Avem un guvern mondial?

Opriti-va din aberat ca s-ar putea ca cineva sa ia de bune toate prostiile astea.
Daca vi s-a urat cu libertatea si cu prea mult bine sau daca va e asa dor de comunism puteti sa va mutati linisititi in Coreea de Nord.

Offtopic: exista vreo optiune sa marchezi unele topicuri pe care nu vrei sa le mai vezi?
 
Opriti-va din aberat ca s-ar putea ca cineva sa ia de bune toate prostiile astea.
Las ca asa este bine, in acest fel ajungem la o cloncuzie.Din aberatii sau nascut multe lucruri bune.
dor de comunism puteti sa va mutati linisititi in Coreea de Nord
Doar ca vorbim nu inseamna ca ii ducem dorul, plus daca gandesti la rece e posibil sa-l vrei.
Daca ar fi sa alegi intre Corea de nord si america ce ai alege? Ma refer unde sa locuiesti.
exista vreo optiune sa marchezi unele topicuri pe care nu vrei sa le mai vezi?
Sa nu le vezi nu exista optiunea, dar sa opresti notificarile la un topic ai optiune sus in dreapta.
 
1. Banul dicteaza oriunde.
2. Ceausescu a fost dat jos si de Europeni.Americani si de Rusi, iritase ambele parti si devenise independent de ele de orice fel. / Iliescu fost o marioneta la aceasta lovitura de stat sau revolutie regizata, cum vreti sa ii spuneti.
3. Nu mai cred in D-zeu !
 
1. Banul dicteaza oriunde.
2. Ceausescu a fost dat jos si de Europeni.Americani si de Rusi, iritase ambele parti si devenise independent de ele de orice fel. / Iliescu fost o marioneta la aceasta lovitura de stat sau revolutie regizata, cum vreti sa ii spuneti.
3. Nu mai cred in D-zeu !
“Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista”
-Dumnezeu ii ajuta doar pe cei care actioneza ..De ce oamenii inteligenti esueaza si prostii reusesc in viata ?
 
Apopo, acum legat si ceva legat de coruptie, va anunut ca la noi coruptia este mai evidenta, dar este inradacinata oriunde, eu am o ruda in Germania plecat din 1976 si am vorbit ieri cu el la telefon de mai multe si imi zicea ca ce in Germania nu este coruptie, se observa cand toti trec cu vederea pentru a favoriza pe unul sau pe celalalt !
Eu cred ca diferenta este ca la noi este foarte vizibila si fiindca noi dam banul si la medic si la popa si la profesor si la chestii de rezolvat, acolo este mai mult la nivel inalt !
Adica acolo nu poate fi corupt sau coruptibil oricine (cu functie) !

La noi sunt si chestiile de la nivel inalt si chestiile marunte asta cred ca este diferenta !
 
WPMT a fost platit sa zica asta :)). Nu il etichetez, sa nu-l deranjez. Dar discutia asta este o discutie care trebuie purtata la betie.
De ce oamenii inteligenti esueaza si prostii reusesc in viata ?
Daca asa vezi tu lucrurile este posibil sa existe o frustrare pe undeva.
Si oricum subiectul asta deviaza pe o arie prea extinsa. De la un guvern mondial la religie. De la religie la istorie, de la istorie la geografie, de la geografie la medicina... Nu zic ca nu au o legatura... Dar aveti prea putine zile pentru un astfel de subiect.
 
Eu cred ca americanii l-au platit si pe Blaga
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii
şi nu ucid
cu mintea tainele, ce le-ntâlnesc
în calea mea
în flori, în ochi, pe buze ori morminte.
Lumina altora
sugrumă vraja nepătrunsului ascuns
în adâncimi de întuneric,
dar eu,
eu cu lumina mea sporesc a lumii taină -
şi-ntocmai cum cu razele ei albe luna
nu micşorează, ci tremurătoare
măreşte şi mai tare taina nopţii,
aşa îmbogăţesc şi eu întunecata zare
cu largi fiori de sfânt mister
şi tot ce-i neînţeles
se schimbă-n neînţelesuri şi mai mari
sub ochii mei-
căci eu iubesc
şi flori şi ochi şi buze şi morminte.
 
“Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in traista”
Adevarat. Trebuie sa cumperi acel bilet daca vrei sa faci ceva in viata.
De ce oamenii inteligenti esueaza si prostii reusesc in viata ?
Pentru ca prostul i-a venit ideea si o pune in aplicare, pe cand cel smart face zece mii de analize si in final nu o face. Sunt cateva documentare si teste reale online unde arata acest lucru.
Apopo, acum legat si ceva legat de coruptie
Stii ca UK este cea mai corupta tara din Europa si top 5 in intreaga lumea?
La fel imi spunea si mie in Spania toti ca nu exista corputie, dar ea exista numai ca se face sub alta forma.
Coruptie exista oriunde, iar diferenta este ca pun pret mare pe increderea populatiei si aici se trece la manipulare in masa si distragerea atentiei. Un exemplu este acum aici, unde situatia este foarte naspa si va fi mult mai naspa pe termn scurt si lung, dar guvernul investete foarte mult in a distrage atentia publicului de la aceste probleme. Iar acesta crede absolut tot ce se spune, chiar daca vede ca are tot mai putini bani in buzunar.
In romania, problema principala este ca nu exista cel putin o institutie de incredere care din cand in cand sa aplice legea, indieferent cine este acuzat.
In alte tari rar vezi ca gurvenanti de ambele parti acuza guverul de coruptie (adica se acuza pe ei insasi) si asta pentru ca omul de rand sa aiba incredere si EI sa isi faca treaba.
Eu cred ca diferenta este ca la noi este foarte vizibila si fiindca noi dam banul si la medic si la popa si la profesor
Asta este o chestie de natura Romaneasca. Noi suntem o rasa de oamenii care pentru orice ajutor dorim sa dam ceva inapoi si de aici e normal ca unii vor face abuz de bunatatea noastra.
Vrei sa opresti coruptia, atunci nu mai da spaga, indiferent de situatie.
Eu cred ca americanii l-au platit si pe Blaga
Zilele acestea sa intamplat ceva in Romania si despre care am vorbit, adica am prezis acest viitor. Se pare ca asa va fi. :p
Oare de cate ori trebuie sa am dreptate, ca lumea sa ma creada? :D :p
 
Moaaa , eu nu stiu despre ce vorbiți voi aici insa îmi place ca mai sunt unii ca mine .
E atât de evident încât mie îmi pare greu sa cred ca exista oameni care nu vad ceea ce se intampla.
Totusi... ce putem face noi?
Suntem prea mici pentru astfel de planuri si avem un singur avantaj... suntem prea mulți.
99.99% dintre oameni daca ar afla ca hârtiile care le folosesc pentru a cumpara mâncare si obiecte nu sunt altceva decat datorie ar avea doar optiunea sa iasă în strada pentru a incerca schimbarea.
Problema ar fi ca nu exista lideri pentru a scoate oamenii din case si pentru a obtine asa ceva...schimbarea.
Si tare îmi este teama ca se va ridica cineva sa faca asta insa ceea va trebui sa schimbam bunăstarea pentru drepturi în loc sa obținem ceea ce ar fi normal.
Nu mai e mult si va aparea cineva cu solutia salvatoare. Vor fi resetate multe insa sacrificiile vor fi imense.
Just sit and watch!
Eu vad lucrurile mai simplu...
Avem o singura planeta ce are resurse limitate. Inclusiv de aur, aur ce ar trebui sa tina în spate banul. La americani dolarul este susținut de petrol. Când se vor termina resursele... vor aparea altele ce vor fi exploatate, apa, aer de exemplu, insa tot limitate.
Daca faci un cerc în care invarti toate aceste resurse iti vei dă seama ca la un geam de aur nu ai cum sa adaugi dobânda, încă jumate de gram. Acea jumate de gram nu are de unde sa existe.
Banii se învârt în jurul nostru asigurând aceleasi necesare. Ceea ce este stabil este ce ne dă mama natura, culturi, animale etc. Aici insa apar limitări impuse de politic tocmai pentru a nu avea acces la astfel de venituri toți cei care pot beneficia de pe urma acestor resurse.
Resurse exista si ele nu pot disparea. Nu poți spune ca apa dispare pentru ca ea nu are unde sa se duca decat daca îngheață ori... ei spun ca ghetarii se dezgheata si apa dispare.
Aurul are valoare din ce in ce mai mare deoarece este din ce in ce mai rar insa tot din cauza reglementărilor, pentru ca daca am fi lăsați sa extragem acum am avea alte venituri.
Au aparut energii alternative care insa nu sunt date la liber tocmai pentru ca ar dispărea banul.
Suntem mințiți pentru ca putem duce si pentru ca fara acele minciuni nu am putea exista. Structurile sociale nu ar mai fi aceleasi daca ar exista energie liberă.
Toți candidatii la presedintii importante pentru lumea asta, se duc în sedinte secrete cu cei din umbră unde isi vand mandatul. Cei ce vand mai mult castiga alegerile si asta se stie insa este trecută in normalitate.
Totusi, ca sa închei, era unul care a spus ca daca ai matrita pentru a tipări bani, nu te intereseaza cine conduce acea tara.
În fața evidenței... eu nu stiu de ce vă faceti voi griji...
 
Loading...
Back
Sus