Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Si eu am o parere destul de buna despre Adnow. Chiar daca in trecut, era mult mai rentabil. Diferenta este destul de mare vis-a-vis de anul trecut, cand se generau castiguri mult mai mari. Per total, este ok sa ii folosesti ca si alternativa, pentru a-ti imbunatati castigurile.
image.png
 
@Naruto9 multumesc de notificare.
Am observat si eu acest lucru in ultimul timp si investighez problema.
Daca se dovedesc ca sunt doar pentru sustinere, atunci vor primi BAN si voi posta aici numele lor.
 
Primul mesaj pe forum și te-ai găsit tocmai aici să comentezi? Mi se pare mie sau apar tot mai mulți useri ”new register” care contrazic userii cu probleme? @AlexH
"Te-ai gasit chiar aici sa comentezi ?" Vrei sa comentez la tine pe profil sau nu inteleg ?
Nu e cumva o problema care ma priveste si pe mine ca utilizator de servicii ADNOW ?
Hai sa le dam dreptate utilizatorilor mai vechi care fac tot felul de marsavii pentru a primi clickuri... mi se rupe mie daca ma crede cineva sau nu , dar aparent motivul pentru care sunteti saraci in loc sa munciti frecati menta la comentariile altora. Al naibii cunosc minim 10 persoane care fac bani cu ADNOW si nici unul nu a avut probleme , numa la voi sunt probleme, corectii **** mele. Atata stiti sa inselati si sa o frecati la capatos si apoi sa va plangeti.
Chiar daca postarea asta atrage banul de pe forum dupa ea , o meritati din plin.
 
Ultima editare de un moderator:
Va rog frumos ca pe viitor chiar daca sunteti foarte suparati, folositi un limbaj civilizat in postare.
Fiecare are dreptul la o opinie pe acest forum atat timp cat este exprimata intr-un mode civilizat.
 
"Te-ai gasit chiar aici sa comentezi ?" Vrei sa comentez la tine pe profil sau nu inteleg ?
Nu e cumva o problema care ma priveste si pe mine ca utilizator de servicii ADNOW ?
Hai sa le dam dreptate utilizatorilor mai vechi care fac tot felul de marsavii pentru a primi clickuri... mi se rupe mie daca ma crede cineva sau nu , dar aparent motivul pentru care sunteti saraci in loc sa munciti frecati menta la comentariile altora. Al naibii cunosc minim 10 persoane care fac bani cu ADNOW si nici unul nu a avut probleme , numa la voi sunt probleme, corectii **** mele. Atata stiti sa inselati si sa o frecati la capatos si apoi sa va plangeti.
Chiar daca postarea asta atrage banul de pe forum dupa ea , o meritati din plin.
Frate, ai probleme serioase. Atâta frustrare??
Nu știi tu ce anume face un utilizator. Ai venit aici la primul post și deja bați câmpii cum că X păcălește sistemul și una alta. Da, poate unii da, unii nu..dar știi tu? În ce măsură comentezi tu și oferi sfaturi legate de tema asta?
daca aduci traffic corect fara sa ii tepuiesti sa atragi cat mai multe click-uri nu cred ca au ceva cu tine
Și să fiu sincer chiar aș vrea o verificare atentă a tuturor celor noi ”new register” că prea apar x useri care dă vot de încredere companiei și ei nici măcar nu citesc regulamentul acestui forum/ să nu mai zic de implicare .

PS: Nu am nimic cu compania Adnow, nu-i folosesc deci nu mă interesează. Dar mă deranjează dacă există o manipulare a topicului cu ”voturi pozitive” care au ca scop doar ștergerea/nemulțumirea unor publisheri prin crearea unei false impresii!
 
Orice site cu 100.000 unici pe zi, va face bani din orice rahat de retea de reclame indiferent de tipul ei. Nu mai faceti comparatii dastea.
Dar cand un site cu minim 5k zilnic unici, face 20$ pe luna cu adnow + jumatate din paginile de pe site sunt pline de reclame = este slaba si nu merita.
Pentru un ecpm la care poti cu chiu cu vai sa faci 1$ pe zi, trebuiesc cele mai gigant reclame cu persoane ce isi faca *** in gifuri. Si pentru ce? 1$? Reteaua nu merita, iar eu dupa urmatoarea plata voi renunta.

Lucrez cu adnow de peste 3 luni cred si mereu am fost ajutat de suport skype lor. Orice ai incerca, orice ai face ecpm va scadea si nu merita. Orice perioada buna cu ecpm bun, dupa circa 5-7 zile va scadea fara motiv. Explicatia? dintr-o data toti 5k ai site-ului provin din alta tara unde e rata mica. Sa fim seriosi...Am avut perioade in care faceam 5-6$ pe zi, iar dupa cateva zile, traficul era la fel dar totul a scazut la 1$. Apoi am revenit la 3-4$, apoi iar jos. Apoi ecpm de 0.02...

Prefer sa mai adaug o retea cu 1 pop pe zi, decat asa. Puteti sa spuneti orice doriti, dar ADNOW ESTE O RETEA SLABA pentru traficul din Romania! Am fost platit, am avut suport, am mers cu ei pentru ceva extra, dar eu ma voi oprii. Dupa o mai lunga colaborare cu ei, sunt de parere ca mai bine scot de tot reclamele decat sa vada toate femeile si copii cum o trag unii pe *** prin articol, pentru 1$ pe zi. Mai bine ma lipsesc.
Asta este opinia mea! Bafta tuturor!
 
Ultima editare de un moderator:
Orice site cu 100.000 unici pe zi, va face bani din orice rahat de retea de reclame indiferent de tipul ei. Nu mai faceti comparatii dastea.

