48 grade la ora 18:30

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Poza este 1000% reala si e facuta de mine de pe balcon.
Asta sa vedeti ce calduri indur eu pe aici zi de zi. E atat de cald e ca si cum ai avea un uscator de par la putere maxima care iti sufla in fata cu aer foarte cald.
DSC_0261.JPG
 
Da se lucreaza normal, atat in constructii cat si in restul sectoarelor.
Fratele meu lucreaza la livrare marfa cu program de la 8 -15.30 si apoi 17 - 21.30, pentru ca asa e programul in toata spania.
In constructii ai doar o ora liber de masa intre ora 14 - 15.00 dar nu toate firmele tin cont de asta.
 
La cum isi bate toti joc de planeta normal ca ardem de vii pe pamant.
Daca acum este 48° mai ales mai tarziu
Ne mutam pe pluto :)
 
Daca acum este 48° mai ales mai tarziu
In spania este aceasta temperatura de cand am ajuns eu aici in 2008. Asa este in fiecare vara si pentru mine e putin cam naspa acum din cauza vremei din UK unde cea mai calduroasa zi din vara este undeva 25 de grade si tot timpul e frig.
In UK in luna iulie intr-o seara am pus caldura in casa pentru ca era frig. Acum vii de la acea temperatura de 14-17 grade la una de 39-45 grade tot timpul, e si normal sa simti diferenta.
Cel mai naspa din punctul meu de vedere e aerul super cald care iti sufla in fata si te arde si uneori chiar nu poti respira din cauza caldurii.
 
Temperatura se masoara la umbra :D
Aparatul ala a stat in bataia soarelui o perioada indelungata de timp si e normal sa se incalzeasca excesiv si sa arate o temperatura ridicata...
 
Loading...
Back
Sus