Acești indivizi din Brăila au mutilat un catel cu toporul

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu imi pot imagina cum zilele noastre mai exista astfel de oameni. Am ramas suprins ce am vazut pe facebook astazi.
Trei nenorociti din braila ai mutilat cu un topor un catelus. Ar merita sa le facem la fel.
Imaginile vorbesc singure si nu mai este nevoie de explicatii.

Se pare ca video cu pricina a fost sters. Cine are info despre acesti nenorociti sa posteze mai jos, ca sa-i cunoasca intreaga romanie.

Este si o petitie pe net: http://www.petitieonline.com/pedepsirea_celor_3_care_au_taiat_coada_catelului
 
sa li se taie si lor p_ _ _a sa vada cum e, niste nenorociti
 
Au aparut multe reactii pe facebook cu acest caz.
Mai jos aveti un text preluat de pe facebook.
12115598_1216428305041203_8402825601856256839_n.jpg

De obicei nu mă uit la video-urile în care știu că o să găsesc cruzimi îndreptate împotriva animalelor. Nu mai am de mult stomac pentru asta. În vremea când Bucureștiul era plin de câini și nu mai pridideam să-i adun de pe stradă pe ăia loviți de mașini, ca apoi, după zile de chin și pentru mine, și pentru ei, să moară, mulți, pe masa de operație sau după, am trecut printr-o depresie nasoală, în care mi-am pus serios problema sinuciderii, sau măcar pe aia a rostului de a fi în viață într-o lume de asta de căcat. Nu lumea era de căcat, între timp am constatat că mă înșel. ȚARA E DE CĂCAT. Foarte de căcat, și mi-e foarte rușine cu ea. Mi-e rușine și cu ce fac românii în străinătate, și cu ce fac în țară, mi-e rușine că eu însumi sunt român și nu sunt în stare să înlătur sau să corectez, cumva, această mizerie.

De data asta n-am putut să rezist și m-am uitat la clipul cu cei trei brăileni care imobilizează un câine, îl pun pe un butuc de tăiat lemne și îi taie cu toporul un picior, sau poate coada (nu am putut să revăd clipul și n-am văzut clar din prima). Mai gravă chiar decât actul în sine mi se pare reacția monștrilor ălora siniștri. Râd! Râd, în timp ce animalul urlă de durere. Nu doar că nu au vreo remușcare, dar sunt chiar sincer amuzați și mândri că, iată, sunt niște băieți care știu cum să facă timpul să zboare, distrându-se. Aceea este România profundă. Cruzime absolut gratuită, imbecilă, fără orice fel de beneficiu personal (măcar!), cu excepția satisfacerii unui sadism de țărănoi complexați. Când se ajunge la asta, nu cred că mai există scăpare pentru un popor.

O repet pentru a mia oară și n-o să am liniște până nu aflu că ați luat decizia corectă, oameni buni (chiar mă refer la cei buni dintre voi, sunt convins că sunteți destul de mulți, în ciuda majorității la care mă refeream mai sus): EMIGRAȚI, EMIGRAȚI, EMIGRAȚI! Dar fiți cu băgare de seamă! Când veți încerca să fugiți în altă țară, tot niște români vor fi ăia care vă vor pune piedică la granița cu Germania, Italia, Franța, Spania sau Anglia, plângându-se că au venit refugiații români să le strice lor țările.

PS - numele monștrilor din Brăila cărora, conform sistemului meu de valori și propriului cod etic, ar trebui să li se aplice exact aceeași pedeapsă pe care ei au aplicat-o câinelui, adică să fie ținuți de trei băieți mai puternici și să li se taie o mână, fără anestezie, sunt: Adrian Bunea, Daniel Dima, Marius Bianu.

PPS - în virtutea pedepsei pe care legea din România n-o va da, pentru că trăim într-un stat înapoiat, de la periferia evului mediu, o să pun bazele unei gherile de tip Inglorious Basterds care se va ocupa cu pedepsirea oamenilor care torturează animale, în special, și, în general, pe cei mai slabi decât ei. Îmi amintesc că aveam pe aici niște cititori cu constituții suficient de atletice, chiar ceva sportivi, care mi-au spus că s-ar băga la așa ceva, cu orice risc. Îi rog să mă contacteze.

Sursa: Mantzy

In textul de mai sus nu stiu ce treaba are TARA cu asta. De vina suntem noi cei care traim in ea si nu facem nimic sa ne fie mai bine. Este usor sa dam vina pe cineva/ceva care nu poate raspunde.
Tipic Romanesc.

Am gasit si video online

Pe extern deaja se vorbeste multe despre acest incident si lumea ne face in toate felurile.
 
Loading...
Back
Sus