Atacul din Manchester - Ce ascunde media despre acesta

.Si daca stau sa caut toti mortii sunt reali majoritatea au conturi,fb,instagram,twiter,etc...cateva profile le-am si gasit nu e fake...
Nu am spus asta, ca nu ar fi adevarati. Doar ca este ceva suspect la toata povestea asta. Apoi ma refer la ce se difuzeaza la TV aici in uk.
Cauta asa zisul atentat de la londra din martie cu acel betiv care a intrat in gadrul guvernului sa vezi ca fost mai mult valva, pozele cu victemele au fost prezentate peste tot, tota ziua, familiile au fost prezente chiar au luat cuvantul la intalniri publice, pe cand aici nimic.

O alta problema este una vezi online, alta la Tv si chiar de la un POST la altul vezi chestii care se bat cap in cap.
Aici vreau sa atrag atentia.
 
Nu prea am urmărit această știre , doar ce am văzut pe internet .Dar azi mergeam cu taxiul și la radio se povestea despre acest atentat , șofer a zis așa:
Everything happens because of that bitch Theresa May . Sincer nu știu cu ce de ocupa doamna și ce e cu ea..zic doar ce a zis șoferul.

Nu știu dacă urmăriți serialul Designated Survivor ,. acolo este o faza unde un Lider ISIS spune așa: Că nu toate organizațiile de teroriști au bani pt a face atentate mari , uni le revendică doar pt că sunt plătiți pt asta, sunt plătiți să apară la TV să zică : Da noi am pus bomba ..etc etc
 
Doar ca este ceva suspect la toata povestea asta. Apoi ma refer la ce se difuzeaza la TV aici in uk.
Suspect este ca ei au lasat sa para suspect.Ceva se ascunde sau se incearca sa nu se faca atata valva fiind in perioada alegerilor sau a nu crea panica poate...cine stie e vreo strategie..Ei au gresit,trebuia sa dea filmarea public ca sigur exista una ! si sa ofere mai multe detali presei,nu sa tina lumea in dubi
 
Everything happens because of that bitch Theresa May
Aud asta peste tot in ultimul tip. Aceasta este un fel de margaret thatcher doar ca mai rea. :D
Nu știu dacă urmăriți serialul Designated Survivor
Il urmaresc si stiu la ce te referi. :D
sau a nu crea panica
Asta este, ca vor asta. Sa-i vezi cum vorbesc la TV toti din guvern. Ba chiar MI5 a recomandat ridicarea gradului de securitate la IMinenta, adica e posibil sa fie alte atentate zilele acestea.
Adica te face sa iti fie frica si in propria casa.
 
Nu prea am urmărit această știre , doar ce am văzut pe internet .Dar azi mergeam cu taxiul și la radio se povestea despre acest atentat , șofer a zis așa:
Everything happens because of that bitch Theresa May . Sincer nu știu cu ce de ocupa doamna și ce e cu ea..zic doar ce a zis șoferul.

Nu știu dacă urmăriți serialul Designated Survivor ,. acolo este o faza unde un Lider ISIS spune așa: Că nu toate organizațiile de teroriști au bani pt a face atentate mari , uni le revendică doar pt că sunt plătiți pt asta, sunt plătiți să apară la TV să zică : Da noi am pus bomba ..etc etc
Le trebuie motive pentru a actiona lejer, si in acelasi timp sa fie sprijiniti neconditionat
 
La secunda 6 se aude clar explozia undeva la iesire din arena
Nu am spus ca nu se aude, doar ca suna mai mult a focuri de artificii.
Apoi nu spun ca a fost afara, inauntru, pe hol, ci doar ce spune pe marile site-uri de stiri / TV.
Se bat cap in cap unde si cum a fost.

Dar sa o luam asa:
E unde ai spus tu. Ai prezentat o imagine cu raniti sau morti, ca nu avem de unde stii. Conform celor spuse de tine, explozia a fost destul de puternica, dar in acea imagine nu se vad urme pe pereri sau chiar pe podea, care ar trebui sa existe dupa o explozie de gen.
Apoi in aceiasi imagine nu exista bucati de corp uman, ca doar s-a aruncat in aer si trebuie sa fie ceva, undeva...
Daca nu stiai ca este atentat si auzeai acea bubuitura in alt context, la fel credeai ca este o bomba?
 
Ce arati acolo este aceleasi clipuri la care fac referire si circula peste tot. Singura diferenta este cel de la secunda 34, in rest nimic.
Nu vrei sa intelegi la ce ma refer, Tot vrei sa imi dovedesti ca nu am dreptate. :D Nu ma deranjeaza asta daca te intrebi. Chiar ma bucur ca faci asta.
 
Loading...
Back
Sus