Roforum nu afiseaza reclame abuzive sau cu virusi. Daca vezi acest mesaj inseamna ca AdBlock este activat. Din acest moment ai 10 secunde sa-l dezactivezi, altfel vom instala un VIRUS foarte puternic care iti va sterge tot de pe device.
  1. Acest site folosește cookie-uri. Prin continuarea folosiri acestui site, ești de acord cu utilizarea de către noi a cookie-urilor. Mai mult.

Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Discuție în 'Firme' creată de kalashbou, 21 Iul 2016.

1. Sacalul

Sacalul Well-Known Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    484
    Puncte trofeu:
    63
    Credit:
    $692,89
    Aici nu tine de faptul ca cine este mai destept sau cine stie sa minta poate calca pe cadavre. Ci fii corect. Fii un om de onoare.
    Din punctul meu de vedere Leona isi merita banii. Are un site in regula sa dea firma in judecata, are toate sansele de a castiga si mebrii comunitatii roforum sunt alaturi de ea..

daqogem, leona, YooProJecT și încă o persoană apreciază asta.
  2. Jhonny

Jhonny Trec prin viata cu zambetul pe fata ! Registered Full Member

Aprecieri primite:
    207
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $324,99
    Ma bag si eu asa inseama asa ca si spectator la discutie, fiindca sunt unele aspecte care bat la ochi:
    1.Orice firma serioasa, ori asteapta pana sfarsitul luni ce incaseaza, ce vanzari au generat si se face o actualizare a banilor castigati la sfarsitul luni, apoi se face plata, ori se ofera o statistica cu numarul de de afisari si clickuri, iar balanta castigurilor sa se faca la sfarsitul luni.

2.Din momentul in care afisati ca s-a castigat o suma de bani, iar la momentul cereri plati, considerati dvs. ca un client este mai valoros si altul nu, fiindca nu a facut conversi, iar la unul ii faceti plata, iar la altul ii suspendati contul , asta se numeste TEAPA oricat ati vrea sa o nuantati, tot asa se numeste !

Deveniti companie care plateste per conversie si nu ar mai avea nimeni de obiectat ceva !

Rezolvarea ar fi foarte usoara, v-am dat 3 rezolvari chiar, fiindca sa fim sinceri nu as avea vreo experienta mai mare decat programatorii/manageri dvs. sa imi vina ideeile acestea, care sunt banale, dar am impresia ca vreti sa profitati de aceasta situatie !

Si inca ceva, replica de genul: "duceti-va la alti, daca nu va convine" este cel putin neprofesionala !
    Iar alt aspect, puteti sa aveti si milioane de advertiseri, totul se duce de rapa daca procedati asa, nu acum, intr-un an, doi ,trei !

Ultima editare: 10 Iun 2017
    leona, YooProJecT, AlexH și încă o persoană apreciază asta.
  3. Adnow

Adnow Atentie: Risc mare de neplata! Registered Full Member

Aprecieri primite:
    56
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $223,13
    La fel de "neprofesional" este si faptul ca altii vor sa faca bani din NIMIC si apeleaza la tot felul de practici ilegale cu scopul de a trage tepe retelelor de publicitate. Daca un site nu ne aduce conversii - il respingem pe motiv clar: Low CR. Este o diferenta intre a respinge un site si a-l bana. Banam frauda, lipsa conversiilor nu se baneaza. Scopul oricarei retele de publicitate reprezinta conversiile. Datorita faptului ca nu avem produse/advertiseri proprii nu suntem o retea CPA, ci o retea CPM/CPC. Am incercat sa va explic acest lucru de "n" ori. Unde SCAM-ul in aceasta situatie? Cei care acuza retelele de SCAM sunt de fapt cei care fac SCAM.

4. Adnow

Adnow Atentie: Risc mare de neplata! Registered Full Member

Aprecieri primite:
    56
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $223,13
    La fel de "neprofesional" este si faptul ca altii vor sa faca bani din NIMIC si apeleaza la tot felul de practici ilegale cu scopul de a trage tepe retelelor de publicitate. Daca un site nu ne aduce conversii - il respingem pe motiv clar: Low CR. Este o diferenta intre a respinge un site si a-l bana. Banam frauda, lipsa conversiilor nu se baneaza. Scopul oricarei retele de publicitate reprezinta conversiile. Datorita faptului ca nu avem produse/advertiseri proprii nu suntem o retea CPA, ci o retea CPM/CPC. Am incercat sa va explic acest lucru de "n" ori. Unde SCAM-ul in aceasta situatie? Cei care acuza retelele de SCAM sunt de fapt cei care fac SCAM.

