Am nevoie de ajutor!

AndreeaElena

Member
Registered
Full Member
Buna ziua,
De anul trecut din noiembrie pe site ul meu am pus ca si retea de publicitate : Propellerads.Toate bune si frumoase pana cand la un moment dat am vazut ca afiseaza reclame malware,mai exact anunta vizitatorul cum ca telefonul/tableta au fost contaminate cu 1,4,5,19 virusi.Bineinteles ca de la 10.000-15.000 de vizitatori unici pe zi,numarul lor a scazut dramatic la 3,000-4,000 unici pe zi.
Totusi nu as vrea sa renunt la el pentru ca plateste foarte bine cpm,avand zile cand cpm-ul ajunge chiar si la 3$.
Exista vreo solutie pentru asa ceva??
Tin sa mentionez ca le-am adus si lor la cunostiinta ca au aceasta problema,o rezolva pe moment,afiseaza un pop cu o reclama normala 3-4 zile si apoi o ia de la capat!

Multumesc pt orice raspuns!
 

Atașamente

  • Screenshot_2016-03-20-11-04-07.png
    Screenshot_2016-03-20-11-04-07.png
    84,9 KB · Vizualizări: 11
  • Screenshot_2016-03-20-11-04-34.png
    Screenshot_2016-03-20-11-04-34.png
    87 KB · Vizualizări: 8
Aceeasi problema si la popads apar pe telefon reclame cum ca ai avea virusi si sunt foarte enervante pentru ca nu poti da back trebuie sa inchizi pagina... eu am renuntat la popup pe mobil si fac mai multi bani prin banner decat prin popup
 
Nu cei de la popads au reclame popup, iar reclame banner folosesc de la mediavenus.com platesc foarte bine iata si dovada
puM2Mtf.png
 
Multumesc frumos :)
 
Eu foloseam mobusi , si tot asa aveau add-uri cu malware .... faceam banuti buni, dar uite asa mi s-au blocat conturile de fb cu care aduceam trafic din grupuri (pt ca userii raportau postarea si contul), iar domeniul a fost restrictionat pe fb.
 
Loading...
Back
Sus