ATENTIE!!! O noua TEAPA circula pe internet si pe facebook!!!

faraonu2000

New Member
Registered
Poate ca ati vazut asa numita "campania lu Mihail Gou" cel care promite 500$ de la youtube si mai nou 50 euro de pe facebook. Acest individ de fapt este un excroc care pacaleste lumea cu acele cursuri puse pe un site free plin de poze editate ale unor oameni care daca i-ar intreba cineva despre asta ei habar n-au ca pozele lor au ajuns pe acel site acoperite de niste sume colosale. Dar pe acel site nu exista nicio dovada reala de plata, ba mai mult se contrazice odata ca a luat 850 euro in 7 zile de la facebook iar castigul promis de el este de 50 euro pe zi. iar unui naiv ii cere 10 euro pe nu stiu ce curs care contine nu stiu ce anume setari de la facebook.
Nu sunt as la matematica dar daca inmultesc 7 cu 50 nu imi va da asa o suma. chiar am facut acea inmultire si mi-a dat 360. Dar daca inmultesti 10 cu 85 da exact suma de 850, 10 euro x 85 de naivi care pun botul, iar 85 impartit la cele 7 zile ar insemna aproximativ 12 victime pe zi. Asta se vede chiar in cele 2 capturi de pe acel site minune. Alt aspect din care rezulta ca este un excroc ar fi cel ca daca ar fi adevarate cele 2 metode le-ar fi tinut secrete pentru el nu ar fi spamat grupurile de facebook (si cele care le administrez) cu acel SCAM. Alta dovada este ca intr-un videoclip posta cum se pot vedea castigurile altor useri cu socialblade.com/ unde daca copiezi numele de utilizator pe acel site iti arata castigurile userului respectiv iar daca puneti numele lui castigul lui lunar este de vreo 2$ puteti verifica si voi. Cum putea acest individ sa plece in tari straine pe nu stiu ce plaja cu 2$ care ii lua pe luna de la youtube? si cu 21$ pe an? poate in cativa ani ar strange si el de un concediu de vreo 2 zile cu cortul in vama veche si pana acolo facand vreo 2 zile cu autostopu :)))) ATENTIE la acest excroc numit Mihail Gou!!! Mai nou promite si niste castiguri pe facebook care NU sunt adevarate!!!
Dovezi ca Mihail Gou este un excroc virtual se mai gasesc si chiar se vad cu ochiu liber. NU VA LASATI PACALITI!!!
NU ma aflu printre cei tepuiti de acest excroc!!! Nici nu are cum sa ma tepuiasca cu niste metode ieftine A nu se intelege asta. Am postat acest articol deoarece si eu fac afaceri pe net si imi caut afiliati (referali) cu care sa lucrez iar acest excroc pacalind tot mai multa lume, oamenii isi pierd incerederea in afacerile online (si in cele corecte si legale)
 

Atașamente

  • Screenshot_35.jpg
    Screenshot_35.jpg
    130,5 KB · Vizualizări: 6
  • Screenshot_36.jpg
    Screenshot_36.jpg
    120,5 KB · Vizualizări: 6
Ultima editare:
In general, atunci cand ceva suna prea frumos sa fie adevarat, asa este! Ai trimis un raport de abuz catre cei de la WIX ? Sunt sigur ca ii vor inchide site-ul si nu va mai pacali pe nimeni.
PS: Indiferent de oferta/serviciu, eu nu as avea incredere in cineva care se promoveaza prin spam pe Facebook.
 
Exista sute de astfel de site-uri care promit milioane de euro pe zi daca o sa cumperi nu stiu ce ebook :) exista si unele care functioneaza dar trebuiesc cautate cu atentie
 
Am avut si o conversatie cu noul "milionar peste noapte" al romaniei! Dupa ultimele replici, mi-a dat block! :(

Ce parere aveti, aveam o sansa sa devin si eu milionar :))) ?

Screen Shot 2015-08-13 at 19.38.45.png Screen Shot 2015-08-13 at 19.38.57.png Screen Shot 2015-08-13 at 19.39.09.png Screen Shot 2015-08-13 at 19.39.21.png Screen Shot 2015-08-13 at 19.40.20.png
 
Deci la final el te face analfabet?

Am avut si eu o discutie cu el, unde o faceam pe prostul ca nu stiu nimic. Chiar si asa prost cum eram tot imi venea greu sa cred.
 
Eu, i-am spus ca este analfabet si nu cred ca am gresit cu afirmatia asta. Orcum, la cum scrie, nu cred ca a crezut cineva povestea lui. :)
 
Eu, i-am spus ca este analfabet si nu cred ca am gresit cu afirmatia asta. Orcum, la cum scrie, nu cred ca a crezut cineva povestea lui. :)
Site-urile lui zici ca sunt traduse cu google translate din chineza in romana. Si la cati bani buni face nu ii ajung sa cumpere un domeniu , le face pe wix :))
 
Loading...
Back
Sus