Adnow SCAM, Teapa, Neseriosi

Eu fac parte din cei care sunt si au fost platiti. Dar nu pot spune despre adnow ca sunt corecti. Adnow e ca nevasta... Acu poate sa fie..acu nu mai e :p
Cu tot respectul, la fel si traficul webmasterilor, o data poate fi, a doua zi poate sa dispara. Si pentru noi, ca si companie, acest lucru presupune un risc :)
 
Astia tapiti de adnow cam ce ar trebui sa faca contructiv?
Sa munceasca, sa investeasca in trafic. Toti cei care au rezultate bune, care castiga mult din reclamele noastre, investesc in trafic. Investiile lor li se intorc dublu, triplu chiar :)
 
Voi ziceti că doar 30 $ merita aceasta fata din 185 $.
Voi oferiti 5% pe refferal.
100% din 185$ vin 3700 $,deci acele persoane au facut 3700$ in total si circa 3100 $ i'ati blocat pe seama de frauda.
"LEONA posteaza cati refferali ai adus in total si cati produceau in total..."
Acum adnow aratane dovada la fiecare cont in parte inclusiv site ca ati banat si nu ati trimis platile catre clienti + fraudele pe care le-au facut ...
Puteti folosii screenshout.

Este vina voastra,din cate stiu eu tot ce este bani proveniti din refferali se plateste inclusiv ca a fraudat sau nu...
Este vina voastra ca nu ati blocat la timp userul.
Si nu ne mai mintiti ca nu aveti anti frauda-clik că nu tine,mai ales la mine !
Stiu bine ca aveti asa ceva,ce numiti voi clikuri din alte surse sunt defapt clikurile date de mai multe ori...

Si inca ceva,daca fata aceasta (sorry nu stiu daca esti fata sau baiat) nu a avut un site ilegal si a avut un blog personal si vă dă în judecatà chiar ve'ti da faliment...
Voi aveti un site cpc (plata pe clik) nu pe conversii,deci totul se plateste fie ca face sau nu conversii. :)
E adevarat ca nu suntem o retea CPA, ci o retea CPC/CPM, dar gandeste-te logic: cum crezi ca noi, ca si retea castigam bani? Din conversiile care se fac pe site-urile voastre.
 
Nu chatter, ci cheater :D Nu a fost banat, dar i s-a scazut foarte mult tariful din lipsa de rezultate. Automat, ti s-a scazut si tie din procent.
Si daca i-ati scazut tarful , doar nu j l-ati scazut retroactiv ?
Realizezi penibilul ?
Ti-am explicat ca unui copil de gradinita , unde pierzi firul ?
 
Serios , ai probleme de intelegere .
Referalul care-mi aduce venit si pe care il acuzati de frauda nu este banat . Am spus acest lucru de n ori .
Acest fapt dovedeste nu numai ca ne fraudati voi , dar si mintiti cu usurinta .
La intrebarile puse cand raspundeti ? Sau nu aveti raspuns :)))
Nu mai stiti cum sa mntiti si sa ne fraudati .
Repet, voi repeta la infinit din cate vad: Referalii nu sunt problema noastra, banii de la referali vi se adauga in balanta. Daca acestia fraudeaza sistemul sau li se acade tariful CPC - automat si voua vi se scade din procent.
 
Repet, voi repeta la infinit din cate vad: Referalii nu sunt problema noastra, banii de la referali vi se adauga in balanta. Daca acestia fraudeaza sistemul sau li se acade tariful CPC - automat si voua vi se scade din procent.
Din penibil , in penibil .
 
Si daca i-ati scazut tarful , doar nu j l-ati scazut retroactiv ?
Realizezi penibilul ?
Ti-am explicat ca unui copil de gradinita , unde pierzi firul ?
Daca inca o data mai faci atac la persoana, voi cere adminului sa ia masuri.
 
Daca inca o data mai faci atac la persoana, voi cere adminului sa ia masuri.
Nu e atac lq persoana , e o realitate .
Afisati calculele , aduceti dovezi in favoarea vorbelor sustinute .
Cum ati calculat fix suma de 150$ ?
Dai niste explicatii demne de toata jena .
 
E adevarat ca nu suntem o retea CPA, ci o retea CPC/CPM, dar gandeste-te logic: cum crezi ca noi, ca si retea castigam bani? Din conversiile care se fac pe site-urile voastre.
Inteleg,v-am cerut platile membrului sa vad cat i-ati trimis...
Voi deobicei banati siteul ca fraudeaza la 20$,cum explicati ca din 3700 $ doar 600 merita refferalul ?.
Pai daca cineva facea o frauda ca asta de 3100$ nu era banat ?
Sau mai continua el cu voi odata ce din 3700 mai primeste 600 $.
Nu este LOGIC asta ?
 
