Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Voi nu vedeti ca adnow se face că plouă ???
Se vede clar,și am explicat ca "Leona" merită banii primiti...
Nu a venit cu nici-o dovadă ca nu i-ar fi trimis plata refferalului sau ca i-a scazut cpm...
Si problema nu este că ii face pe unii pe fața, problema este că nu stie sa MINTĂ ! :D
Deci blochează pe altii care fraudează de 20-50$ și nu blochează pe altii care fac frauda de 3100$ !
Aici nu tine de faptul ca cine este mai destept sau cine stie sa minta poate calca pe cadavre. Ci fii corect. Fii un om de onoare.
Din punctul meu de vedere Leona isi merita banii. Are un site in regula sa dea firma in judecata, are toate sansele de a castiga si mebrii comunitatii roforum sunt alaturi de ea..
 
Ma bag si eu asa inseama asa ca si spectator la discutie, fiindca sunt unele aspecte care bat la ochi:
1.Orice firma serioasa, ori asteapta pana sfarsitul luni ce incaseaza, ce vanzari au generat si se face o actualizare a banilor castigati la sfarsitul luni, apoi se face plata, ori se ofera o statistica cu numarul de de afisari si clickuri, iar balanta castigurilor sa se faca la sfarsitul luni.

2.Din momentul in care afisati ca s-a castigat o suma de bani, iar la momentul cereri plati, considerati dvs. ca un client este mai valoros si altul nu, fiindca nu a facut conversi, iar la unul ii faceti plata, iar la altul ii suspendati contul , asta se numeste TEAPA oricat ati vrea sa o nuantati, tot asa se numeste !

Deveniti companie care plateste per conversie si nu ar mai avea nimeni de obiectat ceva !

Rezolvarea ar fi foarte usoara, v-am dat 3 rezolvari chiar, fiindca sa fim sinceri nu as avea vreo experienta mai mare decat programatorii/manageri dvs. sa imi vina ideeile acestea, care sunt banale, dar am impresia ca vreti sa profitati de aceasta situatie !

Si inca ceva, replica de genul: "duceti-va la alti, daca nu va convine" este cel putin neprofesionala !
Iar alt aspect, puteti sa aveti si milioane de advertiseri, totul se duce de rapa daca procedati asa, nu acum, intr-un an, doi ,trei !
 
Ultima editare:
Ma bag si eu asa inseama asa ca si spectator la discutie, fiindca sunt unele aspecte care bat la ochi:
1.Orice firma serioasa, ori asteapta pana sfarsitul luni ce incaseaza, ce vanzari au generat si se face o actualizare a banilor castigati la sfarsitul luni, apoi se face plata, ori se ofera o statistica cu numarul de de afisari si clickuri, iar balanta castigurilor sa se faca la sfarsitul luni.

2.Din momentul in care afisati ca s-a castigat o suma de bani, iar la momentul cereri plati, considerati dvs. ca un client este mai valoros si altul nu, fiindca nu a facut conversi, iar la unul ii faceti plata, iar la altul ii suspendati contul , asta se numeste TEAPA oricat ati vrea sa o nuantati, tot asa se numeste !

Deveniti companie care plateste per conversie si nu ar mai avea nimeni de obiectat ceva !

Rezolvarea ar fi foarte usoara, v-am dat 3 rezolvari chiar, fiindca sa fim sinceri nu as avea vreo experienta mai mare decat programatorii/manageri dvs. sa imi vina ideeile acestea, care sunt banale, dar am impresia ca vreti sa profitati de aceasta situatie !

