7 filme care a facut lumea sa fuga din cinema

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
In acest top gasit online nu exista filmul Paranormal activity care a facut ca peste jumate din sala sa fuga din cinema si a fost nevoie de interventia mai multor ambulante.

1. THE EXORCIST (1973)
Din cauza scenelor foarte intense mai multe persoane au iesit afara pentru ca nu puteau suporta sa vada asa ceva.
Cod:
“I just found it really horrible and had to come out,” 

“I couldn’t take it anymore.”
La premiera filmului in Londra, au fost aduse mai multe ambulante care asteptau afara in caz ca unii spectatori vor avea probleme.

2. THE BLAIR WITCH PROJECT (1998)
Filmul a fost un real succes, de fapt cel mai profitabil film din istorie. Cu un buget de doar 22.000$, filmul a avut incasari de peste 240.000.000$. Acesta a fost facut in format documentar Hand Camera si din cauza felului cum a fost filmat si montat, mai multe persoane au avut nevoie de ingrijire medicala afara. La unele cinema, unde rula acest film, era pus un afis mare ca lumea sa nu vomite inauntru si daca simt nevoie, imediat sa iasa afara.

Unele persoane care au vazut filmul, au spus ca acesta are un efect ca roller coaster, doar ca de 10 ori mai mare.

3. 127 HOURS (2010)
Actorul din film care era prins intro pestera, la un moment dat a fost nevoit sa isi taie propriul brat cu un cutit de buzunar. Scena a fost atat de dura incat a facut ca unele persoane sa vomite, altele sa fie luate de ambulante si dusi la spital. Unul din acestia dupa ce a revenit de la spital a spus ca este cel mai tare film vazut in viata lui. :p

4. RESERVOIR DOGS (1992)
La acesta desi nu este de o violenta foarte dura, lumea nu isi explica de ce unele persoane l-au gasit atat de dur incat au avut nevoie de ingriji medicale.

5. FREAKS (1932)
Cred ca anul in care a fost facut spune totul. Au fost cateva persoane care au tipat atat de mult in timpul filmului, incat si-au pierdut vocea pentru cateva zile.

6. IRREVERSIBLE (2002)
Pe langa scenele de groaza, acest film in primele 30 minute foloseste un sistem audio pe nume infrasound. Acest sistem are o frecventa de 27 hertz si este dovedit ca induce panica si alte chestii de genul oamenilor.
Asa ca va imaginati ce a fost un cinema si dupa. Filmul paranormal activity din 2007 foloseste acelasi sistem audio, lucru care a facut ca multe persoane sa fuga din cinema si sa aiba nevoie de ingriji medicale.

7. THE LION KING (1994)
Dupa primele aparatii in cinema Disney a fost nevoit sa editeze cateva scene din film dupa ce mai multi copii care vizionau filmul au iesit afara tipand si au avut nevoie de minute bune pentru a fi calmati. In unele cazuri au fost chemati chiar psihologi. Scena care a facut copii sa fuga, a fost cand Simba a fost nevoit sa se hraneasca cu carne din propriul corp.
 
Sincer Alex, inainte daca vedeam un film cu putin sange, gata dadeam la boboci...insa acum ma uit la cele mai sadice filme si crede-ma ca nici macar nu ma mai rama pe dinnauntru... am facut progrese...acum ma pot uita la orice film horror.... m-am uitat la toate cele specificate de tine si nu am avut nimic...
 
Tu nu, dar sunt multi care vomita la filme mult mai slabe. Romanii in general sunt tari la asa ceva, dar te asigur, ca in UK spre exemplu este absolut normal ca la un film de acest gen cineva sa vomite sau chiar sa lesine.

Mai exista cei ca mine, care o imaginatie iesita din comun si nu se uita, nu pentru ca le este frica ci pentru ce se intampla in mintea lor dupa. :D
Vezi la americani exemplu care le vine rau de la orice.
 
Le-am vazut pe toate.
paranormal activity mi se pare mult mai tare. Un film de groaza bun in opinia mea, este acela care ta bantuieste dupa ce se termina.

Recomand paranormal activity, este un film intr-adevar horror. In 2015 au iesit multe filme horror penibile, precum Goodnight Mommy care are un sfarsit banal.

Cat despre filmele mentionate mai sus, le-am vazut pe toate si chiar nu m-am speriat, aici depinde si cum gandeste fiecare om, de exemplu pe mine filmele ma relaxeaza si ma fac sa imi imaginez tot felul de lucruri.
 
Loading...
Back
Sus