Abuzul Youtube nu cunoaste limite

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Este incredibil ce se intampla pe youtube unde ''dublu standard'' este la el acasa.
Pe un cont youtube am incercat acum ceva vreme sa imi fac un alt canal, dar dupa cateva zile a fost suspendat iar mesajul este acelasi mereu.
We'd like to inform you that due to repeated or severe violations of our Community Guidelines (https://www.youtube.com/t/community_guidelines) your YouTube account has been suspended.

After review we determined that activity in your account violated our Community Guidelines, which prohibit spam, scams or commercially deceptive content (https://support.google.com/youtube/answer/2801973?hl=en).

Please be aware that you are prohibited from accessing, possessing or creating any other YouTube accounts. For more information about account terminations and how our Community Guidelines are enforced, please visit our Helper Center

If you would like to appeal the suspension, please submit this form.
Acum veti spune ca am incalcat regulile si e normal sa primesc suspend, lucru care l-as spune si eu, dar va asigur ca nu am facut nimic care sa incalce regulile.
In final am ajuns sa fac 10 canale pe acelasi cont sa vad daca primesc suspend la ele si am primit la toate, chiar daca unele din ele nu aveau nici macar un video urcat. Le-am facut sa vad daca un canal gol poate primi aceiasi sanctiune pentru acelasi motiv.
De reinut ca video urcat nu incalca drepturile de autor si nici un canal nu a primit o astfel de notificare.

Asa ca am rugat 2 amici sa faca acelasi lucru cu aceleasi clipuri pentru a vedea daca primesc sanctiune pe canal. Ei bine canalele sunt super ok, fara probleme, dar cum fac eu unul, imediat primeste suspend.
 
Daca banezi un user si el revine pe forum sub un alt nume il lasi sa activeze ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?
Nu e acelasi lucru. Canalul principal ruleaza fara probleme, cel putin pentru moment. Daca fac alt canal il suspenda imediat. Faza este ca nu incalc regulile youtube. Suspenda si canal gol fara nimic. Apoi cum am explicat mai sus, daca altcineva face acelasi lucru, nu primeste suspend.

Si sa raspund la intrebarea ta: NU
 
Eu am avut mai multe canale pe acelasi cont si nu am avut problema. Le aveam in cont de marca.
 
Eu am luat-o rau de tot de la youtube,
luna trecuta am facut pe un canal cateva sute de euro.
Apoi am primit 2 strike si am sters toate video, am lasat canalu gol fara, clip, descriere, avatar.
cele 2 strike le-am primit pe la jumatea lunii trecute, canalu a ramas asa gol si in picioarepana pe 5 luna asta (cam 20 zile)..
cand intru pe linku canalului salvat in bookmark imi spune:
Acest cont a fost desființat din cauza încălcărilor repetate sau grave ale politicii YouTube care interzice spamul, practicile înșelătoare și conținutul înșelător sau din cauza altor încălcări ale Termenilor și condițiilor.

Mentionez ca:
-Pe acel canal am intrat si am incarcat clipuri numai dupa ip-ul unui vecin.
-de cand am sters clipurile, descriere, avatar nu l-am mai accesat deloc.
-era conectat la adsensu aceleiasi adrese de mail cu canalu, iar pe acel adsens numai era conectat alt canal de yt sau site, adsens confirmat ce am mai primit banii./
 
Trebuia sa stergi doar la cele care ai primit avertizare. In mod normal se suspenda la 3 strike, dar vad ca nu se mai respecta aceasta regula acum.
Youtube vad ca vrea sa scape, elimine canalele mici in favoarea celor mari.
Ma uitam pe o statisctica zilele trecute care arata ca vedetele mari, in special cele din muzica 60% din castigul pe 2017, este din youtube si alte sisteme de stream.
Eu nu inteleg cum pe unii ii lasa sa faca ce vor si chiar cu adsense activat.
Daca cauti pe youtube family guy live, vei gasi foarte multe si 7/10 au adsense sau un MCN activat. Daca Tu vrei sa faci acelasi lucru, primesti imediat suspend.
 
Loading...
Back
Sus