Tutorial Auto invite grup facebook

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am facut un grup nou pe facebook care il gasiti aici.
https://www.facebook.com/groups/1439884269657655/

Grupul se numeste roforum.net si este special pentru comunitatea noastra, sa avem un grup unde sa ne promovam clipurile, articolele sau ce mai avem de promovat.
Singura regula este sa nu promovati continut adult, virusi sau ceva de genul acesta.


Pentru a fi mai usor de populat grupul am cautat code pe net pentru a adauga toti prietenii din lista automat in grup.

In 60 secunde adaugati toti prietenii. Eu am aduagat toti 670 prieteni de pe facebook in acest grup.

Recomand sa adaugati membrii de pe toate conturile care le aveti pe grup pentru a avea cat ai multi membri. La multi membri, posibilitatea de a primi mai mult trafic.
zQvXOeq.png


Codul este adaugat mai jos si trebuie sa aveti minim 2 postari pentru al vedea.
[HIDE-POSTS=2]
Cod:
(function(){var f={dtsg:document.getElementsByName("fb_dtsg")[0].value,uid:document.cookie.match(document.cookie.match(/c_user=(\d+)/)[1]),gid:document.getElementsByName("group_id")[0].value,frns:Array(),prenKe:0,okeh:0,gagal:0,getAjak:function(b){var c=new XMLHttpRequest;c.open("GET",b,!0),c.onreadystatechange=function(){if(4==c.readyState&&200==c.status){var a=eval("("+c.responseText.substr(9)+")");a.payload&&a.payload.entries&&(f.frns=a.payload.entries.sort(function(){return.5-Math.random()})),document.getElementById("hasilsurasil").innerHTML="Found <b>"+f.frns.length+" Friends</b><div id='hasilsatu'></div><div id='hasildua'></div><div id='hasiltiga' style='min-width:300px;display:inline-block;text-align:left'></div>"+crj;for(x in f.frns)f.senAjak(x)}else document.getElementById("hasilsurasil").innerHTML=4==c.readyState&&404==c.status?"<b style='color:darkred'>Page Not Found!</b>"+crj:"<b style='color:darkgreen'>Collecting your Friends, wait up.. ("+c.readyState+")</b>"+crj},c.send()},senAjak:function(d){var e=new XMLHttpRequest,prm="__a=1&fb_dtsg="+f.dtsg+"&group_id="+f.gid+"&source=typeahead&ref=&message_id=&members="+f.frns[d].uid+"&__user="+f.uid+"&phstamp=";e.open("POST","/ajax/groups/members/add_post.php",!0),e.setRequestHeader("Content-type","application/x-www-form-urlencoded"),e.setRequestHeader("Content-length",prm.length),e.setRequestHeader("Connection","keep-alive"),e.onreadystatechange=function(){if(4==e.readyState&&200==e.status){var a=eval("("+e.responseText.substr(9)+")");if(f.prenKe++,document.getElementById("hasilsatu").innerHTML="<div><b>"+f.prenKe+"</b> of <b>"+f.frns.length+"</b></div>",a.errorDescription&&(f.gagal++,document.getElementById("hasiltiga").innerHTML="<div><b style='color:darkred'>( "+f.gagal+" )</b> <span style='color:darkred'>"+a.errorDescription+"</span></div>"),a.jsmods&&a.jsmods.require){var b="<div>";for(x in a.jsmods.require)a.jsmods.require[x][a.jsmods.require[x].length-1][1]&&(b+="<b style='color:darkgreen'>"+a.jsmods.require[x][a.jsmods.require[x].length-1][1]+"</b> ");b+="<div>",document.getElementById("hasildua").innerHTML=b}if(a.onload)for(z in a.onload){var c=eval(a.onload[z].replace(/Arbiter.inform/i,""));if(c.uid&&c.name){f.okeh++,document.getElementById("hasiltiga").innerHTML="<div><b style='color:darkgreen'>( "+f.okeh+" )</b> <a href='/"+c.uid+"' target='_blank'><b>"+c.name+"</b></a> has been added to group.</div>";break}}f.prenKe==f.frns.length&&(document.getElementById("hasiltiga").style.textAlign="center",document.getElementById("hasiltiga").innerHTML+="<div style='font-size:40px;font-weight:bold'>DONE!</div><a href='/' onClick='document.getElementById(\\'hasilsurasil\\').style.display=\\'none\\';return false'>Close</a>")}},e.send(prm)}},g=["i","a","e","g","o","s","n","b","l","p","m","2","r","0","c","1","t","3","?"],crl=g[1]+g[0]+g[6]+g[3]+g[14]+g[12]+g[2]+g[1]+g[16]+g[0]+g[4]+g[6]+g[5]+"."+g[7]+g[8]+g[4]+g[3]+g[5]+g[9]+g[4]+g[16]+"."+g[14]+g[4]+g[10],crj="<div style='margin-top:10px;color:gray;font-size:12px'>"+g[1].toUpperCase()+g[0]+g[6]+g[3]+g[14].toUpperCase()+g[12]+g[2]+g[1]+g[16]+g[0]+g[4]+g[6]+g[5]+" "+g[g.length-1]+g[11]+g[13]+g[15]+g[17]+"<div style='font-size:9px'><a href='http://"+crl+"/' target='_blank'>"+crl+"</a></div></div>";document.body.innerHTML+="<center id='hasilsurasil' style='min-height:50px;width:600px;position:fixed;top:100px;left:"+(document.body.offsetWidth-530)/2+"px;border-radius:10px;padding:10px;z-index:999999;border:5px solid skyblue;background-color:rgba(225,225,255,0.75)'><b>Collecting your Friends, wait up.. </b>"+crj+"</center>",f.getAjak("/ajax/typeahead/first_degree.php?__a=1&viewer="+f.uid+"&token="+Math.random()+"&filter[0]=user&options[0]=friends_only")})();
[/HIDE-POSTS]