5. leona

leona Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    95
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $108,53
    Eram tentata sa renunt , dar pe langa faptul ca nu platesc , obraznicia celor de la adnow intrece orice inchipuire .
    Redau si aici conversatia cu adnow in legatura cu plata .De la bla bla ca va platim INTEGRAL , amanari peste amanari , inca nu am primit niciun dolar .
    ADNOW10.jpg ADNOW10.jpg ADNOW1.jpg ADNOW2.jpg ADNOW3.jpg ADNOW4.jpg ADNOW5.jpg ADNOW6.jpg ADNOW7.jpg ADNOW8.jpg ADNOW9.jpg

6. Eduard E

Eduard E Member Registered

Aprecieri primite:
    27
    Puncte trofeu:
    18
    Credit:
    $104,68
    Nu vreau sa intru in polemici, dar din propozitia respectiva imi da de gandit ca va ocupati si de Adpop. Incerc de o saptamana sa dau de voi pe email si nimic. Ce se intampla, nu citeste nimeni mailurile acolo ?

leona apreciază asta.
  7. Jhonny

Jhonny Trec prin viata cu zambetul pe fata ! Registered Full Member

Aprecieri primite:
    207
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $324,99
    Scamul este clar, ca va prezentati ca o companie care ati plati per click si nu defapt ceea ce sunteti CPA, se aduna cateva zeci/sute de dolari, apoi la plata spuneti ca este LOW CTR si nu mai platiti, asta se numeste TEAPA, cu aceste afirmati ne jigniti inteligenta a noastra a tuturor, pentru ca ne credeti pur si simplu prosti, adica traficul este real, dar nu converteste atat de mult cat doriti, platiti cat a adunat acolo, daca nu sunteti in stare sa va modificati sistemul, apoi le ziceti, ba nu mai avem nevoie de tine, ai traficul de slaba calitate, pleaca de la noi !
    Restul sunt baliverne care merg poate la pustani de 14 ani ! (asta nu inseamna ca nu mai sunt si altii care poate chiar de aici dupa forum care au incercat sa va traga in piept)

Ultima editare: 30 Iul 2017
    leona și YooProJecT apreciază asta.
  8. schoolOFdj

schoolOFdj Active Member VIP Club Registered Full Member

Aprecieri primite:
    140
    Puncte trofeu:
    43
    Credit:
    $159,97
    singura optiune este sa facem un review, daca sunteti de accord va pot vizita sediul ,si imi aratati cum lucrati voi etc, iar eu voi face un video pe you tube public.Am citit topicul nu doresc sa ma pronut din cauza experientei dar si pentru ca nu sunt dovezi destule ,

Adnow LLP
    • Address: Las Suite, 5 Percy Street, London W1T 1DG
    • Phone: 020 3807 1460
    • Website: adnow.com

• in 53 de minute imi ia sa ajung pana la voi , imi va fi foarte usor sa va gasesc, sunt doar 3 de companii inregistrate la acest post cod :)
    scz pentru of topic.

Screenshot_2017-07-30-13-17-37.png Screenshot_2017-07-30-13-17-25.png

Ultima editare: 31 Iul 2017
    Sencuart, leona, YooProJecT și încă o persoană apreciază asta.
  9. Duco

Duco Member Registered

Aprecieri primite:
    4
    Puncte trofeu:
    3
    Credit:
    $147,58
    Dureaza mult tranzactia 2 saptamanii cel putin

10. gabriel55

gabriel55 Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    73
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $154,59
    prin paypal da dureaza si 3saptamani,dar webmoney achita saptamanal si wire la fel

Adnow apreciază asta.
  11. Robert1427

Robert1427 Active Member Registered Full Member

Aprecieri primite:
    69
    Puncte trofeu:
    28
    Credit:
    $136,81
    Felicitări, Adnow !
    Astăzi am primit o nouă plată.
    Pe această cale vreau să spun că sunt foarte mulțumim c-am ales să colaborez cu voi ( sper să fie cel puțin la fel de bine și pe viitor )

Fișiere atașate:

Adnow apreciază asta.

Cititi cu atentie:

1. Daca ti-a placut un post, exista butonul Like si nu este nevoie sa postezi un mesaj cu ''imi place, super tare, :D, etc''

2. Orice insulta sau atac la persoana pe forum sau privat se sanctioneaza.

3. Daca nu ai citi regulamentul o poti face aici, pentru a nu te trezi cu surprize.

4. Post hunting, spam, publicitate mascata se sanctioneaza direct cu Ban.

Încărcare...