Si inca ceva, replica de genul: "duceti-va la alti, daca nu va convine" este cel putin neprofesionala !
Iar alt aspect, puteti sa aveti si milioane de advertiseri, totul se duce de rapa daca procedati asa, nu acum, intr-un an, doi ,trei !
La fel de "neprofesional" este si faptul ca altii vor sa faca bani din NIMIC si apeleaza la tot felul de practici ilegale cu scopul de a trage tepe retelelor de publicitate. Daca un site nu ne aduce conversii - il respingem pe motiv clar: Low CR. Este o diferenta intre a respinge un site si a-l bana. Banam frauda, lipsa conversiilor nu se baneaza. Scopul oricarei retele de publicitate reprezinta conversiile. Datorita faptului ca nu avem produse/advertiseri proprii nu suntem o retea CPA, ci o retea CPM/CPC. Am incercat sa va explic acest lucru de "n" ori. Unde SCAM-ul in aceasta situatie? Cei care acuza retelele de SCAM sunt de fapt cei care fac SCAM.
 
Ma bag si eu asa inseama asa ca si spectator la discutie, fiindca sunt unele aspecte care bat la ochi:
1.Orice firma serioasa, ori asteapta pana sfarsitul luni ce incaseaza, ce vanzari au generat si se face o actualizare a banilor castigati la sfarsitul luni, apoi se face plata, ori se ofera o statistica cu numarul de de afisari si clickuri, iar balanta castigurilor sa se faca la sfarsitul luni.

2.Din momentul in care afisati ca s-a castigat o suma de bani, iar la momentul cereri plati, considerati dvs. ca un client este mai valoros si altul nu, fiindca nu a facut conversi, iar la unul ii faceti plata, iar la altul ii suspendati contul , asta se numeste TEAPA oricat ati vrea sa o nuantati, tot asa se numeste !

Deveniti companie care plateste per conversie si nu ar mai avea nimeni de obiectat ceva !

Rezolvarea ar fi foarte usoara, v-am dat 3 rezolvari chiar, fiindca sa fim sinceri nu as avea vreo experienta mai mare decat programatorii/manageri dvs. sa imi vina ideeile acestea, care sunt banale, dar am impresia ca vreti sa profitati de aceasta situatie !

Si inca ceva, replica de genul: "duceti-va la alti, daca nu va convine" este cel putin neprofesionala !
Iar alt aspect, puteti sa aveti si milioane de advertiseri, totul se duce de rapa daca procedati asa, nu acum, intr-un an, doi ,trei !
La fel de "neprofesional" este si faptul ca altii vor sa faca bani din NIMIC si apeleaza la tot felul de practici ilegale cu scopul de a trage tepe retelelor de publicitate. Daca un site nu ne aduce conversii - il respingem pe motiv clar: Low CR. Este o diferenta intre a respinge un site si a-l bana. Banam frauda, lipsa conversiilor nu se baneaza. Scopul oricarei retele de publicitate reprezinta conversiile. Datorita faptului ca nu avem produse/advertiseri proprii nu suntem o retea CPA, ci o retea CPM/CPC. Am incercat sa va explic acest lucru de "n" ori. Unde SCAM-ul in aceasta situatie? Cei care acuza retelele de SCAM sunt de fapt cei care fac SCAM.
 
Eram tentata sa renunt , dar pe langa faptul ca nu platesc , obraznicia celor de la adnow intrece orice inchipuire .
Redau si aici conversatia cu adnow in legatura cu plata .De la bla bla ca va platim INTEGRAL , amanari peste amanari , inca nu am primit niciun dolar .
ADNOW10.jpg ADNOW10.jpg ADNOW1.jpg ADNOW2.jpg ADNOW3.jpg ADNOW4.jpg ADNOW5.jpg ADNOW6.jpg ADNOW7.jpg ADNOW8.jpg ADNOW9.jpg
 
sa te primim inapoi in Adnow si Adpop.
Nu vreau sa intru in polemici, dar din propozitia respectiva imi da de gandit ca va ocupati si de Adpop. Incerc de o saptamana sa dau de voi pe email si nimic. Ce se intampla, nu citeste nimeni mailurile acolo ?
 
