesc tuturor pentru ajutor!
 
Mi-a dat mesaj acum pe seara ca a verificat si totul este ok. A scos restrictia si a zis sa astept ca va dura pana isi va reveni la loc tot. Aveti idee cam cat dureaza de la primirea mesajului pana imi vad si eu siteul si paginile in google?
Multumesc tuturor pentru ajutor!
24-48 de ore maxim
 
Am scos absolut tot. Mi-a scos restrictia aseara.

Acum de dimineata:
Google has detected sneaky redirects for mobile users on your site. This means that mobile users visiting your site are redirected to another page or are shown different content than your desktop users. This creates an unexpected experience for Google Search users and violates our Webmaster Guidelines. Therefore Google has prevented the offending pages from showing in search results. This manual spam action has been applied toportalultautv.ro/. To reinstate these pages in search results, remove the spam and file a reconsideration request. After we determine that you have complied with our guidelines, we will remove this manual action.

N-am nimic pe site. Ce naiba are google asta cu mine? Am intrat cu doua telefoane si nu face nici un redirect.
Ca sa fie mai bine, dupa ce am trimis cererea sa reverifice imi zice ca poate dura saptamani intregi sa revina.
Google has received a request to reconsider http://www.portalultautv.ro/ for compliance with the Google Webmaster Guidelines. It can take several weeks for your site to be reviewed. After Google reviews your site, you will receive a message indicating the outcome of your reconsideration request.

Si pe langa toate astea mi-a sters si facebook pagina si contul de facebook pentru 1 poza.
 
Ultima editare:
Poate din cauza asta:
3942a096d87e484ab0017cd7d5b68600.png

Pentru cei cu site-uri de filme, puteti folosi https://www.google.com/transparencyreport/removals/copyright/#examples
http://thenextweb.com/google/2016/0...on-websites-copyright-takedown-requests/#gref
 
Ca site-ul meu era si recunoscut incat sa ma inchida pe cate dmca-uri. Aia din prima pagina de 5 ani sunt in continuare online.
 
Ca site-ul meu era si recunoscut incat sa ma inchida pe cate dmca-uri. Aia din prima pagina de 5 ani sunt in continuare online.

Poate ti s-a tras de la materialele pentru adulti dar nu ar avea nicio treaba ca banuiesc ca folosesti continul respesctiv mai de multa vreme.
Mai degraba de la reclamale care le-ai avut.Poate nu o sa dureze nici asa mult revizia respectiva.Am avut si noi problema asta cu virusii pe site dar am scos reteau care ne-a facut problema asta si s-a rezolvat in 24 de ore , de atunci nu am mai folosit decat popads.Oricum pentru materialele xxx de pe site la seo nu prea e bine.
Iar cu dmca-ul iti scot din google doar link-urile care duc catre filmul / serialul raportat.Posibil in cativa ani daca se aproba legea aceasta despre filtrarea tuturor materialelor protejate de copyright va fi probabil moartea tuturor hosturile si a site-urile de streaming. Daca vreti sa cititi articolul.
 
Am încercat sa intru la tine pe site și antivirusul blochează site-ul tau
 
A scos google notificarea de virusi. Acum antivirusii mai au ceva pana rescaneaza si scoate mesajul "propriu". Asa imi facea si mie avastul.

Am scanat cu sucuri tot site si
Site clean (no malware was identified)
Site-ul este clean. Doar ca google nu vrea sa il bage inapoi in cautari.
 
A scos google notificarea de virusi. Acum antivirusii mai au ceva pana rescaneaza si scoate mesajul "propriu". Asa imi facea si mie avastul.

Am scanat cu sucuri tot site si

Site-ul este clean. Doar ca google nu vrea sa il bage inapoi in cautari.

Acum tot scos Videomega de pe site si trebuie sa iau fiecare post in parte iar la un episod mi-a aparut mesajul asta "
Site-ul pe care urmează să îl accesați conține programe malware..."

Site-ul l-am scanat la fel cu sucuri.net si este clean doar pe link-ul respectiv face asa.Si dupaia am scanat doar link-ul respectiv si a gasit un malware intr-un ad de la netu.tv
Javascript included from a blacklisted domain. Details: http://sucuri.net/malware/entry/MW:BLK:2
Javascript: hqq.tv
 
Loading...
Back
Sus