Ajutor AdWords optimizare cpc

stii situel teespring unde poti crea propriul tau tricou si il vinzi la un pret cam la 18$ 25$ depinde

eu nu investesc nimica numa in publicitate si sa fac tricou, bluza cu design restu ii problema lor la creare si trimitere.

acum eu daca investesc in cpc sa fie numar 1$ si din 30cpc uri imi cumpara numai 1 is in pierdere
 
1.Stiu site-ul
2. Hai sa facem un mic efort si sa scrie cat mai corect si coerent posibil.
3. Nu alege intreaga America ci oras/localitate in fucntie de ceea ce vinzi. Pentru asta e nevoie de research.
4. Pentru acest tip de vanzari, facebook este mai bun pentru ca iti permite sa ai un cost pe actiune de 0.002$ daca este bine optimizata.
 
1.Stiu site-ul
2. Hai sa facem un mic efort si sa scrie cat mai corect si coerent posibil.
3. Nu alege intreaga America ci oras/localitate in fucntie de ceea ce vinzi. Pentru asta e nevoie de research.
4. Pentru acest tip de vanzari, facebook este mai bun pentru ca iti permite sa ai un cost pe actiune de 0.002$ daca este bine optimizata.
ok merci
 
1.Stiu site-ul
2. Hai sa facem un mic efort si sa scrie cat mai corect si coerent posibil.
3. Nu alege intreaga America ci oras/localitate in fucntie de ceea ce vinzi. Pentru asta e nevoie de research.
4. Pentru acest tip de vanzari, facebook este mai bun pentru ca iti permite sa ai un cost pe actiune de 0.002$ daca este bine optimizata.
neata

am facut o publicitate in facebook pe 5 zile cu 5£ pe zii

in prima ziidupa cateva ore imi arata cpc ul cam la 0,20 £ azi ma uit si vad ca a urcat pana la 0.75 cumse poate asa ceva
https://i.imgur.com/FKUOaUY.jpg
https://i.imgur.com/FKUOaUY.jpg
 
azi ma uit si vad ca a urcat pana la 0.75 cumse poate asa ceva
Asta pentru ca nu e optimizata campania bine. Ce număr îți arată la scor?
Costul depinde de multi factori.
Îmi poți spune ce criterii ai ales la campanie?
 
Asta pentru ca nu e optimizata campania bine. Ce număr îți arată la scor?
Costul depinde de multi factori.
Îmi poți spune ce criterii ai ales la campanie?
nu stiu cum as putea optimiza mai bine

cu audience-insights am cautat dupa un keyword si am pus cam asa 3 state din usa numa femei intre 35 55 de ani si cu un venit intr 55 de mii si 150.

la scor nu stiu unde tribuie sa ma uit
 
cred ca asta ii scoru

iILxi2V.jpg
 
scuzatima ca intreb iar ceva

in adwors inteleg daca iti scrie pretu cum ii aici costa clicku atat


wt1juGI.jpg


dar daca nu scrie nimica cat ii s.au undepot sa ma uit

 
Normal ca da și poti plăti minimul de 0.01$
 
cum se poate am o campanie in adwords acceptata cum 48 de ore cam ... inteleg ca nu am click dar cum se poate ca nu am nici macar impression am cam 30 cuvinte cheie


nKyDelE.jpg
 
Loading...
Back
Sus