La fel de "neprofesional" este si faptul ca altii vor sa faca bani din NIMIC si apeleaza la tot felul de practici ilegale cu scopul de a trage tepe retelelor de publicitate. Daca un site nu ne aduce conversii - il respingem pe motiv clar: Low CR. Este o diferenta intre a respinge un site si a-l bana. Banam frauda, lipsa conversiilor nu se baneaza. Scopul oricarei retele de publicitate reprezinta conversiile. Datorita faptului ca nu avem produse/advertiseri proprii nu suntem o retea CPA, ci o retea CPM/CPC. Am incercat sa va explic acest lucru de "n" ori. Unde SCAM-ul in aceasta situatie? Cei care acuza retelele de SCAM sunt de fapt cei care fac SCAM.
Scamul este clar, ca va prezentati ca o companie care ati plati per click si nu defapt ceea ce sunteti CPA, se aduna cateva zeci/sute de dolari, apoi la plata spuneti ca este LOW CTR si nu mai platiti, asta se numeste TEAPA, cu aceste afirmati ne jigniti inteligenta a noastra a tuturor, pentru ca ne credeti pur si simplu prosti, adica traficul este real, dar nu converteste atat de mult cat doriti, platiti cat a adunat acolo, daca nu sunteti in stare sa va modificati sistemul, apoi le ziceti, ba nu mai avem nevoie de tine, ai traficul de slaba calitate, pleaca de la noi !
Restul sunt baliverne care merg poate la pustani de 14 ani ! (asta nu inseamna ca nu mai sunt si altii care poate chiar de aici dupa forum care au incercat sa va traga in piept)
 
Ultima editare:
singura optiune este sa facem un review, daca sunteti de accord va pot vizita sediul ,si imi aratati cum lucrati voi etc, iar eu voi face un video pe you tube public.Am citit topicul nu doresc sa ma pronut din cauza experientei dar si pentru ca nu sunt dovezi destule ,

Adnow LLP
  • Address: Las Suite, 5 Percy Street, London W1T 1DG
  • Phone: 020 3807 1460
  • Website: adnow.com

  • in 53 de minute imi ia sa ajung pana la voi , imi va fi foarte usor sa va gasesc, sunt doar 3 de companii inregistrate la acest post cod :)
scz pentru of topic.

Screenshot_2017-07-30-13-17-37.png Screenshot_2017-07-30-13-17-25.png
 
Ultima editare:
Felicitări, Adnow !
Astăzi am primit o nouă plată.
Pe această cale vreau să spun că sunt foarte mulțumim c-am ales să colaborez cu voi ( sper să fie cel puțin la fel de bine și pe viitor )
 

Atașamente

  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    21,9 KB · Vizualizări: 34
Acum o ora era 0,11, acum e 0,05, peste 2 ore cat va fi? Sunteti singurul webmaster care face circ aici doar de dragul de a scrie ceva negativ la adresa Adnow, dar culmea, continuati sa monetizati cu Adnow. Rog adminul sa ia masuri, sunt multe comentarii aruncate, ce nu sunt scrise la subiect.
Nu am timpul necesar sa caut din zecile de reclame pe care le au cei de la Mediavenus , acele reclame care au cpc =0,11 , asta e o medie , dublu fata de voi .
Nu ati raspuns la subiect : saptamana trecuta ati spus ca faceti plata pana cel tarziu luni . Azi imi spuneti ca in cursul saptamanii curente .
Referalii cand ii platiti , aveti 150 dolari pe care i-ati furat si inca 87,92 care s-au adunat intre timp = 238 dolari .
Si v-am spus care e motivul pentru care tin un baner mic de la voi , fiti corecti si platiti ce-mi datorati si v-am scos . Si incheiati penibilul pe care il intretineti .
 
Nu am timpul necesar sa caut din zecile de reclame pe care le au cei de la Mediavenus , acele reclame care au cpc =0,11 , asta e o medie , dublu fata de voi .

