Ajutor Reddit am nevoie de cateva pareri .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Dupa cum spune si titlul ma intereseaza de fapt mai tot despre Reddit ,
1 . Dupa cat timp am voie sa postez video ?
2 .Cum fac ca sa-mi ridic Karma , tot postez reply la sectiuni funny , video , stiri , etc insa nu creste deloc .
3 Dupa cat timp imi pot face o pagina unde sa postez articole de pe blogurile mele ?
Etc , orice ajutor este binevenit , multumesc anticipat .
 
1. karma o poti ridica prin like si accesari la postarile care le faci. sunt subirectoare care se numesc free karma unde poti posta pentru a o ridica.
2. depinde unde vrei sa postezi un video. Daca vrei sa postezi pe subdirectoare mari, populare si nu ai karma mare, atunci la revedere.
3. acum ceva vreme am facut cateva subdirectoare unde se poate posta gratis si ridica karma

Daca muncesti sa iti ridici karma, reddit iti poate aduce usor cateva zeci de mii de vizite unice pe zi si care au o conversie foarte buna.
 
de 5 zile ma ocup cu reddit am ajuns repede la 3250 karma azi de exemplu am facut in jur de 1000 nu inteleg cum de alti fac mii de vizite .... da daca postezi poze cu imgur poti sa faci lejer 10 de mii de vizite dar daca postezi video youtube , dailymotion sau situl propriu nu prea .

conteaza si cat karma ai?
 
Depinde unde postezi si ce. Fiecare subdirector are propriile reguli si karma trebuie sa fie atat la comentarii cat si la continutul care-l postezi. In general se merge pe ideea de recomandare si nu promovare proprie. Dupa ce prinzi ceva vechime vei putea posta si link proprii. Plus pentru a primi vizite trebuie ca link sa fie relevant cu subdirectorul.
O alta metoda este in comentarii ca recomandare legat de subiect si vei primi trafic.
 

O alta metoda este in comentarii ca recomandare legat de subiect si vei primi trafic.

prin comentariu cum as putea sa postez titlul filmului fara sa se vada linkul .am vazut la mai multe comentari asa ceva

am incercat cu codu similar ce se foloseste la situri dar imi afiseaza tot si formula in ce se baga si titlul

multumesc
 
prin comentariu cum as putea sa postez titlul filmului fara sa se vada linkul .am vazut la mai multe comentari asa ceva

am incercat cu codu similar ce se foloseste la situri dar imi afiseaza tot si formula in ce se baga si titlul

multumesc
cineva stie
 
Loading...
Back
Sus