Ajutor! Continut dublicat

Sacalul

Well-Known Member
Registered
Banned
Salutare!
La o cautare pe google, la cuvintele cheie, am observat ca google imi indexeaza de 2 ori siteul: www.numesite.com/pagina/ si ex: www.234.543.45244/~sacalul/numesite.com/pagina/

Ce e de facut? Google imi poate penaliza site-ul pentru continut dublicat? Cum pot face sa nu imi mai indexeze si ip-ul, astfel incat sa nu imi afecteze site-ul ?
Va rog sa ma ajutati cei care cunsoc sau au mai intampinat astfel de probleme.
Multumesc anticipat!
 
Vorbeste cu cei de la host sa iti dezactiveze optiunea de preview (parac asa se numeste in cpanel) care permite accesare la site atat prin domeniu cat si user cpanel, asa cum este in cazul tau.
Dupa ce dezactiveaza optiunea poti cere reindex la google sau astepti pana face update si va disparea singur.
 
Eu am avut continut duplicat cu post.html si post.html?m=1. Imi aduc aminte ca am adaugat un parametru in google webmaster.
eticheta
Cod:
<link rel="canonical" href="http://www.numesite.com/"/>
exista?
 
Am rezolvat mai repede deoarece am acces la host. Alex nu m gasit optiunea parac ..am accesat cpanel/WHM/
Apache mod_userdir Tweak / Enable mod_userdir Protection si este ok.
Multumesc celor care mi-au dat ajutor!
 
La mine este mod_userdir is disabled debifat per domeniu, asa ca site nu poate fi accesat pe ip/~user.
Daca folosesti ultima versiue de cpanel si EasyApache 4 vine automat dezactivat.
 
Conform documentatiei cPanel (in caz ca un utilizator mai intampina aceasta problema):
Main >> Security >> Security Center. Under Security Center access the option Apache mod_userdir Tweak. Check the option Enable mod_userdir Protection & DefaultHost (nobody). At the bottom of the page click Save.
 
Loading...
Back
Sus