Ce treaba are "modificat moderator" cu prefectura? VOI PLATITI LA CPC si CPM da? ce treaba am eu cu conversiile? Rad cu lacrimi, devine incredibil , spor tuturor
 
Ultima editare de un moderator:
Ce treaba are sula cu prefectura? VOI PLATITI LA CPC si CPM da? ce treaba am eu cu conversiile? Rad cu lacrimi, devine incredibil , spor tuturor
Daca aduceti trafic care nu are deloc conversii - nu avem pentru ce sa va platim, deoarece nu castigam absolut nimic, nu putem vinde traficul vostru mai departe, advertiserilor nostri, deci practic va platim degeaba. In fond, in functie de conversii, va putem mari sau micsora rate-urile CPC/CPM.
 
Pai bun , o luam babeste , Un webmaster este platit daca traficul lui face conversie, Bun aici am inteles... si nu este mai usor sa platiti la cpa o suma mai mare? este aceasi marie dar cu alta palarie.
In fond, sa oferiti reclame cpc , cpm cum sa nu platiti? ( nu are nici o legatura conversia/le aici ) de ce in loc de porumb cresc struguri cam asta este explicatia voastra. ( este un risc ce vi-l asumati daca oferiti cpc/cpm .. daca face conversie sau nu este riscul dvs ) Domnu AdNow este ilegal , stiti daca baietii de mai sus din lipsa de ocupatie merg la primul cabinet de avocatura si pot face un sistem win-win ( din ce castigi daune pastrezi 50% ) si se strang 5-10 cati am numarat eu .. inseamna inchiderea adnow? cel putin pe teritoriul Romaniei ?
Nu abuzati de faptul ca multi au site-uri ilicite intr-un fel sau altul , filme , filesharing , muzica , desene .. Inselatoria a.k.a o usoara schema ponzi ce aveti voi ( faceti o gaura si o astupati cu alta si tot asa ) este tot scam .. daca furati banii unei prostituate tot furt este stiati ?
Dar asta este gresala publishilor mici ca nu fac contracte si va permite dvs sa jonglati cum vreti.
Dar eu le recomand prima casa de avocatura si de cartier... asa for fun :) sa aflati un adevar.
 
Ultima editare:
Pai bun , o luam babeste , Un webmaster este platit daca traficul lui face conversie, Bun aici am inteles... si nu este mai usor sa platiti la cpa o suma mai mare? este aceasi marie dar cu alta palarie.
In fond, sa oferiti reclame cpc , cpm cum sa nu platiti? ( nu are nici o legatura conversia/le aici ) de ce in loc de porumb creste struguri cam asta este explicatia voastra. ( este un risc ce vi-l asumati daca oferiti cpc/cpm .. daca face conversie sau nu este riscul dvs ) Domnu AdNow este ilegal , stiti daca baietii de mai sus din lipsa de ocupatie merg la primul cabinet de avocatura si face un sistem win-win ( din ce castigi daune pastrezi 50% ) si se strang 5-10 cati am numarat eu .. inseamna inchiderea adnow? cel putin pe teritoriul Romaniei ?
Nu abuzati de faptul ca multi au site-uri ilicite intr-un fel sau altul , filme , filesharing , muzica , desene .. Inselatoria a.k.a o usoara schema ponzi ce aveti voi ( faceti o gaura si o astupati cu alta si tot asa ) este tot scam .. daca furati banii unei prostituate tot furt este stiati ?
Dar asta este gresala publishilor mici ca nu fac contracte si va permite dvs sa jonglati cum vreti.
Dar eu le recomand prima casa de avocatura si de cartier... asa for fun :) sa aflati un adevar.
Retelele CPA au produse proprii. Noi nu avem produse proprii, vindem aceste produse fie prin intermediul retelelor CPA (ex. Adcombo), fie prin intermediul advertiserilor independenti care ne platesc bani pentru a-si promova produsele proprii pe site-urile noastre. Daca advertiserii - nu au conversii, si platesc degeaba, atunci noi nu castigam absolut nimic. E in interesul nostru si al partenerilor nostri sa le oferim trafic calitativ. Voi practic vindeti traficul, noi il cumparam si il vindem mai departe, advertiserii il cumpara la randul lor, cu scopul de a-si vinde produsele. Adnow este o retea de native ads pe model CPC/CPM. Nu ne permitem sa fraudam, sau sa facem smecherii, e impotriva principiilor noastre sa le facem rau partenerilor/clientilor Adnow. Ar insemna sa ne furam singuri pe noi, sa ne facem rau, singuri noua. Sper ca am fost suficient de explicita.
 
Loading...
Back
Sus