Risc mare de neplata Adnow.com

Ai posibilitatea de a debita imaginile șocante
 
Nu văd nicio posibilitate de a alege ceva drăguţ acolo. Imagini şocante, sau erotice. Cele animate sunt şi mai scârboase.
 
http://www.andreilaslau.ro/articole ce reclame sunt aici? De unde provin?
Sunt reclamele noastre. Provin de la advertiserii nostri. Nivelul de shock/erotic se poate diminua/mari in functie de preferintele fiecarui webmaster. Intrebarile/nemultumirile referitoare la creatii se pot discuta in privat, skype/ticket. Se pot gasi solutii.
 
Userul @StvGeorge mi-a dat acces la contul adnow si informatiile prezentate in img de mai sus sunt reale.
Insa sunt cateva detalii suspecte, tinand cont de informatiile prezentate aici.
1. Veniturile generate si aratate in imagini sunt reale, adica asa arata in contul lui
2. din toate site-urile in cont doar unul este activ
3. site in cauza are zero rank alexa, 5 link indexate in google dar are intre 50.000 si 75.000 hits la reclame adnow
4. rata de click din surse este externe este intre 40-60% din totalul de click

Nu vreau sa stric afacerea, veniturile userului @StvGeorge dar daca as fi moderator pe adnow aceste statitici mi-ar atrage atentia si conform celor spuse de adnow, un astfel de cont ar fi suspendat imediat.

De retinut:
Interventia mea este pentru a arata ca veniturile prezentate de user sunt reale (multumesc pentru accesul la cont) si nu pentru a confima ca firma adnow este Ok sau Nu.

Va las pe voi sa analizati informatia prezentata si decideti daca continuati sa folositi adnow sau nu.
Tag-ul atasat la acest topic se mentine.

Vezi atașament 1348 Vezi atașament 1349 Vezi atașament 1350
Acestea sunt statisticile din ianuarie pana astazi 25.06.2017
Vezi atașament 1351

Acestea sunt statisticile pe singurul site activ si trraficul trimis este pe ultimele 2 zile.
Vezi atașament 1352

Mai sunt statistici pe luna aceasta dar nu corespund cu nici un site activ.

Eu am cpc extrem de mic. Nu inteleg cum este atat de mare la el.
 

Atașamente

  • Untitled.png
    Untitled.png
    16,3 KB · Vizualizări: 25
Un prieten a incercat o metoda pe facebook folosind reteaua asta si nici pana in ziua de azi nu a fost platit. Din ce imi amintesc si pe pagina lor de facebook multi se plang de plati. Daca, cativa dintre voi ati primit plata nu inseamna ca plateste. Probabil plateste selectiv ca sa arate ca inca nu e scam si sa continue fraierii cu ei.
 
mie mi-au platit, mi-au scazut mult veniturile, si-au mai revenit acum, dar nu ca prima oara, acum ii am pe ei si mai am si alti pusi pe site !
 
Eu am primit azi răsplata. Deci e bine, contrar celor spuse pe aici.
Da , e de bine :)))
Azi au ajuns la performanta in care numarul clickurilor din alte resurse ( numai ei stiu ce-s astea ) au depasit numarul celor validate de ei :D
Screenshot_1.jpg
Plus ca au modificat setarile astfel incat sa nu-ti mai apara contorizarea clickurilor de la Adnow pe site , cand puteai vedea ca te fraudau pe fata .
 
Ultima editare:
Un prieten a incercat o metoda pe facebook folosind reteaua asta si nici pana in ziua de azi nu a fost platit. Din ce imi amintesc si pe pagina lor de facebook multi se plang de plati. Daca, cativa dintre voi ati primit plata nu inseamna ca plateste. Probabil plateste selectiv ca sa arate ca inca nu e scam si sa continue fraierii cu ei.
Nu e adevarat. Efectuam absolut toate platile, exceptie - nu platim site-urilor care au fost banate. Banii se retrag in mod automat din balanta o data ce a fost depistata frauda.
 
Da , e de bine :)))
Azi au ajuns la performanta in care numarul clickurilor din alte resurse ( numai ei stiu ce-s astea ) au depasit numarul celor validate de ei :D
Vezi atașament 1541
Plus ca au modificat setarile astfel incat sa nu-ti mai apara contorizarea clickurilor de la Adnow pe site , cand puteai vedea ca te fraudau pe fata .
Uite că tu ai CPM-ul de 2-3 ori mai mare decât la mine.
 

Atașamente

  • media.jpg
    media.jpg
    82,5 KB · Vizualizări: 23
Ultima editare de un moderator:
Da , dar tinand cont cat fraudeaza , e jalnic .
Comparativ cu Mediavenus , Adnow este la subsol .
Si la ei nu ai sa vezi inventia cu clickurile nevalidate ca , cica ar fi venite din neantul internetului :)))))):D
Vezi atașament 1544
Cred ca ati gresit thread-ul. Cei de la Mediavenus probabil sunt incantati ca le faceti reclama gratuita, dar pe noi ne intereseaza strict statistica noastra, nu statistica altor retele. Platim doar click-urile valide.
 
Loading...
Back
Sus