Ajutor Seo Onpage & Offpage

Iulian

Member
Registered
Buna ziua tuturor celor care calca pragul acestui forum si se mai implica si in problemele celor din jur. Eu ma numesc Iulian si sunt administratorul site-ului de muzica (sunatare.net) cer ajutorul persoanelor care se pricep in optimizarea site-ului. Am nevoie de sfaturi ce tine de optimizarea mea seo onpage si offpage, daca este facuta corect, ce ar fi bine de modificat sau sters in general, daca link-urile (ancorele) pe care le-am strans sunt bune, care nu-mi aduc folos si trebuie sterse etc. Ce tools-uri folositi pentru a mentine site-ul in top sau a duce cont de ce se intimpla zi de zi cu el.

Va multumesc pentru atentie.
 
ai citit aceste topicuri?
SEO - Optimizare pentru motoare de căutare
Audit SEO - Ce este si cum se face.

Vad ca ai cateva backlink destul de bune. Bravoooo
TYGfmsz.png


Desi ai cateva backlink foarte bune, toate duc catre homepage, lucru care nu e asa bun.
Incearca sa aduci backlink catre ctagorii, pagina artisti, etc.
Daca comentezi pe un site cu Madonna, pune link catre pagina cu un cantec cu ea sau pagina de artisti de pe site tau. In acest fel google te indexa mai bine pentru ca este relevant cu continutul de pe site unde ai comentat.
hxg3mBJ.png


Cod:
Categoria: Muzica straina
Incearca sa pui link pe categorie. Poate userul este interesant sa vada ce muzica mai este in acea categorie. Daca e unul ca mine care nu stie numele la melodii, link la categorie poate ajuta, plus vei avea cateva vizionari per user in plus, lucru care reduce bounce rate.

Scoate link care nu functioneaza sau duc in acelasi loc. Exemplu la vezi versuri care duce in acelasi loc.

Cea mai buna metoda de promovare la tine este sa postezi pe toate retelele sociale video cu clipul la melodie si include in descriere link gen: Descarca Madonna <Melodia XXXXX> si daca merge pune hiperlink sau daca nu pune shortlink. Pe youtube pune link normal pentru a castiga backlink.

Aceste link nu functioneaza, duc catre aceiasi pagina.
YbvF50H.png


Vezi ca sunt cateva topicuri pe forum care te-ar putea ajuta sa iti promovezi site, sa aduci backlink, etc.
Nu stiam ca site de genul tau mai functioneaza. :p

Incearca sa folosesti cateva din aceste platforme
35 platforme unde poti distribui continutul pentru super trafic la site.
 
Loading...
Back
Sus