Analiza pentru webmasterii cu site de games

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acum cateva minute cautam niste informatii pentru mine si am dat peste o statistica care cred eu ca poate fi utila pentru webmasterii care detin site de games online.

Analiza arata unde sunt cei mai multi jucatori de games online si care platesc pentru a juca online. Pentru cei cu site de games care stiu sa interpreteze aceste date poate fi o mina de aur.

In loc sa optimizezi pe world wide site de games, acum il poti optimiza pe o anumita tara sau oras. La fel daca cumperi publicitate pe google, facebook sau alta retea, acum poti face un filtru mai exact care iti poate aduce o conversie foarte buna.
Veniturile pot creste pentru unii webmasteri chiar cu 1000%.

Nd9vmfq.png


Sper sa va ajute aceasta informatie.
 
Din pacate traficul latin este platit de doua ori mai prost ca si traficul romanesc si traficul asiatic de doua ori mai prost ca si traficul latin, cel mai bun trafic ii us, ca, uk, si apoi unele tari din europa.
 
Cred ca se potriveste mai bine pentru CPA decat site-uri de jocuri online, sau daca e sa folosesti aceste date pentru site-uri de jocuri, sa incerci sa le monetizezi cu oferte CPA, nu cu pop-up sau Adsense.
 
Statistica este pentru nisa games, de asta am am spus in topic ca este recomandat pentru cei care au site de jocuri online.
Cu putina munca si istetime se poate gasi grafice pentru orice nisa. Daca stii comportamentul userilor, te poti adapta tu, site-ul tau si campania. Toate acestea duc la o conversie mai buna.
 
Loading...
Back
Sus