Asus sau Lenovo

cnusi

Moderator
Membru personal
Moderator
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Am o dilema, doresc sa achizitionez un telefon de pe Aliexpress, am vazut doua telefoane un ASUS Pegasus 5000 (X005) si un Lenovo Lemon K5 Note, voi ce ati alege?
 
Ca si telefon as alege lenovo. Sunt mai mari, au mai multa experienta.
In plus si specificatile sunt mai bune.
 
Detin o tableta Asus de productie Taiwan si sunt foarte multumit, m-ar interesa parerea unui detinator de telefon asus
 
Cu ajutorul lui @AlexH am comandat de pe Aliexpress telefonul Asus Pegasus 5000 X005 4G LTE la un pret final de 123.88$ la cursul bnr de azi 521.19 lei, sper sa fi facut o alegere buna, revin cu pareri pro si contra cand il voi testa
PS: multumesc inca o data @AlexH
aliexpress-2.jpg
 
Ultima editare de un moderator:
Chiar sunt curios de un review. Am vrut sa imi comand de mai multe ori telefoane de pe aliexpres, dar imi era teama de "china".
 
Chiar sunt curios de un review. Am vrut sa imi comand de mai multe ori telefoane de pe aliexpres, dar imi era teama de "china".
promit sa revin cu un un review, @AlexH ma convins sa iau de pa aliexpress, el face mai mereu cumparaturi de acolo
 
Daca lenova are o companie foarte mare,cu laptopuri de ultima generatie si cu milioane de vanzari asta nu inseamna ca la telefoane sunt buni.
Pot spune ca la telefoane sunt incepatoni,cautati reviws pe emag si ve'ti vedea.
Puteti incerca Vonino,Blubo,nokia lumia etc.
Feritiva de allview sau alte firme asemanatoare. ;)
 
sper sa fi facut o alegere buna
Eu cred ca da, Un telefon la aceasta configuratie daca il cumparai din alta parte sub 400 euro nu`l gaseai.
MTK6753 Octa Core Android 5.1 3GB RAM 16GB ROM 5.5" 13MP 1920*1080 Metal Body
multumesc inca o data @AlexH
Cu place. :D
dar imi era teama de "china"
Eu comand de multi ani si pana acum nu am avut probleme. Doar ca scrie china, nu inseamna ca este si naspa, cel putin nu la toate produsele.

Eu am comandat cateva telefon din acest model Telefon 3Gb RAM, 6Core. 32GB ROM, 16MB Camera, doar 149$
Ultimul a fost pentru mama si comanda facuta pe 27 luna asta.
Au fost telefoane la promotie cu 60$ Reducere de 50% la telefoane, tablete, laptop care se puteau vinde usor cu 150 euro.
 
Feritiva de allview sau alte firme asemanatoare. ;)
folosesc un telefon Allview X2 Soul Style de cca 6 luni moderat, adica zilnic cam 3-4 ore pe net, si convorbiri de cca 1-2 ore, pro este ca nu am probleme cu el, minus camera nu este de 13 px iar bateria nu tine mai mult de 12 ore de folosinta moderat
Daca lenova are o companie foarte mare,cu laptopuri de ultima generatie si cu milioane de vanzari asta nu inseamna ca la telefoane sunt buni.
cumnatul meu detine un lenovo si este foarte multumit, parerile sunt impartite
 
Si eu comand de cativa ani de pe aliexpres, dar m-am ferit de gadgeturi... nu stiu de ce, dar imi era frica... Partea proasta este ca saptamana trecuta i-am cumparat la nevasta-mea telefon de pe emag... Asus-ul prezentat mai sus este la jumate de pret si dublu configuratie fata de ce am cumparat eu.....
 
Daca lenova are o companie foarte mare,cu laptopuri de ultima generatie si cu milioane de vanzari asta nu inseamna ca la telefoane sunt buni.
Pot spune ca la telefoane sunt incepatoni,cautati reviws pe emag si ve'ti vedea.
Puteti incerca Vonino,Blubo,nokia lumia etc.
Feritiva de allview sau alte firme asemanatoare. ;)

In general e bine sa nu vorbesti cand nu te pricepi.
Lenovo e top 5 mondial la vanzarile de telfoane mobile.
Pe primele 2 locuri sunt Samsung si Apple. pe 3-5 sunt Lenovo, Huawei si Xiaomi.
Faptul ca ultimele 3 sunt putin promovate la noi nu inseamna ca nu sunt bune.

PS: Vonino, Allview, Evolio, E-boda si altii iau produse ODM din China și le vand sub nume propriu, deci nici nu merita luati in considerare.
 
Si eu comand de cativa ani de pe aliexpres, dar m-am ferit de gadgeturi... nu stiu de ce, dar imi era frica... Partea proasta este ca saptamana trecuta i-am cumparat la nevasta-mea telefon de pe emag... Asus-ul prezentat mai sus este la jumate de pret si dublu configuratie fata de ce am cumparat eu.....
Și ce părere ai despre el?
 
In general e bine sa nu vorbesti cand nu te pricepi.
Lenovo e top 5 mondial la vanzarile de telfoane mobile.
Pe primele 2 locuri sunt Samsung si Apple. pe 3-5 sunt Lenovo, Huawei si Xiaomi.
Faptul ca ultimele 3 sunt putin promovate la noi nu inseamna ca nu sunt bune.

PS: Vonino, Allview, Evolio, E-boda si altii iau produse ODM din China și le vand sub nume propriu, deci nici nu merita luati in considerare.
Cred ca ai vazut cum am scris ca allview nu sunt bune ;)
Firmele din china sunt la fel ca ca celalante.
Eu cred ca nu ai avut in viata ta un telefon chinezesc ca sa vezi cum este ;)
 
Din cate tin mine , AlexH m-a ajutat sa cumpar o clona S4 de pe aliexpress. A trecut mult de atunci si culmea telefonul inca merge cu tot ca copilul a crapat touch-ul . Nu il mai folosesc , dar e "chinezesc" si nu e bun ... ha ha ha..... De asta m-a tinut atat timp nu?
Am mai luat si alte telefoane de pe aliexpress si nu am avut treaba . Tot ce trebuie sa faci inainte sa comanzi sa te INTERESEZI , pe aliexpress bineinteles si atunci o sa iei IEFTIN si BUN.

Cnusi: Eu alegeam Lenovo ( parere persoanala :) )
 
Loading...
Back
Sus