Nu ati raspuns la subiect : saptamana trecu
Nu am timpul necesar sa caut din zecile de reclame pe care le au cei de la Mediavenus , acele reclame care au cpc =0,11 , asta e o medie , dublu fata de voi .
Nu ati raspuns la subiect : saptamana trecuta ati spus ca faceti plata pana cel tarziu luni . Azi imi spuneti ca in cursul saptamanii curente .
Referalii cand ii platiti , aveti 150 dolari pe care i-ati furat si inca 87,92 care s-au adunat intre timp = 238 dolari .
Si v-am spus care e motivul pentru care tin un baner mic de la voi , fiti corecti si platiti ce-mi datorati si v-am scos . Si incheiati penibilul pe care il intretineti .

ta ati spus ca faceti plata pana cel tarziu luni . Azi imi spuneti ca in cursul saptamanii curente .
Referalii cand ii platiti , aveti 150 dolari pe care i-ati furat si inca 87,92 care s-au adunat intre timp = 238 dolari .
Si v-am spus care e motivul pentru care tin un baner mic de la voi , fiti corecti si platiti ce-mi datorati si v-am scos . Si incheiati penibilul pe care il intretineti .
Mult ii mai lauzi draga pe aia la mediavenus.normal ca ofera asa cpc mare cand au 10siteuri pe romania.aia e vai de ei nu_i mai are nimeni.is falimentati..
 
Mult ii mai lauzi draga pe aia la mediavenus.normal ca ofera asa cpc mare cand au 10siteuri pe romania.aia e vai de ei nu_i mai are nimeni.is falimentati..
Sunt corecti , platesc bine , sunt pe foarte multe site-uri . Spre faliment se indreapta adnow .
009.jpg
 
Ultima editare:
@leona daca iti place asa mult acea firma te rog deschide un topic. Aici SE vorbeste despre adnow. Inca odata si restrictia o primesti pe 6 luni sau permanent.
Deja te-am avertizat de cateva ori pe aceasta tema.
 
@leona daca iti place asa mult acea firma te rog deschide un topic. Aici SE vorbeste despre adnow. Inca odata si restrictia o primesti pe 6 luni sau permanent.
Deja te-am avertizat de cateva ori pe aceasta tema.
@AlexH , este topic dedicat .
Nu as fi continuat "sa-i ridic in slavi" daca nu se comenta la adresa firmei respective tendentios fara a fi in cunostinta de cauza .
Raspunsurile adnow de saptamana trecuta si din saptamana in curs :
Screenshot_3.jpg Screenshot_4.jpg
 
@AlexH , este topic dedicat .
Nu as fi continuat "sa-i ridic in slavi" daca nu se comenta la adresa firmei respective tendentios fara a fi in cunostinta de cauza .
Raspunsurile adnow de saptamana trecuta si din saptamana in curs :
Vezi atașament 1670 Vezi atașament 1671
De ce nu aratati si continutul ticketelor dvs? Ca sa vada lumea intreaga conversatie, nu doar raspunsurile mele :)
 
Cred ca interesante pentru lume sunt raspunsurile adnow .
Nu la fel de interesante ca si ceea ce imi scrieti dvs http://prntscr.com/gpgc0q, la fel de tendentios, acelasi circ, aceleasi vorbe lipsite de temei, pe care le scrieti si pe acest forum. E ultima data cand va mai raspund aici. Am atasat acest prinscreen ca sa vada si ceilalti webmasteri cu cine avem de-a face.
 
Nu la fel de interesante ca si ceea ce imi scrieti dvs http://prntscr.com/gpgc0q, la fel de tendentios, acelasi circ, aceleasi vorbe lipsite de temei, pe care le scrieti si pe acest forum. E ultima data cand va mai raspund aici. Am atasat acest prinscreen ca sa vada si ceilalti webmasteri cu cine avem de-a face.
Atat timp cat ne furati , deja stim noi cu cine avem de a face .
Hotii nu merita respect .
Lipsite de temei ? Adica ma furati de 1000 lei si asta e lipsa de temei ?
Scoate adresa mea de mail din print screen , nu este publica .
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus