Ai renunta la S*X pentru jobul mult visat?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Sa spunem ca maine primesti jobul mult visat, cu salariu care`l vrei tu + toate benficiile dorite, dar este o singura regula. NO SEX.
Daca faci orice forma de sex, esti concediat imediat.

Ai accepta jobul?
 
Eu de la varsta de 21 de ani am devenit propriul meu sef. Am visat acest lucru de cand eram mic, si mereu mi-am reprofilat activitatitea de a obtine profit tinzand tot mai mult spre ceea ce ma implinesc cu adevarat. Primul meu calculator a fost un Pentium 133 MHz..o diferenta colosala fata de ce este acuma. Mi-am vandut afacerea pe care o aveam atunci.. Eram smenar de telefoane mobile. Vindeam si cumparam telefoane mobile.. o duceam bine ..dadeam bine si la fete..deabia aparusera telefoanele mobile si nu avea orisicine. Fetele se uitau pe atunci la ce telefon ai si cu ce adidas esti incaltat. Deci ca idee am renuntat la ceea ce imi aduceau bunastarea .. pentru a-mi cumpara un calculator.
Credeam ca pot face multi bani cu un calculator. pe atunci nu era internet si in afara de a vedea filmulete cu s*x sau sa te joci cu pozele nu puteai face mare lucru. M-am apucat sa ma joc in word ..am luat un ziar si am inceput sa scriu de acolo ..sa asez textele , poze antet,..etc pana l-am vandut cu nimica toata. Cred ca daca aveam internet imi veneau ceva idei si faceam si bani.

Nu vreau sa imi astern toata viata de atunci si pana acum pentru ca nu stiu daca ar interesa pe cineva..

Revin la intrebarea TA : Ai renunta la S*X pentru jobul mult visat?

Pentru mine jobul visat este sa lucrez pentru mine insumi..cum spuneam mai sus ..nu as putea sa lucrez pentru cineva ..
Da, sa am parteneri si colaboratori care sa lucram cot la cot asta este alceva ..ceea ce fac si in prezent..am colaboratori si parteneri asemeni mie si ne completam unul pe altul reciproc..insa asta este altceva.

Hmm a renunta la s*x pentu a fi propriul meu stapan.. usor de spus si greu de facut. Insa as renunta ..dar singur nu as putea . Insa cu ajutorul lui Dumnezeu AS PUTEA. Si nu eu ca sunt Batman as putea ..ci fiecare dintre voi ati putea.
Prin post si rugaciune uiti si de mama sexlui .. Creezi o conexiune cu Dumnezeu ..doar tu cu EL ..in acele momente simti fericire si iubire la acelesi cote cu Dragostea Adevarata. Doar atuci ii veti putea intelege pe calugarii care stau cu anii singuri in pustietate.

Ai pus o intrebare despre s*x ..un lucru important pentru noi..

Insa sunt lucruri mult mai importante fata de a fi propriul stapan sau SE*ul

LIBERTATEA sau DRAGOSTEA acestea sunt mult mai importante decat Se*UL

Daca ai fi pus intrebarea asa : Ai renunta la Dragoste pentru jobul mult visat?
Nu.
De ce ? Pentru ca Dumnezeu este Iubire ..
 
Ultima editare:
As renunță. Câteva zile
 
Da .
Se poate si fara a avea frustrari . Orientezi energiile spre telul dorit . Se stie ca energia urmeaza atentia/intentia .
 
Loading...
Back
Sus