Lucrez cu adnow de peste 3 luni
cred si mereu am fost ajutat de suport skype lor. Orice ai incerca, orice ai face ecpm va scadea si nu merita. Orice perioada buna cu ecpm bun, dupa circa 5-7 zile va scadea fara motiv. Explicatia? dintr-o data toti 5k ai site-ului provin din alta tara unde e rata mica. Sa fim seriosi...Am avut perioade in care faceam 5-6$ pe zi, iar dupa cateva zile, traficul era la fel dar totul a scazut la 1$. Apoi am revenit la 3-4$, apoi iar jos. Apoi ecpm de 0.02...

Eu ii am aproximativ de 3 luni jumatate ..... si nu mi-a scazut cpm ul pana acum....a ramas undeva intre 0,25 - 0,35
 

La mine asa arata platile...pana acum mi-am primit banii si sunt destul de ok. Ce-i drept la inceput am tot avut probleme pentru ca nu ajungeau banii la timp prin paypal insa dupa ce am optat pentru transfer bancar nu mai am nici macar o problema. Din punctul meu de vedere sunt o retea serioasa.

799edc7ddad14f0987de50a045313172.jpg
 
Site-urile axate pe target feminin: lifestyle, sanatate, beauty, stiri etc monetizeaza cel mai eficient, pentru ca majoritatea produselor advertiserilor nostri sunt destinate acestui public.
Si eu care credeam ca nu merge din cauza ca nu am obsedati sexual... A se vedea atasamentul. Nu inteleg de ce nu merge. Nu am trafic platit, Vreo 80% este organic, restul social si direct. Nici macar prieteni care sa intre pe site nu am. Peste 60% este feminin. Ar trebui sa ma resemnez. Nu merge si punct... Doar ca ma roade curiozitatea de ce la altii merge, ba chiar care e pe aceiasi nisa cu mine, si la mine abia-abia 0.01 cpm. ( adica 1$ la 100.000 de sesiuni)
 

Atașamente

  • analitics.png
    analitics.png
    9,6 KB · Vizualizări: 36
Si eu care credeam ca nu merge din cauza ca nu am obsedati sexual... A se vedea atasamentul. Nu inteleg de ce nu merge. Nu am trafic platit, Vreo 80% este organic, restul social si direct. Nici macar prieteni care sa intre pe site nu am. Peste 60% este feminin. Ar trebui sa ma resemnez. Nu merge si punct... Doar ca ma roade curiozitatea de ce la altii merge, ba chiar care e pe aceiasi nisa cu mine, si la mine abia-abia 0.01 cpm. ( adica 1$ la 100.000 de sesiuni)
Imi poti trimite te rog pe skype site-ul pentru a-l verifica in statistica? Nu imi pot da seama altfel. Merci
 
La urma urmei, faptul ca avem sustinatori nu e rau, ci dimpotriva, demonstreaza ca sunt si webmasteri fericiti, care au castiguri frumoase cu reteaua noastra. Inteleg ca scopul acestui topic e sa accentueze probleme, pentru ca, la urma urmei e mult simplu sa acuzi pe cineva de ceva, decat sa lauzi. Consider ca trebuie sa existe un fairplay in acest topic. Nu toti care "ridica in slavi" reteaua Adnow o fac pentru un scop anume. Aveti dovezile clare, ei va prezinta statistici reale, castiguri reale. Asta e situatia, daca muncesti poti monetiza extrem de eficient cu Adnow.
 
Nu toti care "ridica in slavi" reteaua Adnow o fac pentru un scop anume
Ca raspuns la actiunile suspecte de mai sus.

Dupa analiza nu am gasit nici o legatura intre conturi, deci mesajele de sustinere sunt pe bune.

Consider ca trebuie sa existe un fairplay in acest topic
Sunt perfect de acord cu asta si voi incerca sa mentin acest lucru.

Parerea mea personala legat de adnow.
Am colaborat scurt cu acestia si a fost ok.
Cum a spus cineva mai sus, daca ai site mare cu trafic atunci faci bani, dar cand ai trafic mic nu te astepta la ceva foarte mult. Plus e normal sa fie fluctuatii in cpm, ca de nu ar fi, atunci e o problema grava. :D
Unele lucruri se pot rezolva de catre adnow.
Click din alta sursa, unde asa cum am explicat de cateva ori, vizitele de pe mobil, in general cele prin browser facebook, sunt considerare ca alta sursa.
O notificare din partea adnow ca sistemul este cpm in mare proportie, dar daca nu sunt conversii atunci nu te poate plati.
Cred ca aceste doua ar rezolva multe din probleme.

Apoi legat de stilul la reclame. Nu te obliga nimeni sa le pui, ca apoi sa te plangi ca sunt chestii ''goale'' pe site tau.

O comunicare mai buna, explicatii mai concrete si 95% din probleme se vor rezolva.

Personal cred ca vina este de ambele parti.

Este scam adnow?
Nu cred acest lucru.

De retinut ca este opinia mea si nu a platformei roforum.net.
 
@Publish_Actions daca aduci traffic corect fara sa ii tepuiesti sa atragi cat mai multe click-uri nu cred ca au ceva cu tine
De unde venea traficul tau ?

Nu conteaza de unde vine trafficul , cam 300k sesiuni/zi , nu am de ce sa folosesc clickjack sau alte prostii .

P.S: @Adnow , nu am fost destul de inspirat cand am postat statisticile mele care sunt destul de bune,intr-o mare de nemultumiri de acest thread ,puteam fi suspectat ca mint o_O .
Ce-mi place e ca se poate discuta si negocia cu support-ul. Dar trebuie sa ai cu ce,sa ai ce oferi.
Poate mai tarziu o sa fac un review complet,detaliat,cu experienta mea pe AdNow.
 
Si? ai facut sau nu?
 
Loading...
Back
Sus