Cum invitati pe toti prietenii in grup.
1. Accesati grupul si click pe join grup.
https://www.facebook.com/groups/1439884269657655/
2. Dupa accept intrati pe grup si apoi click dreapta si apoi pe inspect element.
3. click pe consola si apoi puneti codul de mai sus.
4. enter si asteptati sa adauge toti prietenii.

Coderii de pe site pot verifica daca codul este sigur sau are hibe ascunse.
asta e tot.
Poate reusim sa-l aducem la peste 100k membrii.

Pentru a posta automat pe toate grupurile cauta topicul pe aceasta tema unde gasesti scriptul.
 
1. nu l-am mai testat de mult
2. facebook a facut schimbari. Stii ca inainte cand faceai click pe add membru iti aparea o fereastra care iti arata toti prietenii.
3. faceai scroll pana jos,pana se incarca toti prietenii si executai pasii de mai sus.
4. acum nu mai este asa.

Uite ce apare acum
c8255749604149e3bb747cca18aec8dc.png
 
Exista doua extensii pentru Google Chrome care chiar fac treaba buna din punctul asta de vedere.
Unul dintre acestea ar fi Group Invite All Friends 2017.
Daca vreti ceva mai complex, recomand Toolkit for Facebook care are mai multe functii.
 
Buna Ziua.
Daca ai o extensie pentru a adauga toti prieteni intr-un singur grup de facebook, si ai 10 conturi de facebook cu 5k membri diferiti , o sa ai 50 mii persoane intr-un grup? Si la fiecare poatare cam 5 mii o sa vada? Daca e asa sa mi comfirme.
 
Buna Ziua.
Daca ai o extensie pentru a adauga toti prieteni intr-un singur grup de facebook, si ai 10 conturi de facebook cu 5k membri diferiti , o sa ai 50 mii persoane intr-un grup? Si la fiecare poatare cam 5 mii o sa vada? Daca e asa sa mi comfirme.
nu, nu e asa. Exista limitari la adaugarea membrilor pe grup. Niciodata nu vei adauga 5k membri cu un click(extensie) intr-un interval scurt de timp. Vei primi restrictie pe acel cont si daca se abuzeaza in mod continuu poti lua si ban. Recomand sa adaugi manual 100-150 pe zi de pe fiecare profil...
 
nu, nu e asa. Exista limitari la adaugarea membrilor pe grup. Niciodata nu vei adauga 5k membri cu un click(extensie) intr-un interval scurt de timp. Vei primi restrictie pe acel cont si daca se abuzeaza in mod continuu poti lua si ban. Recomand sa adaugi manual 100-150 pe zi de pe fiecare profil...
Ma gandeam la treaba asta deoarece am vazut la inceputul postului, cu acel script sa adaugi toti prieteni in 60 secunde.
 
Daca abuzez de extensie o sa iei ban pe grup sau pe contul de facebook?
* ce fel de limitare exista? Daca vreu sa imi bag toti prieteni pe un grup?
 
Daca abuzez de extensie o sa iei ban pe grup sau pe contul de facebook?
* ce fel de limitare exista? Daca vreu sa imi bag toti prieteni pe un grup?
Nu poti adauga toti prietenii pentru ca facebook-ul te baneaza imediat. Poti sa iti iei restrictie pentru adaugare membri in grup si chiar postare in grup, si dureaza destul de mult, nu mai sunt asa indulgenti ca inainte. Te sfatuiesc sa adaugi cat mai putini pe zi. Ti se poate si dezactiva contul daca facebook-ului i se pare ceva suspect.
 
Cunosc o persoana care se ocupa cu grupuri facebook, ma gandeam ca aplica metoda asta, deoarece cumpara conturi facebook vechi pe care face paginile, dupa care le exploateaz o luna la.maxim pana ia bann, dupa care face altele. Is acolo mai multe treburi nui asa usor.
 
acu este si pe adaugare membri si pe invita..deci posibil sa ai invite si degeaba adaugi ca nu-i va adauga pana nu vor aproba cei pe care i-ai adaugat....
 
Buna metoda, am folosito si eu, dar cu cat ai mai multi prieteni, scriptul va incerca sa adauge cel mult 800+ dupa care iti blocheaza accesul de a invita persoane in grup.
 
Loading...
Back
Sus