Am depasit latimea de banda alocat pahetului cumparat

leona

Active Member
Registered
Full Member
Asa cum spune si titlul , am depasit cu peste 30.000 GB latimea de banda alocat pachetului de gazduire alocat . Sunt restrictionata pana la sfarsitul lunii .
Am incercat sa optimizez site-urile si totusi am un consum destul de mare zilnic , care tot ar depasi cei 60.000 GB alocati .
Nu-mi permit sa trec la un pachet mai mare , nu se merita pentru ca nu am castiguri care sa ma determine sa achizitionez pachete de hosting mai bune .
Ce as putea face astfel incat sa nu mai depasesc spatiul alocat lunar ?
Multumesc .
Screenshot_2.jpg Screenshot_3.jpg
 
Si pentru un site cat de mic 60gb trafic pe Luna Este putin. Mergi la Alta firma unde AI traffic necontorizat / nelimitat si scapi de probleme. Le gasesti de la 1€ pe Luna.
In anul 2018 firmele de shared hosting care ofera limita de trafic e recomandat sa le evitati.
 
alege cu incredere unul din pachetele shared de la mxhost.ro
am avut pachetul de 6,49 euro/lunar si tineam, site de filme online cu 10 - 15.000/vizitatori zilnici... si procesorul era 50%...
 
alege cu incredere unul din pachetele shared de la mxhost.ro
Am avut pachetul de 6,49 euro/lunar si tineam, site de filme online cu 10 - 15.000/vizitatori zilnici... si procesorul era 50%...
Tocmai ce m-am mutat acum 3 saptamani de la mxhost , am avut pachet de 7 si ceva euro . Motivul a fost ca site-ul meu nu era accesibil in foarte multe zone de pe glob .
Primeam notificari de la utilizatori ca nu pot accesa site-ul , ca nu este disponibil . Sau ceva de genul , asta ducand la scaderea drastica a vizitatorilor pe site .
 
Tocmai ce m-am mutat acum 3 saptamani de la mxhost , am avut pachet de 7 si ceva euro . Motivul a fost ca site-ul meu nu era accesibil in foarte multe zone de pe glob .
Primeam notificari de la utilizatori ca nu pot accesa site-ul , ca nu este disponibil . Sau ceva de genul , asta ducand la scaderea drastica a vizitatorilor pe site .
Serios? Da din ce cauza?
 
Serios? Da din ce cauza?
Nu stiu . A trebuit sa tot intreb pe cei care se plangeau ca de ceva timp nu pot accesa site-ul din ce zone , localitati sunt . Erau din Romania inclusiv , plus diverse tari .
Le-am trimis tichete si rezolvau punctual . Cum nu aveam de unde sa stiu toate zonele in care site-ul nu se putea accesa , am preferat sa ma mut cu hostul deoarece numarul de vizitatori mi-a scazut la un sfert . De atunci tot incerc sa ajung macar la media de vizite zilnice pe care le aveam .
Si cand sa fie ceva mai bine , ma trezesc ca am depasit latimea de banda pe noul host .
 
Ai putea sa iei ceva mic dar fara limita de banda si sa iti externalizezi fisierele care genereaza consumul pe acel server. Cu subdomenii si cateva setari poti externaliza fisierele, le poti imprastia pe alte servere. Unii chiar spun ca ar trebui sa se incarce mai repede paginile. Astfel banda se va imparti intre mai multe servere.
Totusi, subscriu la ideea ca un provider care iti pune limita la banda ... nu este un provider :)
 
Loading...
Back
Sus