Ajutor cont facebook!

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut. Mi-a fost inchis contul personal de facebook, in urma unui report pentru o pagina de facebook filme online. Am trimis mailuri de m-am saturat sa mi-l activeze dar fara rost.
Am creat la conturi sa imi fac un alt cont... insa la unele le bloca automat si la altele imi cerea poza... am trimis... dar tot nimic...
In cazul acesta ce pot face? Multumesc!
 
Patit si eu, iar dupa 9-11 luni mi-a fost activat contul iar, ma refer la cel personal.
Eu pur si simplu am facut alt cont cu gmail si este live de atunci. Chiar am rulat ads fara probleme, iar acum le am pe amundoua active.
1. iti faci un cont de gmail
2. flush dns si delete all cache cu browser inchis
3. incerci de pe un alt browser sa iti faci cont nou. Daca pana acum foloseai chrome acum vei deschide mozilla iar dupa ce-l faci poti intra pe chrome iar.

Depinde si pentru ce le faci. Daca dupa ce l-ai facut treci la add grup, prietenii si spam, atunci il va bloca imediat.
 
Pai in primul rand fara pagini de filme.... gata... doar pentru uz personal... prieteni apropiati... informatii despre facultate... cursuri etc ... doar atat....
Dupa ce fac cont... ce trebe sa fac sa nu mi-l blocheze...
 
Dupa ce fac cont... ce trebe sa fac sa nu mi-l blocheze...
Nimic cateva zile, doar un coment sau like la ce iti apare in feed. Facebook iti va sugera prietenii la care le poti da add sau ii poti ruga pe ei sa trimita cerere de prietenie. Nu accepta foarte multi pe zi.
Iar contul de acum va fi activ in cateva luni.
 
De exemplu azi am facut cont de pe opera... a mers perfect... pana cand am dat add la un prieten.. si dupa mi-a cerut sa trimit poza...
 
Pai pe un cont normal ai da imediat add la cineva?
Asteapta si tu, asta daca iti trebuie contul la altceva.
Eu am facut contul fara telefon sau alte date, doar adresa de email.
 
din pacate da , pe facebook s-a pus cenzura la conturi noi, daca trimiti cereri de prietenie iti cere ident nr poza instant, daca te adauga in grupuri cineva iti cere ident nr ori bulet, daca te inscri in grupuri cere ident.... asta e noua politica a celor de la fb ...cenzura :)))
 
Pai pe un cont normal ai da imediat add la cineva?
Asteapta si tu, asta daca iti trebuie contul la altceva.
Eu am facut contul fara telefon sau alte date, doar adresa de email.
Pai sa zicem asa... am facut contul acuma... dupa ce mi-am adaugat telefonul.... unde am studiat..etc... am si adauga poza cu mine... am dat add la un coleg... si automat a trebuit sa trimit poza...
 
Pai faci contul si apoi fara sa mai completezi acele date, fara sa dai add la nimeni pentru cateva zile. Amicii iti pot trimite cerere dar o accepeti peste cateva zile.
 
Pai sa zicem asa... am facut contul acuma... dupa ce mi-am adaugat telefonul.... unde am studiat..etc... am si adauga poza cu mine... am dat add la un coleg... si automat a trebuit sa trimit poza...
da evident, daca adaugi numarul de la crearea contului evident ca urmatoarea data iti va cere buletin sau poza ,,,, trebuie facut fara numarul de telefon,dar tot o sa-l ceara dupa anumit timp de la crearea contului
 
ca sa nu ti ceara trebuie sa nu trimiti cerere prietenie,trebuie sa nu te inscri pe grup,trebuie sa nu accepti cereri prietenie si nici sa te adauge cineva pe grupuri , pt toate astea o sa ti scaneze contu si iti va cere identificare
 
da evident, daca adaugi numarul de la crearea contului evident ca urmatoarea data iti va cere buletin sau poza ,,,, trebuie facut fara numarul de telefon,dar tot o sa-l ceara dupa anumit timp de la crearea contului
si atunci cu un alt numar o sa mearga? Daca fac un nou cont pot pune acelasi nume al meu, in alt ordine?
 
insa fiind cont nou nu ma astept sa ti-l reactiveze, probabil va urma disabled ,asa obisnuiesc sa faca cu conturile noi....acu asteapta raspuns de la ei...
 
ca sa fac un cont nou fara probleme... as vrea sa stiu ce pasi sa urmez... daca exista pasii respectivi... fara sa mai am probleme, sa trimit buletin, etc... chiar am nevoie de cont facebook...
 
ca sa fac un cont nou fara probleme... as vrea sa stiu ce pasi sa urmez... daca exista pasii respectivi... fara sa mai am probleme, sa trimit buletin, etc... chiar am nevoie de cont facebook...
creaza-l cu telefon si cu net mobil.... asa nu ti va cere numar sau buletin sau poza la creare...insa daca faci actiunile mentionate de mine mai sus iti va cere garantat ( add prieteni,acceptare prieten,add in grup, inscriere ) .... nu tre sa faci aaceste lucruri!
 
Loading...
Back
Sus