Arenaweb e posibil sa se redeschida

Te bucuri ca se redeschide arenaweb?

  • da

  • nu

  • Florin Salam e ZEU si ma doare undeva de aceasta stire. :D


Rezultatele sunt vizibile doar după vot.

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Unul din admini mi-a trimis azi ca este un posibil cumparator pentru arenaweb.ro si sunt sanse mari ca tranzactia sa se finalizeze.
Voi ce parere aveti despre asta?

Nu stiu cine este cumparatorul sau daca va tine acelasi format/platforma sau va face ceva nou.
 
dar o ciorba reincalzita nu prea mai are acelasi gust.
Bine spus aici, dar poate noul proprietar va avea o noua abordare, sau se va implica mai mult.
Ramane sa vedem.
 
Nu stiu de ce cred ca nu va mai avea acelasi succes, va trebui sa o ia de la cap, eu unul nu m-ai m-as intoarce
 
Majoritatea de pe arenaweb suntem aici dupa cate vad. Daca admin-ul vine cu o noua abordare, sa se implice in dezvoltarea forumului. Spre exemplu toate serviciile oferite de useri sa fie verificate de admini inainte de postare etc. cred ca se poate face ceva si astfel se evita si numeroasele tepe date pe arenaweb
 
Spre exemplu toate serviciile oferite de useri sa fie verificate de admini inainte de postare etc
Asta necesita multa munca si timp. Nimeni nu o va face gratis si chiar asa tot nu poate oferi protectie 100% impotriva la tepe.
 
si da necesita muult timp si implicare maxima din partea adminului
Am mai avut discutia asta de cateva ori.
Cati dintre voi ati fi disponibili sa donati cel putin 1 euro lunar pentru ca adminul sa poate aloca mai mult timp?
La fel simt din experienta ca doar cativa sunt dispusi sa faca acest lucru.
Sau comision per tranzactie, gen escrow.
 
Deschiderea arenaweb ar fi binevenita. Lasand la o parte tot felul de golani care incercau si ei sa faca afaceri acolo, unele topicuri au fost binevenite. Cel putin pentru mine. Chiar am avut de invatat, pe alocuri de impartasit. Un alt aspect sunt tepele... ce vina au adminii sau implicarea lor? Totul se reduce la ADN-ul nostru. Cu sau fara suparare
 
Arena Web era un sat fara caini! Eu am aflat ca a fost inchis de aici, nici nu stiam ca era mort forumul...pentru ca nu mai intrasem acolo de nu mai tin minte cand...
Practic acel forum a murit in momentul in care administratorii l-au lasat de izbeliste......nu cand a fost practic inchis!
 
Eu cred ca ideea este buna si nu cred ca ar trebui criticat forumul pentru ca multi am avut de invatat de acolo. Majoritatea userilor de aici au fost "recrutati" de acolo.. de exemplu nu ma inscriam pe roforum daca nu stiam ca @AlexH este adiministrator..

Oricum nu cred ca va mai ajunge acolo unde a fost. Arenaweb s-a ridicat datorita gTop, acum cand nu mai exista eu sunt de parere este greu sa se mai ridice. Asa s-a intamplat si cu cwr.ro, a fost cumarat de ucoz si mort a fost.
 
Salut,

Vazand ca ești destul de aproape de unul dintre adminii de pe arenaweb, ai putea sa îmi dai și mie datele lui de contact? In cazul in care nu se vinde forumul, as fi eu interesat sa-l cumpăr.....
 
Se pare ca arenaweb este live :)
 

Atașamente

  • IMG_2534.jpg
    IMG_2534.jpg
    60,5 KB · Vizualizări: 28
Loading...
Back
Sus